You are currently viewing بهترین راه برای دریافت bcaa (اسید آمینه زنجیره ای جدا شده) چیست؟

بهترین راه برای دریافت bcaa (اسید آمینه زنجیره ای جدا شده) چیست؟


آنچه در این مقاله می خوانید

رژیم های کم چرب می توانند باعث آسیب ماهیچه ای شوند ، به ویژه اگر سعی می کنید بعد از ورزش عضله خود را از دست بدهید. آنها از ماهیچه ها در برابر اثرات کاتابولیک و مخرب محافظت می کنند. و تمرینات فشاری

این مکمل ، که عمدتا برای افزایش توده و توده عضلانی استفاده می شود ، در سالهای اخیر با مکمل BCAA (شاخه آمینو اسید) رواج یافته است.

با این حال ، باید توجه داشت که این مکمل ها در مورد قطع عضلات و حفظ تن ماهیچه ها بسیار مفید هستند ، به ویژه در مورد محدود کردن مصرف انرژی. این بسیار کاربردی است. افرادی که مایل به کاهش وزن و افزایش عضلات هستند باید از این نوع مکمل در رژیم غذایی خود استفاده کنند.

آمینو اسید چیست؟

مولکولهای پروتئین از اسیدهای آمینه تشکیل شده اند. هر اسید آمینه از یک نیتروژن و یک چارچوب کربن تشکیل شده است. با تمام اسیدهای آمینه متفاوت است. نمی تواند

اگر رژیم غذایی شما حاوی والین ، لوسین ، ایزولوسین ، لیزین ، متیونین ، فنیل آلانین ، ترئونین و تریپتوفان باشد ، بدن شما قادر به حفظ رشد ماهیچه ها خواهد بود. ترشح هورمون ؛ می تواند باعث ایجاد آنزیم ها (رشد ناخن) شود. نمی تواند

اسیدهای آمینه شاخه ای چیست؟

بهترین راه برای دریافت اسیدهای آمینه زنجیره ای جداگانه + BCAA چیست؟

شاخه های آمینو اسید (Bcaa) شامل سه آمینو اسید (ایزولوسین ، لوسین و والین) است.

لوسین آمینو اسید عضله ای در رگ های خونی است ، به ویژه هنگامی که پروتئین ماهیچه ها بعد از تمرین تجمع می یابد. قبل از شروع ورزش اسید آمینه والین به عنوان شریان ماهیچه ای شناخته می شود زیرا مستقیماً خستگی را از طریق مکانیسم در مغز برطرف می کند. آمینو اسید ایزولوسین باشد. به عبارت دیگر ، مکمل اسید آمینه لوسین به تنهایی کافی نیست. شما برای استفاده بیشتر از مزایای خود به هر سه آمینو اسید شاخه ای نیاز دارید.

نقش آمینو اسیدهای شاخه در ورزش

وقتی فردی با هدف کاهش چربی بدن و عدم افزایش چربی به رژیم غذایی و ورزش می پردازد ، حالت کاتابولیک در بدن ایجاد می کند. منابع گلیکوژن به منبع چربی بدن می روند و هنگامی که چربی وجود ندارد ، به پروتئین تجزیه شده و آنها را به قطعات کوچکتری به نام آمینو اسیدها تجزیه می کند که به عنوان سوخت مورد استفاده قرار می گیرند. توجه: پروتئین یک سوخت بسیار گران قیمت است. بنابراین تمام هدف شما باید جلوگیری از این اتفاق باشد.

وقتی میزان سنتز پروتئین برابر میزان کاتابولیسم باشد ، فرد نمی تواند توده عضلانی خود را از دست داده و توده عضلانی را افزایش دهد. برعکس ، فرد توده عضلانی خود را از دست می دهد. سنتز پروتئین در حین ورزش محدود می شود. ورزش باعث افزایش سطح سروتونین در بدن می شود که باعث خستگی می شود. با این حال ، مصرف BCAA سطح سروتونین را در بدن کاهش می دهد. این منجر به عملکرد بهتر می شود.

هدف این است که ماهیچه بسازید و چربی بسوزانید. محدود کردن عرضه انرژی ؛ در نتیجه ، ذخایر گلیکوژن بدن به شدت تخلیه می شود و نمی تواند ورزش بیش از حد را دنبال کند. اگر بیش از حد غذا بخورید ، بدن شما پروتئین بیشتری می سوزاند و وزن شما کاهش می یابد.

در این شرایط نوشیدن bcaa چه مزایایی دارد؟

یکی از مطمئن ترین راه حل ها BCAA است. مخصوصاً اسید آمینه لوسین. BCAA ها توانایی سلول های ماهیچه ای در سنتز پروتئین ها را افزایش داده و سنتز پروتئین ها را در بدن افزایش می دهند. همچنین جالب است بدانید که این مکمل تریپتوفان را مهار می کند ، تولید سروتونین را کاهش می دهد و خستگی ورزش را کند می کند.

از آنجا که بسیاری از افراد BCAA را بی فایده توصیف می کنند ، اغلب گفته می شود که یک پروتئین کافی است زیرا حاوی اسیدهای آمینه شاخه ای است. سخت تمرین می کنم در طول و بعد از تمرین ، او به شدت به اسیدهای آمینه دیگر نیاز داشت. با این حال ، دو تا سه ساعت طول می کشد تا یک نوع اسید آمینه حاوی پیوندهای پپتیدی باشد تا پروتئین خود را تشکیل دهد. برای از دست دادن ماهیچه کافی است.

بنابراین ، توصیه می شود از BCAA استفاده کنید ، که در بازار به صورت رایگان در بافت ماهیچه ای موجود است ، زیرا این نوع مکمل به سرعت جذب بدن می شود. سرانجام این مکمل برای چرخه حجم است. می توان نتیجه گرفت که کاهش رژیم و رژیم غذایی کلید کاهش وزن است.

بهترین روش استفاده از Bcaa در ورزش

بهترین راه برای دریافت اسیدهای آمینه زنجیره ای جداگانه + BCAA چیست؟

Bcaa معمولاً برای زنان مسن 9 گرم در روز و برای مردان 12 گرم است ، بنابراین توصیه می شود ورزشکاران برای افرادی که نتایج بهتری نسبت به نوشیدن bcaa دارند ، بین 5 تا 10 گرم در روز مصرف کنند. بهتر است این دوز را 2 تا 4 بار در روز قبل یا بعد از ورزش مصرف کنید.

بهترین زمان برای دریافت bcaa در تناسب اندام

اولویت اول – افزایش انرژی برای ورزش

  • برنامه: حدود 30 دقیقه قبل از تمرین

مهمترین زمان مصرف 6 تا 10 گرم آمینو اسید قبل از ورزش است. اما چرا؟ این به این دلیل است که این اسیدهای آمینه با سایر اسیدهای آمینه متفاوت است. آنها ابتدا به کبد نمی روند. ماهیچه ها می توانند مستقیماً وارد سلول های ماهیچه ای شوند که برای سوخت استفاده می شوند. علاوه بر این ، اسید آمینه والین باعث کاهش سروتونین در حین ورزش می شود و جذب آمینو اسید تریپتوفان را مهار می کند.

اولویت دوم مصرف BCAA ها: بهبود بهبود و رشد ماهیچه ها

  • برنامه: 30 دقیقه بعد از تمرین

زمان مهم دیگر برای مصرف bcaa بعد از ورزش 6 تا 10 گرم است. در اینجا مهم است که آمینو اسید لوسین را به سلول های ماهیچه ای وارد کنید ، که پروتئین کیناز “mTor” را فعال کرده و باعث رشد ماهیچه ها می شود.

توصیه شده
خواندنی

بهترین زمان مصرف کراتین در تمرین چه زمانی است؟

اولویت سوم: افزایش پروتئین عضلانی بین وعده های غذایی

  • برنامه: 2 ساعت بعد از غذا خوردن

وقتی از رژیم غذایی سرشار از حداقل 3 گرم اسید آمینه لوسین و حداقل 30 گرم پروتئین استفاده می کنید ، پروتئین عضلانی شما بلافاصله تجمع می یابد. حدود دو ساعت پس از غذا ، پروتئین ماهیچه تجمع می یابد ، اما اسیدهای آمینه موجود در غذا در جریان خون باقی می ماند. در این مرحله ، اگر اسید آمینه اضافی لوسین (3 گرم) (دو آمینو اسید شاخه ای دیگر) را مصرف کنید ، می تواند سنتز پروتئین ماهیچه ها را در وعده دوم افزایش دهد.

مرحله 4: میزان اسید آمینه لوسین را در رژیم غذایی خود افزایش دهید

  • زمان: غذاهایی که حداقل 30 گرم پروتئین ندارند

همانطور که گفتم ، برای ساختن پروتئین ماهیچه ای به حداقل 30 گرم پروتئین و 3 گرم لوسین نیاز دارید. اگر رژیم غذایی کمتر از 30 گرم پروتئین باشد ، ممکن است رژیم غذایی 3 گرم اسید آمینه لوسین را برای تقویت تشکیل پروتئین ماهیچه ای تامین نکند. این رژیم غذایی به افزایش تشکیل پروتئین عضلات کمک می کند. شما می توانید از 6 تا 10 گرم آمینواسیدهای شاخه دار برای افزایش قابل توجه محتوای لوسین برای افزایش قابل توجه محتوای لوسین استفاده کنید.

در روزهای تعطیل از BCAA استفاده کنید

بسته به وزن بدن شما ، ممکن است لازم باشد دوز مناسب را دریافت کرده و مصرف آن را برای بقیه روز ادامه دهید. در روزهای تعطیل ، BCAA برای رشد و بهبود عضلات توصیه می شود.

نسبت بهینه اسیدهای آمینه زنجیره ای جدا شده

نه تنها آموزش صحیح ، بلکه هوشیاری و فداکاری او نیز بسیار مورد نیاز است. مطمئن ترین انتخاب شما نسبت 2: 1: 1 لوسین و ایزو لوسین به والین است. بنابراین ، 6 گرم آمینو اسیدهای زنجیره ای باید 3 گرم لوسین و 1.5 گرم ایزولوسین و والین از هر اسید آمینه را تأمین کنند.

بالاترین سطح مورد نظر شما 3: 1: 1 است. لوسین آمینو اسید باعث افزایش پروتئین عضلات به ویژه بعد از ورزش می شود. با این حال ، هر دوز بالاتر می تواند مقادیر کمی از اسیدهای آمینه والین و ایزولوسین را تأمین کند.

اسیدهای آمینه زنجیره ای جداگانه مصرف کنید ؛ اما از آنها سوء استفاده نکنید

شما اغلب بدنسازان را خواهید دید که با یک قابلمه حدود چهار لیتری آب مخلوط با یک مکمل خوشمزه آمینو اسید در اطراف خود قدم می زنند. آنها روزانه گالن ماهیچه می نوشند تا مقداری از این آمینو اسیدها را دریافت کنند. آنها این کار را به امید جلوگیری از هدر رفتن عضلات و افزایش رشد ماهیچه ها (رشد ماهیچه ها) انجام می دهند.

متأسفانه این روش اثر معکوس دارد و در واقع از تشکیل پروتئین ماهیچه یا MPS محافظت می کند. تحقیقات نشان می دهد که ممکن است چند ساعت بین داروها طول بکشد تا اسیدهای آمینه را در چرخه دریافت کنید و در واقع تشکیل پروتئین عضلانی را افزایش دهید. هنگامی که اسید آمینه لوسین در جریان خون وجود دارد ، مانع افزایش سنتز پروتئین عضلانی می شود که چند ساعت پس از سطح پایین لوسین در خون رخ می دهد.

ویرایش و ترجمه شده است elmevarzesh.com – منتشر شده است. 16 مارس 2016

منبع:

http://www.bodybuilding.com/fun/bcaas-the-many-benefits-in-amino-acids.html

https://www.jimstoppani.com/supplements/the-best-way-to-use-bcaas


دیدگاهتان را بنویسید