You are currently viewing انواع صفحات و کارایی آنها

انواع صفحات و کارایی آنها


همانطور که همه می دانیم ، آهن یک ماده مغذی ضروری برای بدن است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند. مصرف مکمل های آهن بهترین راه برای درمان کم خونی ناشی از فقر آهن است. انواع مختلفی از صفحات در بازار وجود دارد و میزان اثربخشی آنها بسته به نوع نمک مورد استفاده در آنها متفاوت است.
آهن به طور کلی به اشکال زیر تولید می شود:

انواع بشقاب

آهن فومارات
گلوکونات آهن
سولفات آهن
گلیسینات بر پایه آهن

برخی از این مکمل ها می توانند باعث سوء هاضمه در فرد شوند. آهن فومارات دارای حداقل فراهمی زیستی و عوارض جانبی قابل توجهی است. آهن فومارات می تواند برای بیماری کرون و سایر بیماری های گوارشی خطرناک باشد و نگرانی هایی در مورد زنده ماندن آهن وجود دارد. سولفات آهن یک جایگزین ارزان برای کم خونی است ، اما به دلیل عوارض جانبی دستگاه گوارش یکی از رایج ترین مکمل های آهن است. از طرف دیگر ، سولفات آهن جذب بسیار کمی دارد و برای درمانهای مکمل باید دوزهای بالایی به او داده شود. جذب آن به دلیل فیتات ها است ، همچنین تحت تأثیر سایر مواد مغذی مانند فنول یا فیبر قرار می گیرد. گلوکونات آهن محبوب ترین نوع آهن است ، اما حاوی مقدار کمی آهن عنصری است.

لحن احساسی

میزان آهن هر نوع آهن ممکن است یکی از مهمترین عواملی باشد که هنگام انتخاب نوع آهن باید به آن توجه کرد. آهن به مقدار دقیق آهن موجود در مکمل یا قرص اشاره دارد. آهن را جذب می کند و بدن می تواند از آن استفاده کند.

انواع بشقاب

عوارض جانبی احتمالی مصرف مکمل های آهن

مصرف مکمل های آهن می تواند باعث یبوست ، حالت تهوع و استفراغ شود. یبوست اسهال تهوع و استفراغ عوارض جانبی زیادی از جمله سوء هاضمه و یبوست سیاه (احتمالاً علائم دستگاه گوارش فوقانی) وجود دارد. اکثر عوارض جانبی جزئی مصرف مکمل های آهن با تبدیل آهن از بدن از بین می رود. در صورت بروز علائم مشورت با پزشک بسیار مهم است.

جذب آهن

جذب آهن توسط ذخایر آهن بدن کنترل می شود. معمولاً توسط افراد مبتلا به کم خونی جذب می شود. این بدان معناست که فرد مبتلا به کم خونی فقر آهن می تواند 90 درصد آهن را جذب کند و فرد مبتلا به فقر آهن می تواند تنها 10 درصد آهن مصرف کند. با وجود این ، به مردم توصیه می شود قبل از مصرف مکمل های آهن ، سطح هموگلوبین و فریتین خود را بررسی کنند تا مطمئن شوند کمبود آهن ندارند.

آهنی شلات

آهن کلات یک آهن اصلاح شده شیمیایی است که بدون هضم از دستگاه گوارش عبور می کند. منظور از “کلات” این است که یونهای فلزی با یونهای غیر فلزی ترکیب شده و مولکول جدیدی را تشکیل می دهند.
از نظر تئوری ، این فرایند طوری طراحی شده است که بدون گوارش ، فرآیند هضم را طی کند. در عوض ، کلات آهن به سلول ها منتقل می شود تا اسیدهای آمینه مرتبط با آن را جذب کند. Iron Shalat با بسیاری از نام ها و مارک های رایج شناخته می شود. کلات گلیسینات پایه آهن یکی از رایج ترین نامهای آن است.

قرص آهن Ferro Plus Vivation: قرص آهن Ferro Plus Vivation؛ با مکمل های آهن امروزی آشنا شوید

گلیسین بر پایه آهن

کلات پایه گلیسینات از دو مولکول گلیسین متصل به آهن با پیوندهای کووالانسی تشکیل شده است. در دسترس بودن این مکمل در سلول های مخاطی باعث افزایش جذب آهن و تحویل سریعتر به بافت های هدف بدن می شود. بنابراین ، برای مکمل های درمانی که هضم را کاهش داده و خطر اضافه بار آهن را کاهش می دهد ، آهن کمی دارد.
خوشبختانه ، گلیسین آهن کلات با غذا واکنش نشان نمی دهد. محتوای بالای فیتات ها یا فیبر در رژیم غذایی مانع عملکرد آن نمی شود. علاوه بر این ، جذب بیس گلیسینات با وجود داروهای دیگر جلوگیری نمی شود. کلات که حاوی اسید فیتیک است ، رسوبی نامحلول است. با جذب آهن که باعث واکنشهای شیمیایی بدون تشکیل سبوس می شود ، تداخلی ایجاد نمی کند.
مطالعات نشان داده است که بیس گلیسینات آهن بدون هیدرولیز جذب روده می شود. پس از جذب بافت ها به مخاط ، شلاتور هیدرولیز شده و آهن یا پلاسما مانند هر بافت دیگری به بدن منتقل می شود.
منبع آهن از کلات در بافتهای خونساز استفاده می شود. اسیدهای آمینه از طریق فرایندهای بیولوژیکی طبیعی اسیدهای آمینه متابولیزه می شوند. این به این دلیل است که این فرم توسط لیگاندهای اسید آمینه محافظت می شود.

یک حرف آخر

بیس گلیسینات آهن یکی از بهترین انواع آهن است زیرا آهن را جذب می کند و عوارض جانبی کمی برای دستگاه گوارش دارد.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: wearefeel

دیدگاهتان را بنویسید