You are currently viewing راههای ضدعفونی کردن اسباب بازی ها چیست؟

راههای ضدعفونی کردن اسباب بازی ها چیست؟


اسباب بازی ها را ضدعفونی کنید عروسک ها برای حفظ سلامت و بهداشت کودکان بسیار مهم هستند. غذای بچه های شما یکی از ارزشمندترین دارایی آنها است و اغلب تمام روز را با آنها می گذرانند.

اسباب بازی ها را ضدعفونی کنید

این بدان معناست که کودک می تواند با این وسایل بازی کند. دست زدن به آنها ؛ به معنی قرار دادن آن در دهان است. همه اسباب بازی های جدید به زودی تبدیل به آلودگی و آلودگی های بسیار کثیف و قابل مشاهده و همچنین میکروب ها و باکتری ها شدند. ممکن است حاوی آلرژی یا قارچ های بدتر باشد.

اسباب بازی های مختلف نه تنها برای ظاهر بهتر بلکه برای حفظ سلامت نوزاد باید ضد عفونی شوند.
این مقاله بهترین مواد ضدعفونی کننده و محصولات پاک کننده اسباب بازی ها را برای ارتقاء ایمنی و سلامت کودکان بیان می کند.

اسباب بازی ها هر چند وقت یکبار باید تمیز شوند؟

میزان تمیز کردن اسباب بازی ها بستگی به میزان استفاده آنها دارد. این دستورالعمل های کلی زمانی اعمال می شود که نوزاد سالم باشد.

اگر کودک بیمار است یا آنفولانزا دارد ، مهم است که اغلب اسباب بازی ها را تمیز و ضد عفونی کنید. پس از بهبودی ، همه این مراحل را تکرار کنید.

اسباب بازی های پلاستیکی محکم و اسباب بازی های حمام ساده ترین راه ضدعفونی کردن هستند و در صورت بازی روزانه حداقل هفته ای یکبار باید تمیز و ضدعفونی شوند.

اسباب بازی های مخمل دار معمولاً با ماشین لباسشویی شسته می شوند. هفته ای یکبار باید شستشو شود (مخصوصاً هنگام خواب با کودکان) زیرا می تواند خشک شود.

با مخمل بشویید. اگر اسباب بازی هایی پیدا کردید که در دسترس نیستند ، آنها را شناسایی کنید. شستشو سطوح اسباب بازی غیر الکترونیکی را ضدعفونی کنید. هر هفته با محلول ضدعفونی کننده انجام دهید.

اسباب بازی هایی که احتمال افتادن آنها در دهان نوزاد بیشتر است ، اسباب بازی هایی هستند که نیاز به توجه مکرر دارند. این دستگیره را یک یا دو بار در روز تمیز کنید. کارهای دیگر را می توان به صورت هفتگی انجام داد.

اسباب بازی ها را با سرکه ضدعفونی کنید

آیا اسباب بازی ها با سرکه ضد عفونی می شوند؟

به عبارت دیگر ، نه. سرکه یک درمان خانگی است که می تواند برخی از میکروب ها را از بین ببرد ، اما برای از بین بردن همه میکروب ها کافی است. بهتر است اسباب بازی هایی را که می توانید در آب گرم خیس کنید ، ضدعفونی کنید.

اگر به دنبال گیاه طبیعی تر و دارویی تری برای آفت کش های شیمیایی هستید ، آفت کش های نسل هفتم می توانند با روغن رازیانه میکروب ها را از بین ببرند.

این رنگها کندتر از رنگهای معمولی ضد عفونی کننده هستند. سطح اسباب بازی باید به مدت 10 دقیقه خیس شود.

اسباب بازی ها را در ماشین ظرفشویی ضدعفونی کنید

نحوه تمیز کردن اسباب بازی های حمام و اسباب بازی های پلاستیکی

حلقه های لاستیکی ؛ اسباب بازی های پلاستیکی جامد مانند مجسمه های حیوانات و لگو را می توان به راحتی در قفسه بالای ماشین ظرفشویی ضدعفونی کرد.

اسباب بازی های بزرگ را در طبقه بالای ماشین ظرفشویی محکم کنید. اسباب بازی ها را در یک کیف تمیز و مرتب نگه دارید.

یک برنامه شستشوی داغ معمولی را انتخاب کنید و حتما ظروف خشک را که ممکن است هنگام خیس شدن از ماشین ظرفشویی خارج شوند ، بشویید.

ضدعفونی کردن اسباب بازی های رنگارنگ

همه اسباب بازی های پلاستیکی و رنگی برای نوزادان و کودکان نوپا را می توان به روش های زیر ضد عفونی کرد:

از کلوروکس یا لیزول استفاده کنید.
پارچه ای آغشته به محلول 3 درصد پراکسید هیدروژن
1/2 فنجان سفید کننده کلر و یک گالن آب.

حداقل 10 ثانیه سطح عروسک را با یک پارچه مرطوب ضد عفونی کنید. به مدت 5 دقیقه با سفید کننده و آب ضد عفونی کنید و بگذارید خشک شود.

اسباب بازی ها را در ماشین لباسشویی ضدعفونی کنید

برای ضدعفونی اسباب بازی ها باید سفید کننده تازه تهیه کنید. اگرچه همه اینها روش های بی خطر برای تمیز کردن و ضدعفونی اسباب بازی ها هستند ، اما همیشه باید آنها را در هوا خشک کرده و با آب ولرم شستشو داده و سپس با هوا خشک کنید. باقیمانده محلول پاک کننده را از بین می برد.

اسباب بازی های حمام با سوراخ در قسمت پایین اغلب مشکل هستند. اگر آب در داخل این وسایل به دام بیفتد ، کپک در داخل آنها رشد می کند.

حتی اسباب بازی های توری اجازه تهویه کافی را نمی دهند.

اردک های لاستیکی در وان مهم است که از استفاده از اسباب بازی های سوراخ دار خودداری کنید. اما اگر این کار را کردید ، اسباب بازی را تا جایی که می توانید تکان دهید. بعد از هر بار استفاده خشک کنید.

اگر متوجه رشد کپک در داخل اسباب بازی شدید ، یا اگر فشار دهید یا فشار دهید ، آب از آن خارج می شود. فوراً اسباب بازی را کنار بگذارید.

چگونه اسباب بازی های مخملی را در ماشین لباسشویی تمیز کنیم؟

معمولاً می توانید اسباب بازی های رنگارنگ و کتاب های درسی را در ماشین لباسشویی تمیز کنید. از اسباب بازی های جامد در برنامه های ضدعفونی کننده استفاده کنید. قابل خشک شدن است

بسیاری از عروسک های مخمل دار دستورالعمل مراقبت و نظافت دارند. بنابراین ، بهتر است دستورالعمل های تمیز کردن اسباب بازی را بخوانید و آن را ضدعفونی کنید ، مخصوصاً اگر اسباب بازی جدیدی باشد.

اسباب بازی های پلاستیکی را ضدعفونی کنید

مراحل شستن اسباب بازی های مخملی در ماشین لباسشویی

ابتدا عروسک های مخمل را در یک روبالشی یا کیف پارچه ای قرار دهید تا از آنها محافظت کرده و قسمت بالای آن را ببندید. در برنامه لباسشویی ، گرم و آهسته را انتخاب کنید.

اسباب بازی های خشک را در دستگاه خشک کن یا دمای پایین نگهداری کنید. یا اگر خشک کن دارید ، اسباب بازی را از بالش بیرون بیاورید. روی توری بگذارید تا خشک شود.

برای خشک کردن اسباب بازی ها می توان از دمای پایین و سشوار با سرعت بالا استفاده کرد.

یاد آوردن

عروسک های مخملی از آب ساخته شده اند. هرگز آب را با بلندگوها یا سایر اجزای فلزی شستشو ندهید تا از آسیب آب جلوگیری شود.
تمام تزیینات و دکمه ها را روی اسباب بازی محکم کنید و اشک یا سوراخ را برطرف کنید.

اولین مرکز پرستاری سلامت با سالها تجربه در زمینه ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری با مجوز رسمی از وزارت بهداشت ، آماده ایم تا کادر مجرب و متخصص خود را در اختیار شهروندان مجرب خود قرار دهیم.

پرستاران سالمند ؛ پرستاران و پرستاران اطفال با در نظر گرفتن آخرین خدمات مراقبت و پرستاری ، همواره خدمات خود را به پرسنل مجرب این مرکز ارائه کرده اند.

کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
هشدار: این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید