You are currently viewing بهترین درمان برای کلسترول بالا و کلسترول در خون

بهترین درمان برای کلسترول بالا و کلسترول در خون


سطح کلسترول و کلسترول را در خون افزایش می دهد

وقتی به متخصص قلب مراجعه می کنید ، اگر آزمایشاتی دارید که کلسترول شما را بالا می برد ، باید تحت درمان قرار بگیرید و بسیار نگران هستید.

اما نگران نباشید. نگران نباش، وقتی دنبال نمی کنید کلسترول در اینجا بالا است. اما اگر از رژیم غذایی خود پیروی کنید و شیوه زندگی خود را تغییر دهید ، کلسترول خود را کاهش می دهید. همچنین خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

در بسیاری از موارد ، ممکن است متخصص شما کلسترول را برای درمان شما تجویز نکند ، اما برای حفظ سلامت قلب ، باید رژیم خود را دنبال کنید تا سطح کلسترول بالا را کنترل کرده و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید. در این مقاله ، ما نکاتی را به شما ارائه می دهیم که به شما کمک می کند سطح کلسترول خود را متعادل کنید.

کلسترول در خون

اما کلسترول چیست؟

کلسترول یک چربی است که نوعی چربی است که توسط کبد ساخته می شود. از اعصاب محافظت می کند ، بافت سلولی را ایجاد می کند و به گروه های خاصی کمک می کند.

خوردن بیش از حد کلسترول برای بدن مضر است و می تواند برای سلامتی شما مضر باشد. بدن تخم مرغ تولید می کند که حاوی کلسترول است. چربی آن با خوردن برخی غذاها مانند گوشت و محصولات لبنی به دست می آید.

اما نکته منفی این است که ما هم این چربی و هم کلسترول بد را داریم. بگذارید بقیه این مقاله را با جزئیات توضیح دهم.

کلسترول خوب و کلسترول بد چیست؟

یک نوع کلسترول به نام LDL باعث ایجاد پلاک در عروق بدن ما می شود که باعث بیماری های قلبی عروقی می شود. این نوع کلسترول “کلسترول بد” نامیده می شود. اما برخلاف کلسترول ، کلسترول خوب نیز وجود دارد که ما آن را HDL می شناسیم. HDL بدن ما را از کلسترول بد یا LDL از خون پاک می کند.

آفرین! متوجه می شوید که باید کلسترول بد خود را کاهش داده و کلسترول خوب خود را افزایش دهید. اما چگونه می توانیم LDL خود را کاهش داده و HDL خود را افزایش دهیم؟ اگر به این موضوع فکر می کنید ، باید رژیم غذایی سالم را دنبال کنید.

همانطور که می دانید ، بدن انسان برای عملکرد صحیح به مقدار کمی کلسترول نیاز دارد. با این حال ، خوردن غذاهای خاص و دریافت چربی های اشباع و کلسترول می تواند سطح کلسترول LDL ما را افزایش دهد. به همین دلیل ، غذا نقش کلیدی در ایجاد تعادل بین کلسترول بد و کلسترول خوب دارد.

سطح مناسب کلسترول خون

کلسترول من در خون من چقدر باید باشد؟

اگر سطح کلسترول کلی شما زیر 200 باشد ، بسیار خوب است و جای نگرانی نیست. می توان گفت بدن شما کلسترول بهتر و بهتری دارد.

اگر کلسترول بد بدن شما کمتر از 130 باشد ، خوب است. اما این به خطر بیماری قلبی شما بستگی دارد.

اگر سطح کلسترول خوب 60 یا بالاتر دارید ، نگران بیماری های قلبی نباشید و خطر ابتلا به این بیماری در این زمان کاهش می یابد.

در اینجا لازم به ذکر است که سطح تری گلیسیرید باید کمتر از 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد.

اما شاید تعجب کنید که بدانید با اندازه گیری مقدار مناسب غذا ، می توانید اندازه آن را در رژیم غذایی ما اندازه گیری کرده و کلسترول ما را کاهش دهید.

برای کنترل میزان غذایی که می خورید کمک بگیرید

بسیاری از ما وقتی به غذا خوردن می رسیم ، رفتاری آرام نداریم.

آمریکایی ها دقیقاً همین کار را می کنند و دو برابر بیشتر غذا می خورند. وزن اضافه می کنیم ؛ در نهایت ، کلسترول افزایش می یابد و بسیاری از مشکلات قلبی برای ما ایجاد می شود.

اما چقدر برای سلامتی خود غذا می خوریم؟ ما راهی بسیار آسان برای کنترل مصرف غذای شما معرفی می کنیم.
به راحتی می توانید از دست خود برای اندازه گیری تمام غذا استفاده کنید. مثلا اندازه گوشت قرمز یا ماهی تقریباً به اندازه کف دست است. یا اگر 30 گرم نان بخورید ، رژیم غذایی شما تقریباً به اندازه کف دست شما خواهد بود. دست تو. اندازه یک واحد میوه تازه به اندازه یک مشت است.

چه چیزی باعث افزایش کلسترول در خون می شود؟

چه چیزی باعث افزایش کلسترول در خون می شود؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، کبد کلسترول را در بدن تولید می کند و وظیفه آن محافظت از بافت ها و سلول ها است. اما با خوردن غذاهای خاص ، کلسترول وارد بدن ما می شود.

به عنوان مثال ، خوردن رژیم غذایی پرچرب می تواند سطح کلسترول ما را افزایش دهد.
اگر شما جزو افراد چاق هستید ، با استفاده از تری گلیسیرید می توانید دریابید که آیا سطح خون شما بالا است یا خیر.

اگر فعالیت بدنی خود را افزایش نمی دهید ، انتظار نداشته باشید که سطح کلسترول خوب خود را تغییر دهید. این به این دلیل است که سطح بالای تری گلیسیرید در خون و عدم فعالیت بدنی می تواند سطح کلسترول خوب را در بدن کاهش دهد.

همچنین می تواند کلسترول را به جریان خون منتقل کند. این بدان معناست که اگر یکی از بستگان (عضو درجه یک) خانواده شما سابقه فشار خون بالا داشته باشد ، همچنین ممکن است چربی خون بالایی داشته باشید.

مصرف دخانیات ، مانند سیگار و الکل ، میزان کلسترول خوب را در بدن کاهش می دهد و می تواند منجر به این بیماری شود.


متوجه خواهید شد که این می تواند مفید باشد. علائم و عوارض چربی خون بالا

علائم کلسترول بالا در خون

علائم کلسترول بالا چیست؟

خبر بد این است که کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد. به عنوان مثال ، فردی که کلسترول بالا دارد ممکن است اصلاً آن را نداند. اگر کلسترول بالایی در خون دارید بدن شما بسیار خطرناک است زیرا چربی زیادی را در عروق ذخیره می کند.

شریان ها سرخرگ هایی هستند که خون را از قلب به سایر قسمت های بدن ما منتقل می کنند. هنگامی که کلسترول در عروق ما ذخیره می شود ، به آن پلاک می گویند.

با گذشت زمان ، این پلاک ها در جریان خون ما باقی می مانند و در دراز مدت ، عروق را باریک و مسدود می کنند. مانند سنگ های خرد شده ، در عروق تجمع می یابند. هنگامی که بیش از حد تجمع می کنید ، عروق شما به طور کامل بسته می شوند.

پلاک های انباشته شده از تجمع کلسترول در بدن می تواند تجزیه شود. وقتی سنگ ها تجزیه می شوند ، به لخته های خون تبدیل می شوند که جریان خون را متوقف می کنند.

گرفتگی یا مسدود شدن عروق می تواند بسیار نگران کننده و خطرناک باشد حمله قلبی با افزایش سن ، با انسداد این عروق ، خون نمی تواند به خوبی به مغز برسد و می تواند منجر به سکته مغزی شود. ممکن است در مورد سکته یا حمله قلبی شنیده باشید.

با این حال ، همانطور که گفته شد ، سطح بالای کلسترول می تواند منجر به تشخیص و درمان زودهنگام شود. اگر متوجه شدید که یکی از بیماریهای فوق را دارید

بنابراین ، برای جلوگیری از این مشکلات ، بهتر است افراد هم سن خود هر شش ماه یا هر سال خود را بررسی کنند. بهترین راه برای جلوگیری از این امر رعایت رژیم غذایی مناسب و اجتناب از فعالیت بدنی شدید است.

کلسترول بالا چگونه تأیید می شود؟

آفرین! ما هیچ نشانه ای از کلسترول بالا نداریم. آیا برای سکته مغزی یا حمله قلبی باید دستان خود را روی هم بگذاریم تا مشخص شود سطح کلسترول خون ما بالا است؟ خیر
آزمایش کلسترول بالا بدون آزمایش امکان پذیر نیست. یک آزمایش خون ساده می تواند به تعیین میزان کلسترول خون شما کمک کند. می توانید تشخیص دهید که هست یا نه. مردان بالای 35 سال و زنان بالای 45 سال باید سطح کلسترول خود را به طور منظم به مدت شش ماه تا یک سال کنترل کنند.

——- این مقاله برای شما مفید خواهد بود. پرسش ها و پاسخ های مهم در مورد چک های گاه به گاه

همچنین ، شما بیش از 20 سال سن دارید. اگر یکی از اعضای خانواده شما مبتلا به بیماری قلبی است ، باید از نظر فشار خون آزمایش شوید. اکنون که یک نوجوان هستید و زیر 20 سال دارید ، باید مراقب برخی داروها یا فشار خون بالا باشید.

وقتی به پزشک مراجعه می کنید ، اگر متوجه شدید که فشار خون دارید ، اغلب از پزشک خود سوال کنید. در اینجا برخی از دلایل شایع کلسترول بالا ذکر شده است:

• سیگار کشیدن

• فشار خون بالا

سالخورده

• وراثت

• چاقی

• عدم فعالیت بدنی

درمان و کنترل کلسترول بالا در خون

کلسترول بالا چگونه درمان می شود؟

اما اگر کلسترول بالا دارید ، چگونه باید آن را درمان کنید؟ برای حل این مشکل ، باید شیوه زندگی خود را تغییر دهید. اگر سیگار می کشید و الکل می نوشید ، باید سیگار را ترک کنید و یک برنامه ورزشی روزانه داشته باشید.

اگر چاق هستید ، باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید تا خطر بیماری های قلبی و کاهش وزن کاهش یابد. این به تنظیم سطح کلسترول خون شما کمک می کند. علاوه بر این ، میوه ها و سبزیجات ؛ خوردن ماهی و آجیل را فراموش نکنید.

برای آزمایش چربی خون به کجا مراجعه کنم؟

ممکن است فکر کنید که رفتن به آزمایشگاه راهی آسان برای بدست آوردن آزمایش خون و اطلاعات چربی خون با مراجعه به آزمایشگاه خواهد بود. اما بس

گاهی اوقات برای جلوگیری از اندازه گیری سطح کلسترول و کلسترول به درمان نیاز است. بنابراین ، اگر این نوع چربی زیاد است ، باید با متخصص تغذیه و پزشک مشورت کنید.

مرکز اکسیر قلب و دیابت در حال حاضر نیازهای افرادی را که به دنبال تمرکز بر بیماری های قلبی عروقی هستند ، کاهش می دهد. می توانید از این مرکز دیدن کنید برنامه غذایی بگیرید برای کاهش این نوع چربی خون اقدامات خاصی را انجام دهید.

مشاوره رایگان با پزشک مجرب و قرار ملاقات با مرکز اکسیر قلب و دیابت. الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه یک: یوسف آباد؛ خیابان 18 خیر از

۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید.

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید