You are currently viewing خطرات مکرر برای سلامتی ||  عود بیماری چه خطرات سلامتی دارد؟  مزایای آن چیست؟

خطرات مکرر برای سلامتی || عود بیماری چه خطرات سلامتی دارد؟ مزایای آن چیست؟


اطلاعات در مورد خطرات مکرر سلامتی متفاوت است. برخی مطالعات اثرات ضد افسردگی و ضد التهابی بر اجزای شبکیه را نشان داده اند. مطالعات دیگر ارتباط بین استنشاق دود و اثرات آن بر سلامتی مانند سرطان را نشان داده است.

عطر یک ماده شیمیایی است که می سوزد تا عطری دلپذیر ایجاد کند. در واقع ، کلمه “بخور” در لاتین به معنی “سوختن” است. سوزاندن از زمان های قدیم وجود داشته است. مصر باستان در بابل و یونان از بخور در مراسم مذهبی استفاده می شد. قرن هاست که در سراسر جهان به دلایل مختلف عود می کنند.

آیا عطر می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد؟

اگر می خواهید بارها و بارها از آن استفاده کنید ، همه اقدامات امنیتی باید رعایت شود. مطمئن شوید که آتش سوزی وجود ندارد.

همین حالا با پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

عطرها معمولاً از مواد طبیعی تهیه می شوند. اولین بخورها توسط مردان و زنان خردمند استفاده می شد. သစ် စေး، روغن ، از مواد معطر مانند چوب ساخته شده است. با گذشت زمان ، بوی روغن روغن عطر افزایش می یابد تا اشتعال پذیری و عطر عطر حفظ شود.

برای استفاده از بیشتر انواع عطرها به منبع آتش نیاز دارید. انتهای عطر مخروطی است. . گرد عطرها به گونه ای طراحی شده اند که خوشبو هستند. ممکن است حاوی ذرات حساس باشد که به راحتی قابل تنفس است. این بدان معناست که می تواند تأثیرات بالقوه ای بر سلامت فرد داشته باشد.

خطرات مکرر سلامتی را برجسته می کند

خطرات سلامتی

بسیاری از فرهنگ ها به دلایل سلامتی و معنوی بخور می سوزانند. اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که سیگار کشیدن می تواند پیامدهای جدی برای سلامتی داشته باشد.

عود بیماری دود است. از مواد قابل احتراق طبیعی ساخته شده و بخار معطر ایجاد می کند. عطرهای مختلف رایحه و ترکیبات متفاوتی دارند. برخی از نمونه های این اجزا شامل کاج یا گل رز است. برخی از آنها از رزین و برخی دیگر از پودر ساخته شده اند. به طور کلی ، بخور به داخل و خارج خانه اعمال می شود. اهداف معنوی ؛ برای سلامتی و اهداف دیگر استفاده می شود.

هر چیز دیگری که دود ایجاد می کند برای استفاده از عطر باید استنشاق شود. تحقیقات اخیر در مورد اثرات بخارات بر سلامتی انجام شده است. اجازه دهید نگاهی دقیق تر به تاثیرات احتمالی عطر بیندازیم.

برخی از داده ها نشان می دهد که عناصر دخیل در بازسازی ممکن است مزایای بالقوه ای برای سلامتی داشته باشند. آیا استنشاق عطر خطرناک است؟ عطر حاوی اجزای زیادی است. این مواد حاوی انواع گازها از جمله ذرات ریز ناشی از احتراق و مونوکسید کربن هستند.

مطالعه بر روی بزرگسالان چینی نشان داده است که استفاده مجدد می تواند خطر فشار خون بالا را افزایش دهد.

به طور خلاصه ، استفاده از عطرها از دیرباز وجود داشته و در مراسم و مناسک مذهبی مورد استفاده قرار گرفته است. برای اهداف مختلفی از جمله درمان و مدیتیشن استفاده می شود. معمولاً از گیاهان می توان به عنوان بخشی از بازسازی استفاده کرد.

سرطان یکی از خطرات عود بیماری است

محققان در سنگاپور دریافتند که عود طولانی مدت خطر ابتلا به سرطان سلول های سنگفرشی ریه را افزایش می دهد. بر اساس مطالعه اطفال عمانی ، استفاده از عود باعث خفگی کودکان مبتلا به آسم شده است. با این حال ، استفاده از عودها با بروز آسم ارتباطی ندارد.

عطرها کوچک هستند. ترکیب مواد طبیعی و غیر طبیعی برای تولید ذرات جاذب. یک مطالعه در سال 2009 تأیید کرد که برخی از این ذرات باعث سرطان می شوند. علاوه بر این ، این مطالعه ارتباط بین افزایش خطر سرطان و استفاده مجدد را نشان داد.

بیشتر این سرطان ها سرطان های دستگاه تنفسی فوقانی یا ریه هستند.

مطالعه دیگری نشان داد که استنشاق عطر بیشتر از سیگار کشیدن باعث سرطان می شود. این مطالعه فقط بر روی سلول های حیوانی و در شرایط آزمایشگاهی انجام شد.

این واقعیت که دود حاوی محرک های سمی زیادی است به این معنی است که می تواند خطرناک باشد.

آسم

عود می تواند باعث آسم شود نه آسم. بر اساس مطالعه ای در سال 2015 ، اجزای بخار می تواند برای سلولهایی که از دود سیگار قدرت کمتری دارند سمی باشد. لازم به ذکر است که در این مطالعه فقط دود بخور و ته سیگار مورد ارزیابی قرار گرفت.

ذرات موجود در دود نه تنها حاوی مواد سرطان زا بلکه محرک نیز هستند. این بدان معناست که قرار گرفتن مکرر در معرض دود می تواند منجر به بسیاری از بیماری های تنفسی مانند آسم شود. یک مطالعه نشان داد که آسم ، بیش از 3000 دانش آموز از نظر علائم آسم و عود بیماری مورد بررسی قرار گرفتند. این مطالعه به استنشاق بخور پرداخت. بین علائمی مانند آسم و تنگی نفس ارتباط وجود دارد.

این مقاله همچنین به رابطه بین بهبود و نیاز به داروهای آسم می پردازد.

التهاب

خطرات سلامتی

مطالعات نشان می دهد که قرار گرفتن مکرر در معرض دود می تواند باعث التهاب مزمن در بدن شود. طبق یک مطالعه ، دود نه تنها باعث التهاب ریه ها بلکه باعث التهاب کبد نیز می شود. فقط مطالعات حیوانی انجام شد و این مطالعه محدود بود. این التهاب در اثر تبدیل ذرات استرس اکسیداتیو به متابولیت ایجاد می شود.

متابولیسم

عطرها می توانند برای متابولیسم شما مضر باشند. یک مطالعه روی موش ها نشان داد که استنشاق دودها تأثیر منفی بر متابولیسم و ​​وزن دارد. قرار گرفتن مکرر در معرض دود سیگار باعث کاهش وزن ناخواسته و کاهش سطح کلسترول خوب می شود.

برای تعیین اینکه آیا این امر در انسان امکان پذیر است یا خیر ، مطالعات بیشتری لازم است.

عطر چه کار می کند؟

عطرها معمولاً با ادویه جات ترشی جات تهیه می شوند. آنها از چسب برای نگه داشتن ذرات معطر در کنار هم استفاده می کنند. بیشتر عطرهای مورد استفاده در عطرسازی گیاهان دارویی هستند. این مواد شامل رزین چوب ، پارس سگ دانه ممکن است حاوی ریشه و گلهای مختلف باشد.

ترکیبات دقیق مورد استفاده در عطرها ممکن است از منطقه ای به منطقه دیگر و از تولید کننده ای به تولید کننده دیگر متفاوت باشد. در اینجا چند نمونه از مواد شیمیایی معطر وجود دارد که می تواند برای تولید عطر در نقاط مختلف جهان استفاده شود:

  • عشق
  • چوب دارچین
  • نعناع هندی
  • رایحه چوب صندل

چسب قابل اشتعال در عطرها یک ماده قابل اشتعال است. احتراق شروع به اشتعال و دود می کند. موادی مانند چسب در نقاط مختلف جهان متفاوت است ، اما ممکن است حاوی موادی مانند ذغال سنگ یا گرد و غبار چوب باشد.

عود

این به اشکال مختلف از جمله عود وجود دارد.

  • پودر
  • چوب
  • برگشت
  • مخروط ها

چگونه از عود استفاده کنیم؟

خطرات سلامتی

ابتدا آن را به آرامی تنظیم کنید تا بخور بسوزد. برای مثال ، از چراغ چوب سوز برای روشن کردن کبریت ، یا از کبریت برای روشن کردن نوک آن استفاده می شود. هنگام روشن کردن عطر ، چراغ را به آرامی خاموش کنید. معمولاً منفجر می شودعود را غیرفعال کنید سپس عطر می درخشد و دود بلند می شود.

زمان بخور دادن بسته به شکل آن متفاوت است. به عنوان مثال ، آتش سوزی می تواند بین 50 تا 90 دقیقه طول بکشد. وقتی بخور کاملاً می سوزد ، خود به خود خارج می شود. آره، باید توجه داشته باشید که آتش بخور با خطرات آتش سوزی همراه است.

برای سوزاندن عطر از جا مخصوص عطر استفاده کنید. به کنترل سوزاندن بخور و خاکستر آن کمک می کند. بخور سوز را روی سطح قابل اشتعال قرار دهید. هرگز در ازدواج خود عطر بی خانمان نگذارید.

عطرها ؛ کلیه کویل ها و جاکلیدی ها را می توان بصورت آنلاین خریداری کرد.

آیا بخور دادن فوایدی برای سلامتی دارد؟

خطرات سلامتی

اگرچه قرن هاست که از عطرها در سراسر جهان استفاده می شود ، اما آیا بخور دادن فوایدی برای سلامتی دارد؟ تحقیقات محدودی در مورد مزایای بالقوه رایحه درمانی وجود دارد. مطالعات زیادی روی اسطوخودوس و عطرها انجام شده است.

استفاده از عود از دیرباز جزء اساسی اعمال مذهبی و مدیتیشن بوده است. اما آیا واقعاً بخور دادن آرام بخش یا تأثیر روانی دارد؟

یک مطالعه در سال 2008 توسط Lawnsay نشان داد که این عود می تواند باعث واکنش افسردگی شود. علاوه بر این ، پاسخی به این ترکیب در نواحی مغزی مرتبط با اضطراب و افسردگی یافت شد. همچنین گیرنده های مرتبط با احساس گرما را فعال می کند.

بر اساس یک مطالعه در سال 2017 ، ترکیبات استخراج شده از اسطوخودوس و روغن زیتون دارای اثرات ضد التهابی در موش ها بود. محققان چندین ترکیب را از صمغ جدا کردند که بسته به دوز ، برخی از آنها ممکن است پاسخ التهابی را در موش ها مهار کنند.

با این حال ، در این مطالعات ، محققان باید توجه داشته باشند که با ترکیبات تصفیه شده اسطوخودوس کار کرده است. آیا این مواد شیمیایی در دود بارها و بارها وجود دارد؟ یا تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا پاسخ مشابهی دارند یا خیر.

یک حرف آخر

عطرها از زمان های قدیم در سراسر جهان و در فرهنگ های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. بهتر است قبل از بحث مجدد درباره خطرات احتمالی دود ، با پزشک مشورت کنید.

منابع

https://www.healthline.com/health/is-incense-bad-for-you

https://www.healthline.com/health/what-is-incense

دیدگاهتان را بنویسید