You are currently viewing در این مدت برای ایجاد تعادل از ترازو استفاده نکنید.  – دکتر رویا خادمیان

در این مدت برای ایجاد تعادل از ترازو استفاده نکنید. – دکتر رویا خادمیان


افزایش وزن در ترازو - در این زمان وزن خود را متعادل نکنید.

در این مواقع از ترازو برای تعادل خود استفاده نکنید!

کاهش وزن تنها راه پیش بینی موفقیت یا شکست ما نیست. وزن ما هر از گاهی می تواند نوسان کند و این نوسانات می تواند افسرده کننده و نیروبخش باشد. توصیه می شود برای اطلاع از وزن دقیق خود ، هفت بار از ترازو استفاده نکنید.

روزهای ویژه هفته:

بر اساس مطالعه محققان دانشگاه کرنل ، افراد به ویژه در روزهای شنبه و یکشنبه وزن خود را افزایش می دهند. در روزهای یکشنبه ، طی چند هفته تغییری ایجاد شد و ترازو افزایش وزن را نشان داد. مثلا، وزن شرکت کنندگان در این مطالعه بسیار بیشتر از روز دوشنبه بود. محققان توصیه می کنند خودتان را وزن کنید و یک روز خاص را انتخاب کنید تا از وزن خود در روزهای مختلف هفته جلوگیری کنید.

هیچ حدسی در مورد لباس هایی که می پوشیم وجود ندارد:

به گفته محققان ، لباس مردان 1.1 کیلوگرم به وزن واقعی آنها اضافه می کند. وزن زنان 0.9 گرم بیشتر از وزن واقعی آنها در مورد پوشاک است.

ماهیچه ها در نظر گرفته نمی شوند:

وزن ماهیچه بیشتر از چربی است ، اما چربی در بدن بزرگتر از ماهیچه است. در نتیجه ، افرادی که اضافه وزن دارند بهتر از افراد عضلانی به نظر می رسند. انجام تمرینات استقامتی باعث عضله سازی می شود و تعادل بیشتری از آنچه انتظار می رود نشان می دهد. با وجود این افزایش ، اندازه بدن کاهش می یابد و برای رسیدن به سلامتی فرد دیر نیست.

نوشیدن مقدار زیادی آب:

نوشیدن 475 میلی لیتر آب در روز می تواند وزن شما را تا نیم کیلوگرم افزایش دهد ، بنابراین پس از نوشیدن آب هرگز خود را وزن نکنید.

ورزش های سنگین انجام دهید:

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در حال حاضر ، وزن واقعی 1 کیلوگرم تا 1 کیلوگرم بیشتر از ترازوهای نشان داده شده است.

مصرف زیاد کربوهیدرات یا نمک:

خوردن رژیم غذایی شور می تواند به بدن شما در هیدراته ماندن و افزایش وزن موقت کمک کند. کربوهیدرات ها دارای خواص مشابه هستند. مقدار اضافی در کبد به شکل گلیکوژن ذخیره می شود. گلیکوژن آب را جذب می کند. پس بعد از خوردن این دو گروه غذایی خود را وزن نکنید.

یبوست:

مدفوع در دو تا سه روز حدود نیم تا دو کیلوگرم وزن غیر طبیعی اضافه می کند. با اجابت مزاج ، وزن شما به حالت عادی برمی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید