You are currently viewing آیا شما آماده بچه دار شدن هستید؟

آیا شما آماده بچه دار شدن هستید؟


ارسال شده در 22 اکتبر 1400

تغییرات پس از زایمان

انتقال به فرزندپروری یک فرایند استرس زا است. با تولد نوزاد ، زندگی بر جنبه های زیادی تأثیر می گذارد. نیازهای شما (جسمی و روحی) و انتظاراتی که دریافت می کنید متفاوت است یا هرگز آنها را برآورده نکرده اید. بنابراین تعجب آور نیست که روابط زوجین پس از زایمان به طور طبیعی تغییر می کند.

از زمان تولد کودک ، مشکلات به طور همزمان حل می شوند. یک کودک این پیام قانع کننده را از اطرافیان ما دریافت کرد. اما تحقیقات نشان می دهد که در دنیای شلوغ امروزی ، زایمان یک امر احتیاطی است. عدم آمادگی و آموزش می تواند مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشد. بچه دار شدن در کوتاه مدت و بلند مدت می تواند رضایت از یک رابطه را کاهش دهد. این امر می تواند به ویژه برای زوج هایی که فکر می کنند بچه دار شدن آنها را به هم نزدیک می کند ، خسته کننده باشد. و این س isال مطرح می شود که چرا مراقبت والدین تأثیر مهمی در ازدواج دارد؟ و چگونه می توانید در حین مراقبت از وظایف والدین خود در ارتباط باشید؟

تغییرات دوران بارداری و زایمان ؛ تغییرات جنسی و هورمونی ؛ بیخوابی افسردگی و نقایص مادرزادی در زنان بیخوابی افسردگی و سایر نوسانات خلقی کار را برای زوجین دشوار می کند. یک ارتباط. با انجام رفتارها و اعمال خاص ، زوجین می توانند از روابط خود مراقبت کرده و از درگیری جلوگیری کنند. در این زمینه ، اولین تمرکز بر مشکل است. این برای انجام کاری کوچکتر و مثبت تر از حذف است. رفتارهای به ظاهر کوچک اما سازگار عاشقانه هستند ، شادی خوشبختی از یک سو رضایت و قدردانی ایجاد می کند. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای شروع روند آماده سازی برای میانجیگری انجام دهید.

من تغییر در زندگی را می پذیرم

اولین قدم این است که بپذیریم تولد و تغییرات زندگی و شرایط متفاوت است. بنابراین گذشته را با حال مقایسه کنید. بهتر است انتظارات واقع بینانه نداشته باشیم تا از نظر فرهنگی بر اساس امکانات موجود.

کارهای خانه را به اشتراک می گذارم

سهم منصفانه ای از کارهای خانه و مسئولیت های کودک بین دو نفر بسیار حیاتی است. پس از تولد نوزاد ، مسئولیت بیشتری بر عهده مادر است. دلسوزی همسر ؛ تمرکز بر مشارکت و حمایت از تصمیم گیری در نقش ها نقش مهمی در جلوگیری از بحث های روزانه ایفا می کند.

تولد یک نوزاد جدید

تولد یک نوزاد جدید

اتصال (تطبیق)

بعد از زایمان ، روابط بین فردی برای حل تعارض و حل مشکلات بسیار مهم است. قبل از تصمیم گیری برای بچه دار شدن ، بهتر است در مورد الگوهای رابطه آنها فکر کنید و اگر این روش جواب نداد ، بهتر است مهارت های زناشویی را کسب کنید تا از طریق آموزش وارد دنیای جدید فرزندپروری شوید.

برای تفریح ​​با دو نفر ترتیب دهید

برای زوج ها مهم است که کیفیت روال قبل از زایمان جدید خود را (که با روال عادی قبل از زایمان شما بسیار متفاوت است) دو برابر کنند. یکی از توصیه های بسیاری از درمانگران این است که زوجین باید برنامه ریزی کنند تا بتوانند منتظر بمانند. به دلیل تغییر در برنامه زوجین و تغییر در اولویت ها ، برنامه ریزی کار ساده ای نیست ، بنابراین کیفیت مهمتر از کمیت است.

یک حرف آخر

در نهایت ، باید توجه داشت که سرپرستی والدین می تواند بسیار استرس زا باشد و انتظارات غیرواقعی از ما و همسرمان این روند را پیچیده می کند. زوجین باید در نظر داشته باشند که اختلافات زناشویی در این دوران رایج است و گاهی اوقات برای بهبود رابطه به مدیریت فکری اجتناب ناپذیری نیاز است. بنابراین اگر احساس می کنید احساس ناراحتی یا ترس دارید ، از احساسات خود دست نکشید. به این ترتیب می توانید دوباره نزدیک بمانید. اما با اعتبار خوب ، ممکن است دقیقاً آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید. در صورت لزوم ، در اینجا به مشاور یا روانشناس متخصص مراجعه کنید.

دکتر سارا بهزادی پور

دیدگاهتان را بنویسید