You are currently viewing 10 فایده اصلی چای اولانگ برای سلامتی

10 فایده اصلی چای اولانگ برای سلامتی


فواید چای اولانگ

چای های سالم روز به روز محبوب تر می شوند و مزایای سلامتی زیادی را برای شما به ارمغان می آورند. چای سبز یکی از محبوب ترین انواع چای است. اما با ظهور چای سبز ، بسیاری از طرفداران هنوز به دنبال گزینه های بهتر هستند.

می توانید چای اولانگ را امتحان کنید.

چای اولانگ یک نوع چای کمیاب و متنوع است. این فقط 2 درصد چای است. اما ارزش کشف دارد. چای اولانگ ترکیبی از چای های تیره و سبز است. این گیاه از مزایای شگفت انگیز جلوگیری از بیماری های مزمن در درمان بیماری های مختلف برخوردار است.

چای اولانگ چیست؟

چای اولانگ یک چای سنتی چینی است که در چین محبوب است. او اهل استان فوجیان است. برگها از جوانه ها و شاخه های Camellia sinensis بدست می آید. این گیاه مشابه گیاهی است که برای تهیه چای سبز استفاده می شود ، اما نحوه پردازش چای متفاوت است. چای اولانگ در چین و هند کشت می شود. تایوان در ژاپن و هند قابل خوردن است.

تاریخچه چای اولانگ به سلسله مینگ در اواسط دهه 1300 باز می گردد. طعم آن از گلهای روشن دارچین است. نان متفاوت از میوه های رسیده و نت های کارامل. اولونگ از نظر طعم و بافت با برگها متفاوت است.

اطلاعات تغذیه ای چای خشک اولانگ

چای اولانگ سرشار از مواد مغذی است و چای سیاه و سبز برای بدن ما مفید است. چای غنی اولانگ

ویتامین ها: ویتامین A ، ویتامین B ویتامین سی ویتامین E و ویتامین K
مواد معدنی: کلسیم منگنز مس کاروتن سلنیوم و پتاسیم
آنتی اکسیدان ها: ترکیبات پلی فنولیک مانند کاتچین ، تئافلاوین ، گالیک اسید ، کلروژنیک اسید ، EGCg
کافئین
اسید آمینه – تئانین

فواید چای اولانگ برای سلامتی

تقریباً همه مزایای سلامتی چای اولانگ به دلیل آنتی اکسیدان های آن است. چای اولانگ می تواند به کنترل بیماریهای خفیف تا شدید کمک کند.

1: می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

آنتی اکسیدان ها همیشه برای سلامت قلب مفید هستند. نوشیدن چای اولانگ خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد. بر اساس یک مطالعه چینی ، افرادی که حداقل 10 اونس چای در هفته می نوشند کمتر در معرض بیماری عروق کرونر قلب و سکته مغزی هستند. حاوی کافئین است که متابولیسم را بهبود می بخشد و به طور مستقیم برای قلب مفید است. چای اولانگ فشار خون را نیز کاهش می دهد.

2: به کاهش سطح کلسترول کمک می کند

اولونگ کلسترول بد را کاهش می دهد و سلامت قلب را افزایش می دهد. این یک پروتئین نیمه اکسید شده است که مولکول پلی فنول در اندازه کامل تولید می کند و آنزیم لیپاز را که چربی بدن را تجزیه می کند ، فعال می کند.

3 – می تواند قند خون را تنظیم کند

چای اولانگ حاوی آنتی اکسیدان های پلی فنول است که به کنترل سطح قند خون کمک می کند. همچنین خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد. برخی مطالعات نشان داده است که چای اولانگ و ناشتا سطح قند خون را کاهش می دهد. با این حال ، جذب گلوکز را در بزرگسالان غیر دیابتی افزایش نمی دهد.

4: می تواند باعث کاهش وزن شود

دو ساعت پس از نوشیدن چای اولانگ به متابولیسم کمک می کند. حاوی پلی فنول است که آنزیم های تولید کننده چربی را مهار می کند.

کافئین موجود در چای اولانگ با چاقی ارتباط دارد. یک مطالعه در سال 2009 نشان داد که چای حاوی کاتچین و کافئین بیشتر از چای با یک جزء وزن بیشتری دارد. این دو قسمت با هم کار می کنند تا توده بدون چربی بدن حفظ شود.

5- می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد

چای اولانگ سرشار از ترکیباتی مانند کاتچین و آنتی اکسیدان است که نقش کمی در پیشگیری از سرطان ایفا می کند. طبق یک مطالعه چینی ، چای اولانگ ممکن است خطر سرطان دهانه رحم را در زنان کاهش دهد. خیساندن چای اولانگ در آب گرم می تواند به شما کمک کند حداکثر استفاده را ببرید.

6: می توانید امنیت خود را افزایش دهید

چای اولانگ حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان های فلاونوئیدی است که به جلوگیری از آسیب سلولی و تقویت ایمنی کمک می کند. چای تولید پروتئین ضد باکتریایی را در بدن شما افزایش می دهد و به مبارزه با عفونت ها کمک می کند.

7: هوشیاری ذهنی و کیفیت خواب را بهبود می بخشد

چای اولانگ منبع خوبی از کافئین است که ذهن شما را بیدار کرده و استرس را کاهش می دهد. کافئین می تواند آزاد شدن نوراپی نفرین و دوپامین را افزایش دهد. این دو مغز ساز از نظر روحی و روانی دچار فرسودگی هستند. برای تمرکز و عملکرد مغز مفید است. مصرف منظم چای اولانگ می تواند خواب را کند و خواب را کند کند.

8 می تواند سلامت پوست را بهبود بخشد

چای اولانگ با رادیکال های آزاد مبارزه می کند و واکنش های آلرژیک را سرکوب می کند. آنتی اکسیدان ها برای داشتن پوست سالم و داشتن پوستی زیبا ضروری هستند. این چای برای آکنه مفید است. زخم ؛ همچنین به درمان چین و چروک و سایر علائم پیری کمک می کند.

به ویژه برای سرمازدگی که شامل حساسیت یا تحریک پذیری است مفید است. نوشیدن سه بار در روز به مدت شش ماه می تواند نتایج خوبی داشته باشد.

9: می تواند تراکم استخوان را افزایش دهد

از دست دادن کلسیم از بدن در زمان یائسگی ضروری است. مطالعات نشان می دهد که نوشیدن چای اولانگ می تواند از تراکم استخوان بالا جلوگیری کند. حاوی کلسیم و منیزیم بیشتری است که باعث تقویت استخوان ها می شود. پلی فنول های موجود در چای می توانند توده استخوانی و استحکام استخوان را بهبود بخشند.

10. می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کند

چای اولانگ می تواند دندان های شما را در برابر اسیدهای تولید شده توسط باکتری های مختلف محافظت کند. طبق یک مطالعه ، شستشوی دقیق چای اولانگ از طریق دهان می تواند به طور قابل توجهی از ایجاد پلاک جلوگیری کند.نمی تواند

دیدگاهتان را بنویسید