L-Tyrosine چیست – ما در مورد مزایا و اقدامات احتیاطی بحث می کنیم

قبل از اینکه درباره فواید آن صحبت کنیم، بیایید نگاهی به L-Tyrosine بیاندازیم.

L-Tyrosine به طور طبیعی در بدن ما تولید می شود، یک اسید آمینه غیر ضروری است. در واقع، برعکس، اگر بدانید این ماده مغذی از یک اسید آمینه ضروری به نام فنیل آلانین تولید می شود، شگفت زده خواهید شد. آمینو اسیدهای ضروری آنهایی هستند که بدن ما به طور طبیعی قادر به تولید آنها نیست. بنابراین لازم است فنیل آلانین را از غذاهایی که می خوریم یا از مکمل ها دریافت کنیم.

برخی از افراد ممکن است برای غلبه بر برخی شرایط سلامتی یا دستیابی به اهداف درمانی خاص نیاز به افزودن L-Tyrosine داشته باشند، اگرچه L-Tyrosine می تواند توسط بدن تولید شود.

مزایای ال-تیروزین

افرادی که تحت استرس زیادی هستند می توانند از مکمل ال-تیروزین بهره مند شوند. تحت شرایط استرس زا، مغز ممکن است قادر به تولید تیروزین کافی از فنیل آلانین نباشد. همچنین درمان اضافی برای انتقال‌دهنده‌های عصبی مهم وجود دارد که در طول استرس تخلیه می‌شوند. انتقال دهنده های عصبی مهم عبارتند از اپی نفرین، نوراپی نفرین و دوپامین که از تیروزین سنتز می شوند.

بنابراین، یکی از مزایای بالقوه ال-تیروزین، جبران برخی از اثرات منفی استرس است.

ال-تیروزین همچنین در تقویت خلق و خو، تمرکز، یادگیری و حافظه کاربرد دارد.

آیا چیز دیگری وجود دارد که ال-تیروزین از آن سود می برد؟

ال-تیروزین به استرس کاری و استرس که اغلب با تمرین همراه است کمک می کند. از این رو، جایگاه خود را به عنوان یک مکمل بسیار مفید برای ورزشکاران پیدا می کند.

سایر مزایای بالقوه ال-تیروزین شامل استفاده از آن برای سندرم پیش از قاعدگی (PMS)، بیماری پارکینسون، سندرم خستگی مزمن (CFS)، نارکولپسی، ترک الکل و کوکائین، بیماری آلزایمر، بیماری های قلبی عروقی، ناتوانی جنسی، کاهش میل جنسی، اسکیزوفرنی و غیره است. بر. عامل ضد آفتاب و اشتها آور.

اقدامات احتیاطی در مورد ال-تیروزین

اگرچه L-Tyrosine یک اسید آمینه است که به طور طبیعی در بدن ساخته می شود، اما عوارض جانبی بالقوه ای وجود دارد که می تواند به دلیل مصرف دوزهای زیاد رخ دهد. با این حال، به طور کلی یک مکمل بسیار ایمن است.

مانند همیشه، افرادی که دارای شرایط خاص پزشکی هستند (به ویژه آنهایی که دارای شرایط روانپزشکی هستند یا داروهای تجویز شده مصرف می کنند) یا زنان باردار یا شیرده باید قبل از مصرف L-Tyrosine با پزشک خود مشورت کنند.

دوزهای ایمن از ۱۵۰ میلی گرم تا ۳۰۰ میلی گرم، قبل از روز متغیر است و بدون هیچ خطری فوایدی را به همراه دارد. دوزهای مگا از ۵۰۰ میلی گرم تا ۱۵۰۰ میلی گرم، اگرچه توسط بسیاری توصیه می شود، فقط باید پس از مشورت با پزشک مصرف شوند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر