۷ نقطه حادثه خیز تفت ایمن سازی شد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانحمیدرضا عفت در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پروژه های مهم انجام شده در سال گذشته گفت: احداث پل و بلوار روستای علی آباد پیشکوه با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان و همچنین آسفالت سرد محور روستای نورآباد – سخوید. به طول ۵۰۰ متر با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی متعلق به این پروژه ها می باشد.

وی همچنین از پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه باند دوم محور تفت ده بالا و کلنگ زنی این محور خبر داد و افزود: روکش آسفالت ۲.۵ کیلومتر محور ترانزیتی نیر با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون. تومان و ترانشه برداری و ایمن سازی محور ده بالا که نقش مهمی در کاهش تصادفات رانندگی دارد نیز تکمیل شده است.

عفت یادآور شد: دو کیلومتر آسفالت در محور دهشیر – تنگه هزکی، اجرای پل باکس تیری در محور روستای عبدالله اجرا شده و در آینده نزدیک عملیات زیرسازی انجام می شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تفت از نصب و تعمیر چهار کیلومتر نیوجرسی و حفاظ جانبی نقاط حادثه خیز و راهداری محور اسلامیه تفت خبر داد.

وی ادامه داد: ۴۷ کیلومتر از راه های شهرستان تفت روانکاری و ۲۰۰ کیلومتر از راه های روستایی تفت رقیق شد.

عفت همچنین بیان کرد: هفت نقطه پرحادثه تفت ایمن سازی و کشف شد و با پیگیری های صورت گرفته از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، پنج نقطه دیگر نیز مورد تایید اداره راهداری قرار گرفت و ۱۸ میلیارد تخصیص یافت.

وی با اشاره به خسارات ناشی از سیل به جاده های شهرستان تفت گفت: در سیل اخیر راه ها و پل های تفت آسیب جدی دیده اند و بیش از ۸۶ میلیارد خسارت به این جاده ها وارد شده است که از این میزان ۱۰۰ میلیارد خسارت وارد شده است. تومان از منابع سفر رئیس جمهور دریافت شد. برای بهسازی و جبران خسارت سیلاب به جاده های تفت واگذار شد.