You are currently viewing افزایش جذب پروتئین در بدن از طریق 6 روش علمی ورزشی

افزایش جذب پروتئین در بدن از طریق 6 روش علمی ورزشی


آنچه در این مقاله می خوانید

رژیم غذایی شما باید دارای پروتئین کافی برای عضله سازی یا تولید هورمون و مبارزه با ویروس ها و باکتری ها در بدن شما باشد. اما این کافی نیست. همچنین باید افزایش جذب پروتئین در بدن خود را در نظر بگیرید.

پروتئین ها مولکول های بزرگ و پیچیده ای هستند که ساختار بافت ها و اندام های بدن شما را می سازند. بدون پروتئین ، بدن شما به درستی کار نخواهد کرد.

متأسفانه با افزایش سن ، توانایی بدن در هضم و جذب پروتئین کاهش می یابد. تغییر جهت با نوشیدن شیر بیشتر یا خوردن تخم مرغ اضافی در صبحانه آسان نیست. روشهای اساسی برای جبران جذب کم پروتئین مورد نیاز است. در اینجا چند پیشنهاد در مورد نحوه ظاهر شدن یا گرفتن وقت ملاقات برای درمان آکنه ارائه شده است.

راههای افزایش جذب پروتئین

غذاهای اسیدی بخورید

بدن شما به طور معمول پروتئین را جذب نمی کند. بنابراین ، پروتئین خاصی که در معده و لوزالمعده تولید می شود ، پیوندهای اسید آمینه حاوی اسیدهای آمینه حاوی پروتئین را تجزیه می کند. بنابراین ، بدن به نگه داشتن اسیدهای آمینه در کنار هم کمک می کند.

برای کمک به این خرابی ، سعی کنید سبزیجات اسیدی بیشتری مانند آب پرتقال و سرکه بخورید. این نوشابه ها و میان وعده ها حاوی پروتئازهایی هستند که اسیدیته معده را افزایش داده و جذب پروتئین را افزایش می دهند. این به این دلیل است که پروتئازهای بیشتری در دسترس هستند و روند تجزیه سریعتر است.

ویتامین B-6 مصرف کنید

پیریدوکسین نام دیگر ویتامین B-6 است. هدف اصلی آن کمک به آنزیم ها برای تجزیه پروتئین ها و انتقال اسیدهای آمینه جدا شده به جریان خون است. ویتامین B-6 برای مصرف بهتر پروتئین ضروری است.

موفق باشید. اگر سعی کنید پروتئین بیشتری بخورید ، به این معنی است که ویتامین B-6 بیشتری دریافت خواهید کرد. زیرا هر دو نوع مواد مغذی در گوشت و طیور یافت می شود. ماهی، آجیل؛ دانه لوبیا در حبوبات و دانه ها یافت می شود.

کربوهیدرات های پیچیده

حتی با ساده ترین تجزیه ممکن پروتئین ها توسط بدن ، اسیدهای آمینه عملکرد خود را کامل نمی کنند. تامین کافی این اسیدهای آمینه به بدن شما کمک می کند کربوهیدرات های پیچیده مصرف کرده و از غذاهای غنی از پروتئین لذت ببرد.

بدن با مصرف پروتئین و کربوهیدراتها انسولین ترشح می کند. افزایش سطح انسولین به عضلات شما کمک می کند تا اسیدهای آمینه را جذب کنند. این امر به ویژه در مورد تمرینات هوازی و عضله سازی صادق است. این بدان معناست که خوردن کربوهیدرات ها قبل از ورزش شدید بهترین راه برای بهبود جذب پروتئین در بدن است. غذاهای حاوی کربوهیدراتهای پیچیده شامل غلات کامل ، حبوبات و حبوبات است. دانه آجیل؛ حاوی دانه ها و محصولات لبنی است.

غذاهای غنی از فیتات مصرف نکنید

فیتات جذب پروتئین را بهبود می بخشد و از هضم جلوگیری می کند. به آن برنج قهوه ای می گویند. بلغور جو دوسر در غذاهایی مانند لوبیا و کینوا یافت می شود. فیتات به پروتئین ها متصل می شود و فعالیت آنزیم های تجزیه کننده پروتئین ها را مسدود می کند. بنابراین بهتر است به جای برنج قهوه ای از برنج سفید استفاده کنید.

پاسخ این است که با خوردن غذاهایی که حاوی فیتات هستند از اثرات فیتات جلوگیری کنید.با خوردن میوه های حاوی ویتامین C ، این ویتامین با تأثیر فیتات بر جذب پروتئین خنثی می شود.

برای افزایش جذب پروتئین ، پروبیوتیک بخورید

پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی هستند که در دستگاه گوارش ما زندگی می کنند. این باکتری ها به هضم غذا کمک می کنند و سیستم گوارش شما را سالم نگه می دارند.
تحقیقات نشان داده است که ترکیبی از پروبیوتیک ها و پروتئین ها باعث بهبود بهتر ، بهبود عملکرد ورزشی و کاهش آسیب عضلانی می شود.

همچنین به هر وعده غذایی غذاهای تخمیر شده اضافه کنید. نوشابه هایی مانند کلم ترش ، کیمچی ، کامبوچا و دوغ کفیر حاوی پروبیوتیک هایی هستند که پروتئین عضله ساز را تجزیه می کنند.

پروتئین قبل و بعد از ورزش

علاوه بر خوردن کربوهیدراتهای پیچیده قبل از ورزش ، خوردن پروتئین قبل و بعد از ورزش به بدن شما کمک می کند تا اسیدهای آمینه کافی در حین و بعد از ورزش دریافت کند.

این نکات جذب پروتئین را که یاد می گیرید در بدن شما به حداکثر می رساند و ماهیچه ها و بدن خود را سالم نگه می دارد. اگر سوالی دارید ، حتماً با یک متخصص تغذیه یا مربی شخصی مشورت کنید.

ویرایش و ترجمه elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید