You are currently viewing زگیل چیست؟  چرا اتفاق می افتد؟

زگیل چیست؟ چرا اتفاق می افتد؟


نکته اصلی این است زگیل این سرطان پوست زمانی رخ می دهد که خانواده ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) به چندین ویروس آلوده شده باشد.

علائم زگیل

این ویروس باعث رشد سلول های اضافی می شود. در این مدت ، لایه بیرونی پوست ضخیم تر و سخت تر می شود.
زگیل ها می توانند در هر نقطه ای از پوست رشد کنند ، اما بیشتر در دست یا پای شما دیده می شود. نوع زگیل بستگی به محل و ظاهر آن دارد.

همه کسانی که با HPV تماس می گیرند دچار زگیل نمی شوند زیرا سیستم دفاعی هرکسی واکنش متفاوتی به ویروس نشان می دهد.

اما اگر پوست به هر نحوی آسیب ببیند ، مستعد ویروس است. بنابراین ، افراد مبتلا به بیماری های مزمن پوستی مانند سرمازدگی. یا افرادی که ناخن های خود را می جویدند بیشتر در معرض ابتلا به زگیل قرار دارند.

زگیل شایع است

کودکان و نوجوانان بیشتر از بزرگسالان به زگیل مبتلا می شوند.
افرادی که مبتلا به HIV هستند افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ، مانند افرادی که از داروهای بیولوژیکی برای بیماری هایی مانند RA ، پسوریازیس و IBD استفاده می کنند ، نیز می توانند دچار اسپاسم عضلانی شوند.

زگیل چگونه منتقل می شود؟

زگیل ها بسیار مسری هستند و عمدتاً از طریق تماس مستقیم با پوست منتقل می شوند. به عنوان مثال ، پس از لمس زگیل ، قسمت دیگری از بدن را با همان دست لمس کنید.

زگیل ها می توانند از طریق بدن فرد مصدوم یا با اشیایی مانند حوله صورت یا تیغ منتقل شوند. زگیل ها خیس هستند ، به نظر می رسد پوست نرم یا آسیب دیده است.

افسانه ها و تصورات غلط در مورد زگیل وجود دارد. آنها به شما زگیل نمی دهند ، بنابراین می توانید تمام قورباغه ها و مهره های مورد علاقه خود را لمس کنید. و هیچ زگیلی روی بینی یا هرجای دیگر ندارید.

زگیل های معمولی

رشد این گوشت ها توسط دست و پا کنترل می شود. پا در ناخن ها و پشت پا یافت می شود. آنها معمولاً کوچک هستند و به ندرت جای زخم دارند.

اینها شامل جوش های سرسیاه است که می تواند باعث لخته شدن خون کوچک شود. ممکن است نقاطی مانند برنج وجود داشته باشد. نیش زدن ناخن می تواند باعث ایجاد زگیل شبیه زگیل در پوست اطراف ناخن شود. اگر جویدن ناخن های خود را ادامه دهید ، ویروس می تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

زگیل یا میخچه
میخچه کف پا

آیا احساس می کنید کفش های شما سنگریزه دارد؟ پاهای خود را معاینه کنید. نام این زگیل ها به این دلیل است که شبیه ناخن روی پاهایشان است.

برخلاف سایر زگیل ها ، فشار راه رفتن و ایستادن باعث افزایش فشار روی پوست می شود. شما فقط یک دانه (یا زگیل موزاییک) ذرت دارید.

محصولات صاف و قابل انعطاف هستند. قوی و ضخیم است و به راحتی می تواند با پینه اشتباه گرفته شود. به دنبال نقاط تیره روی قرنیه باشید تا به دو قسمت تقسیم شود.

زگیل های صاف

مزیت این زگیلها کوچکتر بودن آنها (احتمالاً 1/8 عرض آنها) و نرمتر از انواع دیگر است. آنها معمولاً از 20 تا 100 گیاه در یک زمان رشد می کنند. چهره اکثر کودکان ، روی ریش مردان و روی پاهای زنان یافت می شود.

زگیل زرد

زگیل های پنبه ای

این زگیل های با رشد سریع شبیه نخ هستند و گاهی شبیه برس های ریز هستند. زیرا آنها دهان آور هستند. در اطراف چشم و بینی رشد می کند. آنها می توانند دردناک و تحریک کننده باشند حتی اگر آسیب نبینند.

زگیل ناحیه تناسلی

همانطور که انتظار دارید ، زگیل های این مقاله از طریق تماس جنسی با فرد آلوده منتقل می شود. آنها کوچک هستند، برجستگی های پراکنده ؛ رنگ پوست یا ممکن است شبیه برجستگی های گل کلم در ناحیه تناسلی باشد.

زگیل ناحیه تناسلی

اگر نمی توانید ویروس را به راحتی مشاهده کنید ، ویروس می تواند به ناحیه تناسلی گسترش یابد. سعی نکنید خودتان زگیل تناسلی را از بین ببرید. برای دریافت درمان مورد نیاز فوراً به پزشک مراجعه کنید.

انواع دیگر HPV که می توانند باعث سرطان شوند نیز می توانند از طریق دهان و جنسی منتقل شوند.
زگیل چقدر روی پوست می ماند؟

با گذشت زمان ، بدن یک سیستم ایمنی قوی ایجاد می کند که با زگیل مبارزه می کند. اما ممکن است ماه ها یا دو سال طول بکشد تا آنها ناپدید شوند.

در بزرگسالان ، زگیل ها ممکن است بیشتر طول بکشد. چند سال یا بیشتر طول می کشد. برخی از زگیل ها هرگز از بین نمی روند. پزشکان می گویند چرا برخی از زگیل ها مقاوم هستند. برخی به سرعت ناپدید شدند.

آیا نیاز به درمان زگیل دارید؟

اکثر زگیل ها ایمن نیستند. مگر اینکه زگیل ها دردناک یا شرم آور باشند ، نیازی به انجام هیچ کاری ندارید. انتظار برای از بین رفتن زگیل ها می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. زگیل ها می توانند بزرگتر شوند. ممکن است زگیل جدید ظاهر شود. یا می توانید آنها را به شخص دیگری منتقل کنید.

بهترین درمان بستگی به سن و سلامت جسمی و نوع زگیل دارد. با این حال ، هیچ درمان خاصی برای HPV وجود ندارد. در نتیجه ، برخی از ویروس ها روی پوست وجود دارد و زگیل ها ممکن است پس از مدتی از بین بروند.

درمان زگیل
چه موقع باید برای زگیل به پزشک مراجعه کنم؟

اگر زگیل هایی روی پوست شما رشد می کند (برخی از سرطان های پوست ، مانند زگیل) ، اگر با داروهای خانگی خود بهبود نیافتید ، می تواند به شدت آسیب برساند یا رشد کند. اگر دیابت دارید یا سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است ، قبل از درمان زگیل باید به پزشک مراجعه کنید.

اولین مرکز پرستاری سلامت با سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت از منزل و پرستاری با مجوز رسمی از وزارت بهداشت ، آماده ایم تا کادر مجرب و متخصص خود را در اختیار شهروندان مجرب خود قرار دهیم.

پرستاران سالمند ؛ پرستاران و پرستاران اطفال همیشه با در نظر گرفتن آخرین خدمات مراقبت و پرستاری به کارکنان مجرب مرکز خدمات ارائه می دهند.

کافی است برای مشاوره رایگان با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید.
هشدار: این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید