You are currently viewing 8 انتخاب رژیم غذایی برتر – دکتر  رویا خادمیان

8 انتخاب رژیم غذایی برتر – دکتر رویا خادمیان


6 2-8 انتخاب برتر پزشکی از مواد اولیه مواد غذایی

انتخاب 8 پزشک برتر در رژیم غذایی

بسیاری از پزشکان دریافته اند که بهترین راه برای افزایش سطح انرژی مبارزه با بیماری ها و انتخاب مواد از نیروگاه ها است. به گفته محققان دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign ، هشت انتخاب برتر مواد تشکیل دهنده رژیم غذایی عبارتند از:

فلفل قرمز:

این فلفل حاوی ویتامین A ، بتاکاروتن و سایر کاروتنوئیدها است. کاروتنوئیدها دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند که از آسیب سلولی جلوگیری کرده و خطر بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی عروقی و آرتریت را کاهش می دهد.

زردچوبه:

به عنوان یک مهار کننده Cox0-2 مانند Celebrex در برابر التهاب شدید عمل می کند. زردچوبه التهاب و بیماری التهابی روده را کاهش می دهد.

گندم:

برخلاف برنج سفید ، فیبر زیادی دارد و شاخص گلیسمی کمی دارد ، بنابراین باعث افزایش ناگهانی دیابت نمی شود.

زیرا:

سرشار از فیبر و مواد معدنی است. گیاه آن به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی یکی از مفیدترین ادویه ها برای بهبود سلامت چشم است.

دانههای چیا:

خوردن این دانه ها منبع خوبی از فیبر است. این یک راه خوب برای دریافت چربی ها و پروتئین های ضروری است. هر اونس از این دانه های کوچک حاوی 10 گرم فیبر و 5 گرم پروتئین است. فیبر موجود در این دانه ها قند خون را تثبیت کرده و از یبوست جلوگیری می کند.

سیر:

کالری کمی دارد و سرشار از ویتامین B ، C ، سلنیوم و روی است که باعث افزایش تولید انرژی و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. سیر فشار خون را کاهش می دهد کاهش کلسترول این یک راه عالی برای بهبود سلامت استخوان و کاهش ضعف است. مصرف سیر همچنین طول عمر را افزایش می دهد.

زنجبیل:

دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی شگفت انگیزی است و مشکلات گوارشی را بهبود می بخشد. زنجبیل عوارض جانبی شیمی درمانی را بهبود می بخشد و از حالت تهوع جلوگیری می کند.

پی راجا:

حاوی مواد معدنی ، پروتئین فیبر محلول؛ منگنز اهن فسفر تیامین ؛ پتاسیم منبع ویتامین B6 و ریبوفلاوین ، نیاسین ، اسید پانتوتنیک ، سلنیوم ، منیزیم و روی است. حبوبات منبع عالی پروتئین برای گیاه خواران است.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر رویا خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید