You are currently viewing علل و درمان سوختگی شبانه پا (از متخصص)

علل و درمان سوختگی شبانه پا (از متخصص)


آیا خارش پا در طول روز باعث ناراحتی شما می شود؟ شب بیدار می شوید؟ سوختگی در پا اغلب در افراد مسن گزارش می شود. اما به دلایل مختلف می تواند به هر کسی آسیب برساند. از آنجا که یکی از مهمترین راه های سوزاندن پا از بین بردن علت آن است ، ما شش علت اصلی سوختگی پا را بررسی می کنیم:

علل سوختگی پا در شب – پاسخ کارشناسان

سوزش پا در هنگام خواب می تواند نشانه آسیب عصبی محیطی یا آسیب عصبی باشد. تقریبا نیمی از افراد مبتلا به دیابت هنگامی دچار نوروپاتی محیطی می شوند که گلوکز اضافی در بدن به دیواره رگ های خونی تأمین کننده اعصاب آسیب برساند. سایر علائم نوروپاتی محیطی شامل بی حسی و سوزن سوزن شدن است. خارش درد یا گرمای پا این موارد شامل سرماخوردگی و کاهش توانایی احساس درد در پاها است. گاهی اوقات پزشک آزمایشاتی را انجام می دهد تا ببیند آیا اعصاب شما به درستی کار می کند یا خیر. درمان نوروپاتی محیطی شامل عادی سازی سطح قند خون است. اینها شامل مدیریت درد و مراقبت خوب از پا است.

سوزش پا: واکنش انجمن دیابت آمریکا

اگر احساس سوزش در پاهای خود دارید ، به این معنی است که اعصاب پای شما تحت تاثیر دیابت قرار دارد. “نوروپاتی دردناک” دیابت را توضیح می دهد. اصطلاحی که برای توصیف درد پا استفاده می شود که در دسترس نیست. افراد مبتلا به نوروپاتی دردناک متوجه می شوند که پاهای آنها در شب “خارش” یا بدتر می شود و احساس سوزش در پاهای خود می کنند. آره، هنگامی که به دلیل سوختگی پا علائم دیگری نداشته باشید ، به آن نوروپاتی گفته می شود.

علاوه بر این ، ممکن است اغلب دچار گرفتگی عضلات پا شوید. از آنجا که درمان نوروپاتی دردناک هنگام بروز مشکل است ، بهترین درمان برای این بیماری کنترل قند خون برای جلوگیری از نوروپاتی است. این مشکل عصبی نه تنها مردان بلکه افرادی را که سالهاست دیابت دارند ، تحت تأثیر قرار می دهد. بلند قد این بیماری بیشتر در افراد سیگاری و افرادی که کنترل چندانی بر قند خون خود ندارند شایع است.

اگر در حال حاضر از نوروپاتی رنج می برید ، باید بدانید که درمان هایی وجود دارد که می تواند تا 50 save از افراد را نجات دهد. این درمانها شامل داروهای ضد افسردگی است. حاوی برخی از داروهای قلبی و پمادهای ساخته شده از کپسایسین است. این پمادها برای تسکین ناراحتی به کف پا اعمال می شود. خبر خوب این است: اگر با هیچ یک از این درمان ها بهبود نیابید ، این نوروپاتی به مرور از بین می رود.

سوزش پا در شب – سایر علل شایع

1. موقعیت ساق پا

موقعیت پاهای ما نحوه راه رفتن و فشار دادن پاها را تعیین می کند. در حالت ایده آل ، هنگام راه رفتن ، وزن خود را به طور مساوی بر روی پاهای خود تقسیم می کنیم. اما گاهی موقعیت برخی افراد به پاهای آنها فشار وارد می کند. این فشار باعث ایجاد گرما می شود ، باعث قرمزی و سوزش می شود.

قوس بزرگ در وسط پا نمونه ای از این مورد است. در این حالت ، پاها روی زمین قرار می گیرند. بنابراین ، پاشنه و قسمت جلویی پا مناطق اصلی فشار هستند. هرگونه تفاوت در اندازه پا تا 6 میلی متر می تواند باعث این مشکل شود. این به این دلیل است که وزن یک پا بیشتر از پای دیگر است.

20 راز که زبان شما در مورد سلامت شما می گوید

درد مچ پا برخی از مشکلات سلامتی و شرایط پا ، مانند درد پا ، می تواند هنگام راه رفتن فشار بیشتری به پا وارد کرده و باعث خارش پا شود.

2- نوروپاتی محیطی (دیابت)

[webp-to-jpg output image]

نوروپاتی محیطی شرایطی است که باعث آسیب به بازوها و پاها از ستون فقرات تا ناحیه اطراف می شود. این مسیر عصبی از ستون فقرات تا مچ پا گسترش می یابد و هرگونه صدمه ای در این مسیر می تواند باعث بی حسی ، سوزن سوزن شدن یا بی حسی شود. این می تواند باعث ایجاد علائم عصبی در پا ، از جمله سوزش و سوزن سوزن شدن شود.

دیابت یکی از شایع ترین علل نوروپاتی محیطی است. طبق این مطالعه ، 61 درصد از استرالیایی های مبتلا به دیابت نوعی بیماری عصبی دارند. این می تواند منجر به آسیب عصبی ، حالت تهوع و استفراغ شود. ضعیف شدن دیواره های عصبی ؛ ناتوانی طولانی مدت در کنترل قند خون ، که باعث کند شدن سیستم عصبی و تغییر احساس طبیعی پا می شود. این عوارض به تدریج ظاهر می شوند و با گذشت زمان بدتر می شوند. این بدان معناست که ممکن است احساس سوزش در پا تشدید شود یا پا کاملا بی حس شود.

سایر علل نوروپاتی محیطی شامل بیماریهای خودایمنی است. عوارض جانبی برخی درمانها مانند شیمی درمانی. عفونت ها ؛ حاوی مواد شیمیایی و سایر مواد است.

3. نورومای مورتون

نورومای مورتون یک توده دردناک و ملتهب پا است. علت آن التهاب اعصابی است که اغلب انگشتان پای دوم و سوم یا انگشت سوم و چهارم را می پوشاند. التهاب و خارش اعصاب می تواند برخی علائم عصبی از جمله درد مچ پا را ایجاد کند.

در این موارد ، درد هنگام پوشیدن کفش های تنگ یا باریک تشدید می شود. این به این دلیل است که این مدل کفش استخوان های پا را به هم نزدیک کرده و اعصاب را تحریک می کند.

برای کاهش وزن چه بخوریم و چه کنیم؟ (از پروفسور کلوئی)

سندرم تونل تارسال

همه ما یک تونل کوچک در مچ پا داریم به نام تونل تارسال. این تونل از رباط های مچ پا تشکیل شده است. رگ های خونی؛ راهی برای شریان ها و وریدها ارائه می دهد. عصب تیبیای خلفی یکی از اعصاب این ناحیه است.

گاهی اوقات ساختار تونل پشتی ، از جمله عصب تیبیای خلفی ، علائمی مانند سوزش پا را ایجاد می کند. از جمله دلایل این انقباضات عصبی یا اختلالات می توان به فضا ، و پاها و مچ پا که اعصاب را منقبض می کنند اشاره کرد. خارها کیست یا غدد لنفاوی سایر شرایط التهابی که بر اعصاب فشار می آورند عوامل متعدد دیگری نیز در امتداد اعصاب تحت فشار وجود دارد.

5. آسیب عصبی ضربه ای (پس از آسیب)

عضلات آسیب دیده در اثر ضربه ؛ مانند رباط ها ، اعصاب ما آسیب دیده و می توانند علائم عصبی ، از جمله در پاهای ما ایجاد کنند. ضربه ممکن است یک ضربه مستقیم به ساق یا پا باشد. مثلا پای کسی به پای شما دست می زند ؛ روی پای شما می افتد ؛ این می تواند شدیدتر باشد و می تواند به ستون فقرات شما ضربه بزند ، مانند زمانی که توپ به پای شما برخورد می کند. اعصاب از کجا می آید؟

عفونت پای ورزشکاران (عفونت قارچی)

پای ورزشکار نام قارچی است که می تواند باعث سوختگی موقت بین پا و انگشتان پا شود. این عفونت قارچی روی لایه بیرونی پوست تأثیر می گذارد و منجر به خشکی ، خارش می شود. تومور سرخی خارش ممکن است باعث سوختگی و آسیب به پوست شود.

این قارچ از کراتین تغذیه می کند و باعث خارش می شود. کراتین برای پوست مفید است. این پروتئینی است که در مو و ناخن یافت می شود. خوشبختانه ، درمان عفونت های قارچی پوست بسیار ساده است و برای ارائه مراقبت کافی در خانه نیاز به استفاده از آنتی بیوتیک ها دارد.

پاهای شما به شما در مورد سلامت شما می گوید.

سایر علل سوختگی پا

سایر علل خارش پا که در مقالات پزشکی ذکر شده است عبارتند از: کمبود ویتامین (به ویژه ریبوفلاوین و ویتامین B12). اعتیاد به الکل نارسایی کلیه؛ کم کاری تیروئید؛ علائم درد مزمن ؛ یا بیماریهای ارثی مانند بیماری شارکوت ماری-ثوت. سوزش پاها نیز می تواند ایدیوپاتیک باشد. این بدان معناست که آنها علت را نمی دانند.

منبع 1 منبع 2

دیدگاهتان را بنویسید