You are currently viewing کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان – دکتر  رضا اطمینانانی

کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، هشدار می دهد که کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان می تواند منجر به بیماری های دیگر در انسان شود.

به عنوان مثال ، غذاهایی که دارای سدیم و پروتئین زیادی هستند توصیه می شود. آزادسازی کلسیم را افزایش می دهد. ادامه خوردن این رژیم خاص برای بیش از سه هفته می تواند منجر به از دست دادن کلسیم و پوکی استخوان شود. تصورات غلط در مورد رژیم غذایی ناسالم افراد غیر متخصص که سلامت عمومی را به خطر می اندازد

میوه ها قندهای ساده ای هستند که در صورت مصرف زیاد در حالی که افراد از رژیم غذایی پیروی می کنند تا میزان گلیسیریدها یا چربی های بد در قلب کاهش یابد ، می توانند تبدیل به چربی شوند. خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات می تواند شما را لاغر و برای همه بی اثر کند. این غذاها می توانند برای سلامتی افراد مضر باشند. کاهش وزن طبیعی 1 تا 2 کیلوگرم در هفته از نظر تغذیه ، فردی که در حال افزایش وزن است باید زیر نظر متخصص باشد. این بستگی به وضعیت و وضعیت جسمانی افراد مختلف دارد. ما باید یک مسیر وزنی منظم داشته باشیم تا این مسیر را برای مدت طولانی ثابت نگه داریم.

پوکی استخوان یک بیماری خاموش در زنان است

استخوان ها به تدریج ضعیف و ضعیف می شوند. عطسه. حتی هنگام سرفه می شکند. علل پوکی استخوان ارثی هستند. . خیر سن نژادی و کورتیکواستروئیدها در زنان شایع تر است. با افزایش سن ، استخوان های شما بیشتر متورم می شوند. سفید پوستان و آسیایی ها بیشتر در معرض ابتلا به پوکی استخوان هستند. اگر والدین یا خواهر و برادرها دچار پوکی استخوان شوند ، این خطر بیشتر است. آره، این بیماری به بدن و هورمون های فرد نیز بستگی دارد.

هورمون ها در بدن استخوان ضعیف می شود ، به ویژه هنگامی که استروژن کم است. به همین دلیل ، در صورت عدم مراقبت از خود پس از یائسگی ، احتمال ابتلا به پوکی استخوان در زنان بیشتر است. بیماری به تدریج می میرد. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است. لایه برداری بیش از حد که می تواند منجر به شکستگی استخوان شود. مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها می توانند باعث از بین رفتن استخوان در برخی از بیماران شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما با ضعیف شدن استخوان ها در طول زمان ، کمردرد در بدن ایجاد می شود. کوتاه کردن ارتفاع ؛ شکستگی لگن و استخوان به سرعت ظاهر می شود.

سوء تغذیه و پوکی استخوان متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی با ارائه تغذیه و تغذیه و تکنیک های اساسی می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و تغذیه اصفهان کلیک کنید.


مطالب توصیه شده:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

چه گوشت بخورید و چه نخورید

با رژیم غذایی بوی بد را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید