You are currently viewing تغذیه موقت – رژیم غذایی برای کاهش وزن

تغذیه موقت – رژیم غذایی برای کاهش وزن


تغذیه موقت
تغذیه موقت

زمان، چگونه با برنامه ریزی رژیم غذایی خود وزن کم کنیم

سه روش برای کاهش وزن و داشتن رژیم غذایی سالم وجود دارد. آنچه می خورید (با کیفیت) ؛ چقدر (مقدار) و چه موقع غذا می خورید؟ دو مورد اول همیشه مورد توجه زیادی قرار می گیرند ، اما مورد سوم اغلب نادیده گرفته می شود.

غذا خوردن دیر هنگام در محل کار یا مهمانی می تواند برای بدن مضر باشد.

تغذیه موقت چیست؟

تغذیه موقت ساعت بیولوژیکی شما را با رژیم غذایی شما ترکیب می کند. علاوه بر ساعت تولید مثل ، بدن مسئول خواب ، خواب و خواب است. حلقه های بیداری تنظیم هورمونی ؛ با انواع ملودی ها ، مانند انتقال دهنده های عصبی و الگوها عمل می کند. آیا دوست دارید هر روز چیزی بخورید؟ )

تغذیه موقت در سال 1986 توسط متخصص تغذیه فرانسوی دکتر آلن دلابوس و پروفسور ژان روبرت راپین ایجاد شد و ریشه در آیورودا و طب قدیم چین دارد.

آیورودا زمان غذا را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. ایده پشت این دارو این است که بدن ما مطابق روال روزانه عمل می کند. بنابراین ، بدن ما را ملزم می کند که هر روز در یک زمان مشخص غذا بخوریم. بخوابید و ورزش کنید.

از نظر طب چینی ، هر اندامی در بدن ما ملودی خاص خود را دارد (بنابراین ، متخصصان طب چینی برخی از درمان ها را در ساعات خاصی از روز توصیه می کنند).

گفته می شود که هر دو روش درمانی یکسان هستند: اگر ما متناسب با تناسب بدن خود غذا بخوریم ، سلامت ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مغز ما دارای یک ساعت مرکزی به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) است. مراقب ساعت بدن و بدن خود باشیم. مراقب تغییرات رفتاری و محیط خارجی باشید. این ساعت اصلی مخصوص کبد است ، بافت چربی قلب ماهیچه محیط معده و ریه ها را کنترل می کند.

با توجه به مطالعه صبحانه بزرگ ، تغذیه موقت بر مصرف انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. این مطالعه نشان می دهد که خوردن غذاهای مناسب به موقع بیشترین مزایای تغذیه ای را برای شما به همراه دارد. مطالعات نشان می دهد که صبحانه شما باید سبک و مقوی باشد و صبحانه شما باید کم کالری باشد.

طبق مطالعه دیگری ، خوردن شب می تواند منجر به افزایش وزن و چاقی شود. همچنین حذف صبحانه باعث تغییر ژن های تنظیم کننده ساعت شبانه روزی بدن و افزایش قند خون پس از آخرین وعده غذایی می شود.

اگر تصمیم گرفته اید که این کار را ارزان کنید و پهنای باند کم را به خطر بیندازید ، فقط خودتان را فریب می دهید. صبحانه تا ناهار بین ناهار و شام باید بین 4 تا 5 باشد. با این حال ، روز بعد بین شام و صبحانه شما باید چربی ذخیره شده را به مدت حداقل 12 ساعت تجزیه کنید.

کارگران مهاجر به دلیل چرخه بیولوژیکی خود در معرض افزایش وزن و اختلالات متابولیکی هستند (چرخه خواب ، چرخه بیداری و چرخه غذا خوردن / ناشتا).

تغذیه به موقع چه مزایایی دارد؟

تغذیه طولانی مدت می تواند فواید زیادی برای بدن داشته باشد.

برای هضم و جذب مواد مغذی مفید است

بزرگترین مزیت مواد مغذی قابل جذب

مدیریت وزن

کاهش چربی

کلسترول را تنظیم می کند

کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی

خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهید

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

هورمون های متعادل

دیدگاهتان را بنویسید