You are currently viewing خوردن غذاهای ناسالم؟  در اینجا شش نکته کلیدی برای حرکت رو به جلو وجود دارد

خوردن غذاهای ناسالم؟ در اینجا شش نکته کلیدی برای حرکت رو به جلو وجود دارد


آیا تا به حال خود را در حال غذا خوردن دیده اید؟ واقعا – جدا به غذا خوردن فکر می کنید؟ این خوردن ناخودآگاه است.

وقتی غذای ناسالم از غذای شما و تجربه بدن شما جدا می شود. با بدن شما سازگار می شود تا بتوانید احساس کنید چه می خورید و چه موقع سیر شده اید.

همه ما قبلاً این کار را انجام داده ایم.

ممکن است هنگام تماشای تلویزیون یا بعد از ظهر غذا بخوریم.

ما افراد شلوغی هستیم. بنابراین ما هربار که غذا می خوریم همیشه 100٪ هوشیار نخواهیم بود. اما مشکل خوردن بی دقتی می تواند منجر به نتایج ناخواسته شود. خوردن زیاد از قسمت های مست ؛ غذاهایی که باعث سوء هاضمه می شوند و در توبه و گناه پشیمان نیستند برای ما مفید نیستند.

در این مقاله برخی از علل شایع پرخوری را بررسی می کنیم تا بتوانید بر آنها غلبه کنید.

6 علت شایع اختلالات خوردن:

درک دقیق آنچه باعث می شود شما به طور غیر ارادی غذا بخورید می تواند به شما کمک کند آنچه را که اتفاق می افتد به خاطر بسپارید و اقدامات لازم را برای جلوگیری از آن انجام دهید.

1 برای راحتی غذا بخورید

طعم غذا خوب است ؛ بنابراین غذا ما را خوشحال می کند. آره؟ آفرین! متاسفانه می تواند لغزش و لغزش داشته باشد.

غذا خوشمزه و سرگرم کننده است ؛ به همین دلیل ، هدف آن شاد بودن است. اما کاری که ما نمی خواهیم انجام دهیم این است که با مکانیزمی شروع کنیم که می تواند غذا را راحت تر کند یا مکانیزمی برای برخورد با سایر قسمت های ناخوشایند زندگی ما باشد.

وقتی فردی راحت غذا می خورد ، معمولاً به دنبال غذا می گردد تا جایگزین حواس قبلی شود و شادی را جایگزین آن کند.

مثلا، کار شما زیاد است. فرض کنید استرس زیادی دارید. وقتی به خانه می رسید ، به سختی می توانید آن اضطراب را مهار کنید. بنابراین می دانید که کیک شما همیشه طعم خوبی دارد. این می تواند به شما کمک کند استرس را که در حال تجربه آن هستید فراموش کنید.

باعث خوردن ناخودآگاه می شود.

شما نمی خواهید کیک بخورید. کم کم آن را امتحان کنید و دقیقاً احساس کنید که چیست. در عوض ، شما به دنبال کیک برای فرار هستید. همچنین می تواند نتیجه همه احساسات بالاتر باشد ، از غم تا عصبانیت تا غم.

2 فاکتورهای محیطی

آیا مکانهای خاصی وجود دارد که به آن هوس می کنید؟

یکی از رایج ترین کاربردهای من سینما است. آیا وقتی به سینما می روید یک کیسه پاپ کورن دوست دارید؟ یا می تواند شیرینی مورد علاقه شما باشد؟

در حال حاضر نیازی به شرمساری نیست زیرا می خواهید صرفاً یک غذا بخورید. غذا با هدف سرگرم کننده ؛ این بخشی از فلسفه ما در Nutrition Stripped است.

اما این زمانی است که احساس می کنیم وقتی می خواهیم بازی کنیم ، حتی وقتی گرسنه نیستیم. اگر کاملاً باشیم وقتی به دلیل یک عامل محیطی ساده غذا می خوریم ، نمی توانیم به حقایق پر از گرسنگی خود در مورد میزان خوردن و زمان راهنمایی ما گوش دهیم. بازی برای ما ساده است.

باعث پرخوری ما می شود ، که می تواند منجر به پرخوری و کمی ناراحتی بعد از خوردن بیش از حد تصور شود.

یکی دیگر از نمونه های رایج عوامل محیطی اغلب در موقعیت های اجتماعی خوردن یافت می شود. در بسیاری از این شرایط ، ممکن است غذا روی میز وجود داشته باشد ، مانند میزها یا ظروف زیبا یا تخته های کلوچه. این می تواند شما را وادار به خوردن غذاهایی کند که معمولاً نمی گویید از آنها بیشتر راضی بوده اید. این می تواند به شما افراط کند زیرا هر بار که راه می روید یا تمام شب جلوی آن می نشینید.

3 حواس پرتی

اضطراب یکی دیگر از علل شایع بیهوشی است. پیمایش در اینستاگرام برای تماشای تلویزیون ؛ غذا خوردن و کار شما را از غذا و تجربه شما منحرف می کند.

وقتی ناراحت هستید ، ممکن است برایتان سخت باشد که از آنچه می خورید لذت ببرید زیرا واقعاً به طعم و بافت غذا اهمیت نمی دهید.

فکرش را بکنید. آیا تا به حال روی نیمکت نشسته اید و Netflix را با یک کاسه بزرگ چیپس تماشا می کنید؟ قبل از اینکه بدانید ، پشت میزتان بنشینید و به آنچه می خورید توجه کنید ، بیشتر از آنچه می خواهید بخورید.

اکنون مهم است بدانید که انجام این کار بسیار راحت است. گاهی اوقات ما فقط یک شب خوب Netflix می خواهیم و در حین تماشا مقداری چیپس می خوریم. اما اگر بخشی از برنامه روزانه شما است ، ممکن است بخواهید آن را جایگزین کنید.

4 بد غذا خوردن به دلیل فشار همسالان

هر کس یک دوست یا یکی از اعضای خانواده دارد. “عالی است این را امتحان کنید!” “من می دانم که شما نمی خواهید. اما کمی به من بده ”

کسی صدای آشنا دارد؟

اگر واقعاً گرسنه نیستیم ، یا ممکن است ما واقعاً غذا را دوست نداشته باشیم. اما مهم نیست ، ما بازی می کنیم. بی خیال غذا می خوردم.

دفعه بعد ، ما فقط غذای ساده خوردیم. غذا چقدر خوشمزه است؟ این چه احساسی به ما می دهد؟ برای ما مهم نیست که چه بویی دارد.

5 کسالت

در حال حاضر این بسیار شبیه به خوردن راحت است. اما کاربردی تر از هر چیز دیگری است.

عادات ما به ما این امکان را می دهد که در صورت نیاز به طور خودکار رانندگی کنیم. این در مورد عادات است. بخش بزرگی است اما کاری که آنها انجام می دهند گاهی باعث می شود که ما ناخواسته یا سهل انگار در مورد غذا رفتار کنیم.

مثلا، وقتی بزرگ شدی پس از انجام تکالیف ، همیشه به سمت آشپزخانه حرکت می کند. فرض کنید شما همیشه بدون انجام هیچ بازی خاصی به آشپزخانه می روید. حوصله ات سر رفته! شما عادت می کنید که در آشپزخانه سر و صدا کنید و آنچه را که در آنجا است چنگ بزنید.

خوب هر زمان که خسته شدید ، مغز می تواند فوراً غذا دریافت کند. به یک عادت تبدیل شده است.

باز هم ، ما گرسنه هستیم و می خواهیم غذا را به خاطر بسپاریم. مایه تاسف است که ما به اندازه کافی بدشانس هستیم که نیازهای دیگر را بدون خوردن برآورده کنیم.

6 غذا خوردن طبق برنامه می تواند جالب باشد

مصرف کنندگان اغلب با یک پیشنهاد ویژه به آنها مراجعه می کنند مجبور هستم بهش بچسب.

آنها هر روز صبحانه و ناهار می خورند. آنها ناهار و شام می خورند. چرا می پرسی؟ آفرین! چون فکر می کنند باید باشد.

اینجا چه اتفاقی افتاده؟ آیا عمدا گرسنگی و غذای خود را نادیده می گیریم؟ آنها به جای تلاش برای بازیابی ، در غم خود غرق می شوند و بنابراین ، شکست بیشتری را تجربه می کنند. وقتی مطمئن نیستیم غذا چه احساسی برای ما دارد ، از خوردن دوباره آن اکراه داریم.

چگونه می توانید غذا خوردن غیر ضروری را متوقف کنید؟

اکنون می دانیم بی اشتهایی چیست؟ پس چگونه متوقف شویم؟

آفرین! اول ، ما می خواهیم از وقایع فردی خود آگاه باشیم. آیا اغلب برای راحتی به غذا نگاه می کنید؟ آیا تسلیم فشار همسالان خواهید شد؟ آیا جدول جدول را دنبال می کنید؟ یا به خاطر تنبلی است یا محیط شما؟

اگر توجه داشته باشید که اغلب باعث ایجاد عادات غذایی ناسالم می شوید ، می توانید این عادت ها را ترک کرده و احساسات مثبت تر و جدیدی ایجاد کنید. در راهنمای رایگان ما ابزارهای ساده و م shareثری را به اشتراک می گذاریم که می توانید در وعده غذایی بعدی خود استفاده کنید تا از انتخاب های غذایی امروز لذت ببرید و متعادل تر باشید.

با دقت غذا بخورید

می توانید تمرین هدفمند غذا خوردن را بیاموزید. این به همه اعضا و مشتریان ما می آموزد که برای رسیدن به اهداف فردی خود باید چه کار کنند. ورود به دنیای روزه ناسالم و رژیم غذایی سالم به شما امکان می دهد کنترل زندگی و اهداف سلامتی خود را در دست بگیرید.

این مهارتی است که می خواهید آن را ارتقا دهید ، اما اگر مطمئن نیستید که گام بعدی مناسب شما چیست ، با یکی از متخصصان تغذیه رایگان ما با Discovery Call ثبت نام کنید. از نقاط درد خود برای تعیین آنچه در مرحله بعد باید انجام دهید استفاده کنید. شما می توانید اهداف و آرزوها را مورد بحث قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید