You are currently viewing رژیم خام گیاهخواری چگونه است؟  |  غذای گیاهی خام به مدت 15 روز

رژیم خام گیاهخواری چگونه است؟ | غذای گیاهی خام به مدت 15 روز


در قرن نوزدهم ، گیاه خواری بسیار محبوب شد و به شرح زیر مورد توجه قرار گرفت.

تمام مواد تشکیل دهنده غذاهای گیاهی بدن را تمیز می کنند

تمام مواد تشکیل دهنده غذاهای گیاهی بدن را تمیز می کنند

گیاهخواری غذای جدیدی نیست ، اما در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این ترکیب غذاهای خام علاوه بر قوانین این رژیم ، فواید زیادی برای بدن دارد. شاید بتوانید غذاهای مدیترانه ای را نیز در نظر بگیرید.

در حالی که برخی این غذا را با هدف کمک به محیط زیست و حفاظت از جهان انتخاب می کنند ، برخی دیگر بر استفاده از مزایای این غذا تمرکز می کنند. این مزایا شامل کاهش وزن است. بهبود عملکرد قلب این موارد شامل کاهش خطر ابتلا به دیابت و پاکسازی بدن است. این مقاله ویژگی های این رژیم غذایی را مورد بحث قرار می دهد. نقاط قوت و ضعف را خواهید آموخت.

قوانین این حکومت نظامی

غذای خام گیاهخواری بخشی جدایی ناپذیر از رژیم گیاهخواری است و از اواسط قرن نوزدهم به طور تاریخی مورد استفاده قرار گرفته است. خوردن این غذا برای هر حیوانی ممنوع است.

این غذا از گیاهانی تهیه می شود که در دمای بالای 48 درجه سانتیگراد پخته می شوند. مصرف سبزیجات و میوه ها ممنوع است. این غذا سرشار از میوه و سبزیجات است. سبزیجات ؛ آجیل؛ این بر اساس مصرف غلات و حبوبات مغذی است. این غذا برای هضم ، هضم و هضم خوب است. مخلوط کردن روشهای دیگر تهیه غذا مانند خیساندن و خشک کردن استفاده می شود.

طرفداران این رژیم معتقدند که غذاهای پخته خواص کمتری نسبت به شکل سبز خود دارند. به همین دلیل ، مردم اغلب این غذا را برای استفاده از مزایای رژیم غذایی سالم انتخاب می کنند. استفاده از مکمل ها در این رژیم بسیار رایج است.

یاد بگیرید: استویا در رژیم کتوژنیک استویا است

فواید

این غذا فواید زیادی برای بدن دارد. این رژیم غذایی با کاهش فشار خون می تواند خطر بیماری قلبی و سکته مغزی را کاهش دهد.

دانشمندان دریافته اند که گیاهخواران 75 درصد کمتر از فشار خون بالا و 42 درصد کمتر از سکته قلبی رنج می برند. این رژیم همچنین خطر دیابت و مشکلات گوارشی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

با وجود همه مزایای فوق ، بهتر است از رژیم گیاه خواری زیر نظر متخصص پیروی کنید. عدم تعادل مواد مغذی و ویتامین ها در بدن تعادل آنها را مختل می کند و می تواند منجر به کم خونی ، بیماری قلبی و سکته مغزی شود. این می تواند باعث بیماری های جدی مانند پوکی استخوان و ضعف عضلانی شود. اگر از هنجارها پیروی نکنید ، سوء تغذیه می تواند منجر به ناباروری و یائسگی شود. رژیم غذایی مناسب به شما کمک می کند تا سالم بمانید و مواد مغذی را جذب کنید.

غذای گیاهی

غذاهایی که می توانید در رژیم گیاهخواری بخورید
• خشک. میوه های تازه و آب میوه های طبیعی
• سبزیجات تازه و خشک
سبزیجات سبز و غلات بخورید
• لوبیای نارس

علاوه بر این

سبزیجات برگ سبز (شیر و رژیم غذایی)
• پودر سبزیجات سبز
• روغن های گیاهی
• گیاهان دریایی

شیرین کننده های دارویی مانند پودر نارگیل خام یا شربت افرا
ترکیبات چاشنی ، از جمله سرکه و سس سویا
غذاهایی که در رژیم گیاهخواری نمی توانید بخورید
• میوه های پخته شده ؛ سبزیجات ؛ حبوبات و دانه ها

دانه ها و آجیل ها را تفت دهید
• نمک
• شکر و آرد
• مایعات صنعتی
• قهوه و چای

• الکل
غذاهای فرآوری شده و دسرها مانند چیپس و شیرینی

بیشتر بدانید کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود

صبحانه گیاهی خام

صبحانه گیاهی خام

این صبحانه شامل موارد زیر است:
کیک شکلاتی خام توت سیاه
• اسموتی انرژی شکلاتی
اسموتی توت با دانه های چیا و شکلات
آب میوه زمستانی

• آب میوه سبز
پنکیک موز تازه با کره بادام
اسموتی سبز اسپیرولینا
گیاه خواری و بهداشت بی رحمانه
ناهار خام گیاهخواری

ناهار گیاهی شامل موارد زیر است:

سالاد آواکادو
قارچ و پرتقال تازه •
• گلابی تازه ؛ سوپ نعناع و آووکادو
• سالاد رنگین کمان

کره سبزیجات ، سوپ سبز و قارچ خوشمزه
گیاهان دارویی و رشته فرنگی پستو و بادمجان

شام سبز گیاهی

میز شام این غذا ممکن است شامل موارد زیر باشد:
رشته فرنگی بادمجان تهیه شده با سس گوجه فرنگی و گیاهان دارویی
سس پنیر آنچوی سبزیجات با سالسا و آجیل
• پنیر ، گوجه فرنگی و آجیل و لازانیا گوجه فرنگی و گوجه فرنگی
لازانیا خام با سبزیجات خوشمزه و سس پستو و گوجه فرنگی

40 روز سم زدایی رژیم سم زدایی چیست؟

با خوردن گیاه خواری چقدر ضرر می کنید؟

نشان داده شده است که رژیم گیاهخواری در کاهش وزن و ثبات بسیار مثر است. مطالعات نشان می دهد که این رژیم غذایی می تواند ذخیره چربی بدن را بین 7 تا 9.4 درصد کاهش دهد. طبق مطالعه گروهی گیاهخواران ، وزن آنها در 3.5 سال 10 تا 12 کیلوگرم است.

در ادامه مطلب

کاهش وزن 8 کیلوگرمی در طول هفت روز این رژیم نیز مشاهده شد. این مطالعات نشان می دهد افرادی که بیشترین مواد اولیه را در رژیم غذایی روزانه خود مصرف می کنند دارای وزن کم هستند. آره، کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. لازم به ذکر است که به عوامل زیادی از جمله ژنتیک و متابولیسم بستگی دارد.

انواع رژیم های گیاهی می توانند به کاهش سریع وزن شما کمک کنند

انواع رژیم های گیاهی می توانند به کاهش سریع وزن شما کمک کنند

این رژیم به معنای پایبندی به برخی عادات غذایی در طول یک دوره زمانی است. غذای خام گیاهخواری معمولاً به مدت هفت روز مصرف می شود. پانزدهم 21 روز و چهل روز وجود دارد. در این دوره ها ، مردم از غذاهای مشتق شده از حیوانات اجتناب می کنند و تا آنجا که ممکن است از غذاهای پخته خودداری می کنند. معمولاً بین دوره های این وعده غذایی زمان استراحت وجود دارد.

اجتناب از استراحت زیاد در حالت استراحت نتایج را بهبود می بخشد و وزن را تثبیت می کند. سوء تغذیه و کمبود ویتامین در گیاهخواران شایع است ، بنابراین پیروی از رژیم گیاهخواری بسیار مهم است. تحت نظر متخصص تغذیه ، این کمبودها جبران می شود و عوارض جانبی رژیم کاهش می یابد.

شما به این غذا علاقه دارید. اما اگر سابقه خوردن سبزیجات را ندارید ، بهتر است با دوره های کوتاه شروع کنید و به تدریج دوره رژیم غذایی خود را زیر نظر متخصص گسترش دهید.

40 روز غذای خام

40 روز غذای خام

روش های زیادی برای خرید غذاهای خام و رعایت این رژیم در عرض 40 روز وجود دارد. سه راه اصلی وجود دارد:

غذای خام 40 روزه – 50٪ خام – بسیاری از افراد در ابتدا پیروی از رژیم سبز را دشوار می دانند. یک راه آسان برای شروع این رژیم این است که 50 درصد رژیم غذایی روزانه خود را به غذاهای خامه ای تبدیل کنید. در این استراتژی ، شما تمام محصولات حیوانی را از رژیم غذایی خود حذف می کنید. شما می توانید 50 درصد از مصرف روزانه خود را به مواد اولیه اختصاص دهید.

رژیم غذایی خود را به 100 وعده غذایی گیاهی تبدیل کنید. برای جلوگیری از شوک یا سوء هاضمه ، بهتر است با گام های کوچک شروع کنید تا به رژیم غذایی جدید خود عادت کنید. روش 50-50 را می توان به دو صورت پیاده سازی کرد. 50 درصد غذاهای گیاهی و 50 درصد غذاهای فرآوری شده

مواد آماده شده مانند چیپس و شیرینی ها ارزش غذایی زیادی ندارند ، اما این استراتژی توصیه نمی شود زیرا کالری زیادی به بدن شما می افزاید. این می تواند کاهش وزن را دشوار کند. گزینه دوم این است که 50 درصد غذای گیاهی و 50 درصد غذای پخته سالم بخورید. استراتژی دوم این است که یک رژیم سالم برای پیروی از این رژیم و تغییر تدریجی رژیم غذایی خود داشته باشید

در ادامه مطلب

این رژیم 40 روزه – 80٪ غذای خام – این استراتژی می تواند گام دوم در تبدیل عادات غذایی شما به رژیم گیاهخواری باشد. بدیهی است که پیروی از این روش می تواند فواید زیادی برای بدن داشته و سرعت کاهش وزن را افزایش دهد ، اما بهتر است از 20 درصد دیگر این رژیم مطلع باشید.

انتخاب غذاهای سالم پخته شده در این بخش مهم است زیرا سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند و از ورود کالری و سموم اضافی به بدن جلوگیری می کند.

غذای خام 40 روزه – غذای خام 100٪ – این روش تمام غذاهای پخته شده را از رژیم غذایی حذف می کند. اگر رعایت این رژیم به مدت 40 روز برای شما مشکل است ، 50 راه برای کوتاه کردن بدن برای اجتناب از غذاهای پخته شده 50 می توانید از 80-20-20 استفاده کنید.

در زیر مروری بر منوی 100 روزه 100٪ غذای خام است.

روز 1: صبحانه ؛ ناهار اسموتی سبز: سالاد و یک کاسه کاری ؛ شام: همبرگر کاهو و سبزیجات. دسر: پودینگ سبز چیا

روز دوم: صبحانه: گندم خام. ناهار: سبزیجات با سس و میوه. شام: نودل خام آلفردو و سالاد ؛ دسر: کیک خام

روز 3 – صبحانه: گرانولای خام ؛ ناهار: سوپ خام و ساندویچ ؛ شام: سالاد بزرگ ؛ دسر: براونی خام

روز 4 – صبحانه ؛ اسموتی سبز ناهار: سس پستو خام و رشته فرنگی ؛ شام: رشته فرنگی سبز با پنیر و سالاد ؛ دسر: سالاد میوه

روز 5 – صبحانه ؛ ناهار آب میوه: سالاد با سوپ سبز ؛ کتلت و سالاد سبزیجات خام ؛ دسر: آب توت فرنگی

روز ششم – صبحانه: بلغور جو دوسر خام. ناهار: سالاد بزرگ ؛ شام: ساندویچ تاکو ؛ دسر: براونی خام

روز 7 – صبحانه. سالاد صبحانه ؛ ناهار: کتلت سبزیجات سبز با سالاد ؛ شام: رشته فرنگی سبز با سس آلفردو. دسر: پودینگ سبز چیا

روز 8 – صبحانه: اسموتی سبز ؛ ناهار: سبزیجات با سس مخصوص ؛ شام: لازانیا خام ؛ دسر: سالاد میوه

روز 9 – صبحانه – پنکیک خشن. ناهار: رشته فرنگی سبز با سس پستو. شام: رشته فرنگی سبز با پنیر و سالاد ؛ دسر: کیک شکلاتی تیره

روز دهم – صبحانه: املت سبز. ناهار: سالاد ؛ شام: پیتزای سبز ؛ دسر: کیک خام
گیاه خواری و بهداشت بی رحمانه

15 روز غذای خام

15 روز غذای خام

15 روز غذای سبز می تواند تأثیرات زیادی بر بدن شما در مدت زمان کوتاه بگذارد. این غذا می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند. خواب شما را تنظیم می کند. این می تواند سموم را از بدن خارج کرده و به شما در کاهش 3 تا 6 کیلوگرم کمک کند. می توانید این غذا را 50-50 بخورید. 20-80 یا 100 material مواد اولیه را می توان دنبال کرد.

21 روز غذای گیاهی خام

یکی از رایج ترین روش های کاهش وزن و پاکسازی رژیم 21 روزه و دوره استراحت 7 روزه است. همانند نمونه هایی که تا کنون مطالعه شده است ، زمان بندی این رژیم می تواند در مدت زمان کوتاهی اثرات مفید زیادی بر بدن شما بگذارد.

سموم بدن خود را در 21 روز دفع کنید و احساس سبکی و شادی کنید. می توانید 4-6 کیلوگرم وزن کم کنید. همانطور که در بخشهای قبلی توضیح داده شد ، با غذاهای 100 or یا پخته ترکیب کنید. می توانید این دوره گیاه خواری سبز را دنبال کنید.

خلاصه مقاله

اگرچه این غذا در حال ظهور نیست ، اما در سال های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در طول این رژیم غذایی ، فرد از غذاهای مشتق شده از حیوانات و غذاهای پخته خودداری می کند. این غذا از سبزیجات ، میوه ها و آجیل تشکیل شده است. این بر اساس مصرف میوه ها و حبوبات است. این رژیم می تواند به کاهش سریع وزن کمک کند. سموم را از بدن دفع می کند. سیستم قلبی عروقی را بهبود می بخشد. این دستگاه گوارش را تقویت کرده و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید