۸ برنامه غذایی منحصر به فرد

کاهش وزن در زمینه پزشکی، سلامتی یا تناسب اندام به کاهش کل توده بدن به دلیل از دست دادن متوسط ​​مایعات، چربی بدن یا بافت چربی اشاره دارد. این ممکن است به دلایل ارادی مانند رژیم غذایی و ورزش یا به دلایل غیرارادی مانند کمبود تغذیه یا بیماری رخ دهد.

راه توصیه شده برای کاهش وزن این است که رژیم غذایی خود را تنظیم کنید و در عین حال از یک رژیم ورزشی پیروی کنید. اگر فقط یکی از آنها را انجام دهید، پیشرفت چندانی نشان نمی دهد، زیرا درست غذا خوردن و ورزش دست به دست هم می دهند.

برخی افراد تمرکز زیادی روی رژیم غذایی مناسب ندارند و فکر می کنند که فقط ورزش باعث کاهش وزن می شود. اما یک برنامه غذایی به اندازه یک رژیم ورزشی مهم است، زیرا کالری دریافتی را با توجه به کالری سوزانده شده کنترل می کند، بنابراین می توانید سریعتر به اهداف وزن خود برسید.

برای شما رژیم کاهش وزن این به عوامل مختلفی مانند جنسیت، سن، برنامه ورزشی، میزان متابولیسم و ​​موارد دیگر بستگی دارد. بنابراین توصیه می شود به جای استناد به منابع دیگر با یک متخصص تغذیه یا متخصص تغذیه مشورت کنید، زیرا موثر نخواهد بود و گاهی ممکن است مضر باشد.

با این حال، در اینجا ۵ برنامه غذایی منحصر به فرد وجود دارد که افراد از آنها پیروی می کنند و می توانید در مورد آنها بخوانید:

۱. رژیم غذایی توپ پنبه ای

بله شما آن را درست خواندید. مردم برای کاهش وزن تلاش زیادی می کنند. رژیم غذایی توپ پنبه ای هم کمتر نیست. فردی که این رژیم را دنبال می کند، توپ های پنبه ای می خورد. مثل واقعی! این رژیم غذایی عجیب شامل خیس کردن ۴ تا ۵ گلوله پنبه در آب قبل از قورت دادن آنها به امید کاهش گرسنگی است.

توپ های پنبه ای ممکن است حاوی کالری نباشند و ممکن است اندازه گزش باشند، اما پیامدهای پزشکی جدی دارند. بدتر از آن، این رژیم غذایی می تواند فرد را از مواد مغذی محروم کند. در چنین شرایطی پوست و مو نیز آسیب می بینند.

۲. رژیم غذایی سوپ کلم

رژیم سوپ کلم ممکن است مانند رژیم قبلی عجیب و غریب به نظر نرسد، اما اگر تنوع را دوست دارید، مطمئناً این رژیم برای شما مناسب نیست.

در این برنامه غذایی ۷ روزه، شما باید وزن کم کنید زیرا یک رژیم کم کالری و کم چربی است. اما به خاطر داشته باشید که آنها از نظر تغذیه نیز کم هستند. نه تنها می تواند باعث شود که بدن شما تغذیه ضعیفی نداشته باشد، بلکه همچنین نرم است و ادامه این رژیم را دشوار می کند، که منجر به شک و نفرت از خود می شود.

۳. رژیم غذایی کودک

بیا تو دیگه بچه نیستی یک زن به طور متوسط ​​باید ۱۵۰۰ کالری در روز مصرف کند در حالی که یک مرد متوسط ​​باید ۲۰۰۰ کالری در روز مصرف کند، که باعث می شود این برنامه غذایی ایده بدی باشد زیرا نه تنها نیازهای دریافتی طبیعی را کاهش می دهد بلکه فیبر لازم برای هضم را نیز ندارد. رژیم غذایی کودک نیاز به جویدن کم یا بدون جویدن دارد که می تواند باعث مشکلات دندانی نیز شود.

۴. چسب زبان رژیمی

اصلا بهش فکر نکن! این یکی از آن اقدامات ترسناکی است که پزشکان برای کسب درآمد و ترویج روش های ناسالم برای کاهش وزن انجام می دهند.

به گزارش ABC نیوز، یک پزشک در ونزوئلا ۸۰۰ مورد از این روش ها را انجام داده است که شامل دوختن یک تکه مش پلاستیکی روی زبان آنها می شود. این چسب پس از اعمال، خوردن یا بلعیدن آن را دشوار می کند.

این روش با یک رژیم غذایی ۸۰۰ کالری در روز همراه است که شامل مایعات فقط تا زمانی است که چسب پاک شود.

۵. رژیم HCG

رژیم HCG سالهاست که وجود داشته است. پروتکل او یک رژیم غذایی ۵۰۰ کالری در روز با تزریق دارویی به نام گوناداتروپین کوریونی انسانی است. این سرنگ در واقع یک داروی باروری است که از ادرار یک زن باردار استخراج می شود.

این رژیم طرفداران زیادی دارد، اما مانند همه برنامه های رژیم غذایی دیوانه کننده، این رژیم نیز عوارض جانبی دارد – خستگی، تحریک پذیری، افسردگی. ناگفته نماند سینه های متورم در مردان.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر