You are currently viewing خوردن قارچ دکتر رویا خادمیان خطر افسردگی را کاهش می دهد

خوردن قارچ دکتر رویا خادمیان خطر افسردگی را کاهش می دهد


19674 - خوردن قارچ خطر افسردگی را کاهش می دهد

با خوردن قارچ خطر افسردگی را کاهش دهید

قارچ ها به دلیل مزایای زیادی که برای سلامتی دارند خبرساز هستند. تحقیقات جدید دانشکده پزشکی هرشی پنسیلوانیا نشان داد که این مواد مغذی شگفت انگیز نه تنها خطر ابتلا به سرطان و مرگ زودرس را کاهش می دهد ، بلکه سلامت روانی را نیز بهبود می بخشد و خطر افسردگی را کاهش می دهد.

در فاصله سالهای 2005 تا 2016 ، بیش از 24000 بزرگسال آمریکایی از رژیم غذایی و اطلاعات سلامت روان استفاده کردند و دریافتند افرادی که قارچ می خورند کمتر در معرض افسردگی قرار دارند.

به گزارش مدیکال اکسپرس ، قارچ حاوی یک آنتی اکسیدان است که بدن را از آسیب به سلول ها و بافت ها محافظت می کند.

مطالعات نشان می دهد که آنتی اکسیدان ها در برابر برخی از انواع افسردگی مانند اسکیزوفرنی ، اختلال دوقطبی و افسردگی محافظت می کنند.

جبرئیل با ، سرپرست تیم تحقیق ، می گوید: “قارچ منبع قوی اسیدهای آمینه است که با التهاب در بدن انسان مبارزه می کند و می تواند خطر فشار خون بالا را کاهش داده و علائم افسردگی را کاهش دهد.”

قارچ دکمه ای رایج ترین نوع قارچ در ایالات متحده است و حاوی پتاسیم است. علاوه بر این ، برخی از قارچ های خوراکی ، به ویژه Hericium erinaceus ، می توانند در برابر اختلالات عصبی ، از جمله افسردگی محافظت کنند.

نتایج این مطالعه نشان داد که مصرف بیشتر قارچ هیچ فایده ای ندارد.

محققان پیشنهاد کرده اند که خوردن یک فنجان گوشت قرمز در روز خطر افسردگی را کاهش می دهد.

این گروه دریافتند که جایگزینی گوشت قرمز یا گوشت فرآوری شده با یک قارچ در روز خطر افسردگی را کاهش می دهد و نتایج نیز احتمال افسردگی را کاهش می دهد.

تحقیقات قبلی برای بررسی ارتباط بین مصرف قارچ و افسردگی انجام شده است و این مطالعه اهمیت استفاده از قارچ را به عنوان ابزاری برای کاهش افسردگی و پیشگیری از بیماری نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید