You are currently viewing تغذیه جامع و سلامت روان: 5 مرحله ساده برای شروع

تغذیه جامع و سلامت روان: 5 مرحله ساده برای شروع


اکثر مردم ارتباط بین تغذیه و بیماری جسمی را درک می کنند ، اما fمردم از ارتباط بین تغذیه و سلامت روان آگاه می شوند.

ارتباط تغذیه و سلامت روان


مغز یکی از مغذی ترین اندام های جهان است و به طور متوسط ​​20 درصد از کالری دریافتی روزانه فرد را مصرف می کند. این ماده از 60 درصد چربی تشکیل شده و دارای کلسترول امگا 3 و اسیدهای چرب اشباع نشده (PUFAs) است.

محرک های حسی در مغز تحت تأثیر مقدار پروتئین در رژیم غذایی ما قرار می گیرد. غذاهایی مانند مواد معدنی و ویتامین B به مواد مغذی (مواد مغذی) نیاز دارند. متأسفانه ، بسیاری از مردم غذاهای فرآوری شده ای را که حاوی این مواد مغذی ضروری نیستند ، می خورند.

اکنون می دانیم که سلامت روده برای سلامت روانی روده و مغز بسیار مهم است. این جایی است که پروتئین های التهابی ، از روده تا مغز ، می توانند علائم افسردگی را ایجاد کنند.

اما شما از کجا شروع می کنید؟ شما آبی هستید. حرکت نکن. اگر اضطراب یا سردرگمی و آشفتگی ندارید ، چگونه این موارد را مدیریت می کنید؟

تغذیه جامع و سلامت روان: 5 مرحله ساده برای شروع


1 رژیم غذایی مقوی داشته باشیدمعنی برگرفته از طبیعت ؛ محلی (اگر می توانید آن را دریافت کنید) و ارگانیک (در صورت امکان) به شما این اطمینان را می دهند که مواد مغذی مورد نیاز بدن و مغز را برای رشد و جلوگیری از مصرف مواد شیمیایی مضر دریافت می کنید.

2 مراقب کبد خود باشید وقتی ما باکتری های خوب و غذاهای پری بیوتیک (غلات کامل ، میوه ها و سبزیجات) می خوریم ، حاوی باکتری های خوب (میکروبیوتا) هستیم که حاوی فیبرهایی هستند که ما نمی خوریم.

3 استرس را مدیریت کنید اگر این کار با استفاده از تمرینات ذهن آگاهی روزانه برای شما چیز جدیدی است ، اینجا و آنجا. می توانید با چند دقیقه تنفس عمیق و یادگیری دقیق تنفس را شروع کنید. این تمرین ساده واقعاً می تواند به بدن شما در حرکت از حالت عصبی سمپاتیک (جنگی یا هواپیما) به حالت عصبی پاراسمپاتیک (استراحت ، هضم و بازیابی) کمک کند.

این مطالعات نشان می دهد مکمل های غذایی اغلب در کاهش علائم بیماری های روانی مثر است.با وبلاگ من همراه باشید که انواع مواد مغذی را که می تواند به مدیریت علائم حمایتی از عملکرد مغز کمک کند ، پوشش دهد. در هر صورت ، من توصیه می کنم که پروتکل مکمل مناسب را برای پاسخگویی به نیازهای فردی خود با یک تمرین واجد شرایط ترکیب کنید.

5 روزانه ورزش کنید و / یا حرکت این می تواند به کاهش استرس و اضطراب ، افزایش انرژی ذهنی و بهبود روحیه کمک کند. پیاده روی می کنید؟ در حال دویدن رقصیدن تمرین یوگا شنا کردن یا نبودن مهم نیست. هر روز فعال باشید.

راه های زیادی برای بهبود سلامت روان و بهبود افسردگی وجود دارد. با ساده ترین کار برای خود شروع کنید. ایجاد تغییرات کوچک می تواند منجر به عادات جدید سالم و رفاه احساسی و جسمی شود. انرژی و ادراک را بهبود می بخشد.

اما شگفت انگیزترین چیز این است که می توانید قوی باشید بدون اینکه بدانید چه کار کنید.

++++++++++++++++++++++++

منابع


https://www.singlecare.com/blog/news/mental-health-statistics/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6170050/

https://www.globaldata.com/global-sales-of-sychiatric-drugs-could-reagrere-more-than-40bn-by-2025-due-to-coronavirus-says-globaldata/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/
دیدگاهتان را بنویسید