You are currently viewing بهترین نوع نان برای کاهش وزن – دکتر  رویا خادمیان

بهترین نوع نان برای کاهش وزن – دکتر رویا خادمیان


نان بدون چربی

بهترین نوع نان برای کاهش وزن

بهتر است نانی بخورید که نکات لاغری و کاهش چربی دارد. در زیر به بررسی این نان ها می پردازیم. نان جو یکی از بهترین نان ها برای کاهش وزن است.

نان فواید زیادی برای سلامتی دارد. اینها مزایای تغذیه ای نان است که در رژیم غذایی ما ارزشمند است. آره، از آرد گندم کامل تهیه می شود. به یاد داشته باشید ، نان فواید زیادی دارد. تعادل باید در استفاده از آن ذکر شود.

جو یکی از غنی ترین و مفیدترین غلات است. می توان آن را به عنوان یک غذای کامل در نظر گرفت و سالهاست که توصیه می شود. نان جو حاوی کربوهیدراتهای پیچیده است که می تواند به جلوگیری از گرسنگی کمک کند. این مقدار باید به اندازه کافی برای اثبات تأثیر آن بر کاهش وزن کافی باشد.

غذای ایرانی باید شامل نان در هر وعده غذایی باشد. یکی از عوامل اصلی چاقی در ایران فراوانی نان و برنج است. خوردن نان با همه غذاها یک عادت ناسالم است. اما اکثر ایرانیان نان را اساس سفره خود می دانند. بنابراین اگر نان را از سفره بر نمی دارید ، بهتر است نان کم چرب بخورید. در زیر به بررسی این نان ها می پردازیم.

نان باربری

بابا بابا یکی از محبوب ترین نان های سنتی در ایران است. این نان از یک تکه آرد تهیه می شود. سبوس موجود در نان جو به شما احساس طولانی تری می دهد. هر وعده نان خام بین 75 تا 80 کالری دارد.

نان تفتون

تافتون طرفداران زیادی دارد. این نوع نان معمولاً بدون نمک پخته می شود و بنابراین برای افرادی که فشار خون دارند مناسب است. هر کف دست تافتون 35 کالری دارد.

نان سنگک

اخیراً نان سنگک از آرد گندم بدون سبوس تهیه شده است. این نان بیشتر از هر نان ایرانی سر و گردن دارد. زیرا آنها کاملاً از آرد ساخته شده اند. آرد سبوس دار آردی است که سبوس ندارد. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، نان سنگکی پخته شده با آرد را انتخاب کنید. هر نخل سنگک 75 تا 80 کالری دارد. نان سنگک بهترین نان برای کاهش وزن است.

متخصصان تغذیه می گویند اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، هرگز نباید نان را از رژیم غذایی خود حذف کنید. زیرا حذف این موارد باعث سوء تغذیه شما می شود. کارشناسان می گویند که نان های غلات کامل برای کاهش وزن مفید هستند و قند خون را عادی می کنند. به جلوگیری از چاقی و چاقی کمک می کند. متوجه خواهید شد که کیفیت نان بستگی به نوع خمیر دارد. در صنعت نانوایی آرد گندم به اشکال مختلف تولید و مصرف می شود.

مطلقاً آرد ندارد. پودر خمیرمایه آرد ستاره ای و آرد نان سنگک و آرد سبوس دار برای تهیه نان گندم کامل استفاده می شود. این نوع آرد بدون شکستن دانه در حین آسیاب پوسته دارای بالاترین ارزش غذایی است. نان تهیه شده از آرد گندم بهترین نان برای کاهش وزن و کاهش وزن است.

دیدگاهتان را بنویسید