You are currently viewing اثرات کیتوزان بر کاهش وزن مزایای قرص های کیتوزان عوارض جانبی مکمل های کیتوزان

اثرات کیتوزان بر کاهش وزن مزایای قرص های کیتوزان عوارض جانبی مکمل های کیتوزان


مکمل های کیتوزان به طور گسترده ای برای کاهش وزن تبلیغ می شوند. این مقاله به بررسی اثرات قرص کیتوزان بر کاهش وزن و عوارض جانبی آنها می پردازد.

صدف یکی از مهمترین مواد غذایی برای کاهش وزن (اسیدهای چرب امگا 3) و چربی های سالم مانند ویتامین B12 و روی است.

اما س questionال این است که آیا پوسته ها سالم هستند؟

نمی توانید حلزون بخورید ؛ با این حال ، کیتوزان از همان پوسته سخت پوستان به عنوان مکمل استخراج می شود.

مکمل های کیتوزان توانایی کاهش وزن و کاهش وزن را دارند.

پیش بینی می شود بازار جهانی کیتوزان در سال 2019 به 6.8 میلیارد دلار برسد و در سال 2027 رشد 25 درصدی داشته باشد.

به گفته برخی تولیدکنندگان مکمل ، کیتوزان به کاهش وزن و کاهش سطح کلسترول کمک می کند.

اما آیا این ادعاها از نظر علمی درست است؟

این مقاله در مورد مکمل های کیتوزان است. اثرات کاهش وزن و عوارض جانبی و دوز آنها مورد بررسی قرار می گیرد.

همچنین بخوانید:

نکات طبیعی کاهش وزن (کلیک کنید)

کیتوزان چیست؟

کیتوزان از ترکیبی به نام کیتین ساخته می شود. کیتین یک ترکیب فیبری است که معمولاً در دیواره های سلولی برخی قارچ ها در خارج از سخت پوستان یافت می شود.

کیتین برای تکمیل با استفاده از واکنش آنزیمی به شکل مناسب تری (یعنی کیتوزان) تبدیل می شود.

کیتوزان یک ماده بسیار قابل هضم است که در تولید پوشش حشرات برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود.

کیتوزان به دلیل قابلیت تشکیل ژل در درمان ژل ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده شیمیایی برای بررسی استفاده از کیتوزان در مهندسی داروسازی و بافت مورد مطالعه قرار گرفت.

بیشتر کیتوزان موجود در بازار از خرچنگ و حلزون های دیگر تهیه می شود.

مکمل های کیتوزان چگونه کار می کنند؟

بیشتر مکمل های کیتوزان دارای اثر مسدود کننده چربی هستند.

کیتوزان در معده به ژلی تبدیل می شود که به آن کمک می کند. برخی افراد ادعا می کنند که این ژل با انتقال آن از معده به روده حاوی چربی و کلسترول است.

این بدان معناست که کیتوزان با حذف چربی و کلسترول از بدن به کاهش وزن کمک می کند.

به همین دلیل ، مارک های مکمل کیتوزان توصیه می کنند که مصرف کنندگان آن را قبل از غذا مصرف کنند. در غیر این صورت ، هیچ چیز در روده محدود به کیتوزان نیست.

با این حال ، شواهد موجود این ادعاها را تایید نمی کند.

در اوایل سال 2000 ، آزمایشات بالینی نشان داد که کیتوزان دفع مدفوع را بهبود نمی بخشد. کیتوزان یک فیبر است که در بدن ژل تولید می کند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط آنها با چربی وجود ندارد.

مزایای مکمل های کیتوزان

اگرچه قرص ها و مکمل های کیتوزان می توانند به کاهش وزن و کاهش کلسترول کمک کنند ، اما بسیاری از مطالعاتی که از این ادعا پشتیبانی می کنند کیفیت پایینی دارند. با این حال ، کیتوزان کمترین تأثیر را بر کاهش وزن دارد.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود

در یک مطالعه در سال 2018 ، محققان داده های 14 مطالعه را که شامل 1101 فرد چاق یا دارای اضافه وزن بود ، تجزیه و تحلیل کردند. آنها نتایج کاهش وزن را با افرادی که کیتوزان و دارونما مصرف می کردند مقایسه کردند.

بر اساس نتایج این مطالعه ، ترکیب مکمل کیتوزان و رژیم غذایی کم کالری و ورزش ، وزن و شاخص توده بدنی (BMI) را اندکی کاهش داد.

این نتایج از یافته های یک مطالعه مشابه پشتیبانی می کند که نشان می دهد مصرف مکمل های کیتوزان به عنوان یک برنامه کوتاه مدت برای کاهش وزن و چاقی است.

با این حال ، هر دو مطالعه نشانه هایی از افزایش سطح کلسترول و فشار خون را نشان دادند.

با این حال ، به گفته محققان ، بسیاری از مطالعات روی مکمل های کیتوزان کیفیت پایینی دارند و تفاوت قابل توجهی بین نتایج آنها وجود دارد. در عین حال ، مطالعات با کیفیت بالا نشان داده است که کیتوزان کمترین تأثیر را در کاهش وزن و کاهش وزن دارد.

بر اساس یک کارآزمایی بالینی محدود در سال 2014 ، مصرف روزانه 3 گرم کیتوزان با اسید اسکوربیک (2 گرم) (نوعی ویتامین C) ممکن است برای کاهش وزن م effectiveثرتر باشد.

همچنین بخوانید:

10 برنامه رژیم لاغری (کلیک کنید)

کلسترول را کاهش می دهد

کیتوزان بیش از کاهش وزن بر کلسترول تأثیر دارد. بر اساس مطالعه سال 2018 که سطح کلسترول را در بیش از 1000 نفر مورد بررسی قرار داد ، مکمل های کیتوزان کلسترول تام و LDL (کلسترول بد) را کاهش می دهد.

اگرچه این مکمل ها بر HDL (کلسترول خوب) تأثیر می گذارد ، مصرف کیتوزان را می توان به عنوان بخشی از یک برنامه مدیریت کلسترول موثر در نظر گرفت.

با این حال ، سایر داروهای طبیعی کاهش دهنده کلسترول م thanثرتر از کیتوزان نشان داده شده است.

همچنین بخوانید:

راههای کاهش کلسترول (کلیک کنید)

دوز و ایمنی

ایمنی غذا ؛ به گفته کمیسیون تغذیه و آلرژی اروپا ، دوز توصیه شده روزانه کیتوزان 3 گرم است. با این حال ، حداکثر مقدار این مکمل در حال حاضر در ایالات متحده پشتیبانی نمی شود.

مطالعات نشان داده است که مکمل های کیتوزان برای بزرگسالان بی خطر است ، اما باید توجه داشت که داروهای مورد استفاده در این مطالعات بین 0.34 تا 3.4 گرم است.

بنابراین ، هیچ نتیجه ای در مورد موثرترین تزریق برای کیتوزان وجود ندارد. به گفته مقامات امنیتی اروپا ، مصرف حداکثر 3 گرم در روز گزینه بهتری است.

در این حالت ، بهتر است میزان مصرف کیتوزان را قبل از غذا و قبل از مصرف بررسی کنید. حد روزانه توصیه شده به این روش همیشه باید در نظر گرفته شود.

هنگام خرید ، مطمئن شوید که مکمل توسط آزمایشگاه شخص ثالث آزمایش شده است. این می تواند استاندارد خلوص و مکمل را نشان دهد.

بررسی برچسب های شرکت روی بسته محصول ، شاخص خوبی برای اطمینان از کیفیت مکمل ها است.

عوارض جانبی مکمل های کیتوزان

مکمل های کیتوزان را می توان برای درمان یبوست و اسهال استفاده کرد. این می تواند عوارض جانبی مانند تهوع و ناراحتی معده ایجاد کند.

اگر به کاما یا قارچ ها حساسیت دارید ، باید از مکمل های کیتوزان اجتناب کنید.

کیتوزان در جذب ویتامین های محلول در چربی از جمله ویتامین های محلول در چربی A ، D ، E و K ، کلسیم و منیزیم تداخل ایجاد می کند. بنابراین ، توصیه می شود که آن را با سایر مکمل های موجود در برچسب مکمل های کیتوزان ترکیب نکنید.

اگر از هر دارویی از جمله داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید ، قبل از مصرف مکمل های کیتوزان باید با پزشک خود مشورت کنید. کیتوزان با این داروها از جمله وارفارین تداخل دارد.

همچنین بخوانید:

داروهای رقیق کننده خون (کلیک کنید)

یک حرف آخر

قرص کیتوزان به طور گسترده ای برای کاهش وزن تبلیغ می شود. برخی تحقیقات تأثیر رژیم غذایی کم کالری را تأیید می کنند ، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

هنگام شروع مکمل جدید باید همیشه مراقب باشید. باید در نظر داشت که مزایای مکمل هایی مانند کیتوزان بیشتر از عوارض جانبی احتمالی است.

در نهایت ، اثرات لاغری کیتوزان نامشخص است.

مکمل ها و محصولات مراقبت را در داروخانه آنلاین Oiro مشاهده کنید. خریدن کلیک

دیدگاهتان را بنویسید