۵ مولفه زندگی زناشویی


زندگی زناشویی هیچکس کامل نیست و ما مجبور نیستیم از بعضی چیزها خجالت بکشیم یا خجالت بکشیم.

5 مولفه زندگی زناشویی

خیلی چیزها در زندگی زن و شوهر جزو حقوق طرفین است و نه مرد و نه زن نباید از این بدیهیات شرمنده، شرمنده و شرمنده باشند. در اینجا برخی از:

۱) داشتن وقت شخصی

همه ما باید در طول زندگی مدت زمان مشخصی را تنها بگذرانیم، فکر کنیم، صحبت کنیم و به زندگی نگاه کنیم. اگر نمی‌توانید زمین مناسب را به دست آورید، نمی‌خواهید ناامید شوید، پس روی یک کاپو خوب سرمایه‌گذاری کنید. گاهی اوقات فقط ۲۰ دقیقه در یک اتاق جداگانه چای می نوشید و فکر می کنید.

۲) برای حریم خصوصی خانواده حد و مرز تعیین کنید

ازدواج و تشکیل خانواده به معنای لغو مرزها نیست. چون دوست پسر شوهرت با او صمیمی نیست، قرار نیست بعد از ازدواج با شما مرزی داشته باشد. در هر صورت خانواده در اولویت است.

۳) داشتن روزهای بد در زندگی

قرار نیست هر روز خوش بگذرانیم، هر روز در کافه باشیم یا برویم خرید و خوش بگذرانیم. زوج ها باید بدانند روزهای سختی هم دارند، روزهایی که هیچ چیز آنطور که باید نیست و اینجاست که باید با هم باشند.

۴) صحبت در مورد ترس ها و نگرانی ها

همه نگرانی ها و ترس هایی دارند. نباید احساسات منفی را نادیده بگیریم و از ابراز آن به خانواده و به خصوص شریک زندگی خود اجتناب کنیم.

۵) زندگی مشترک ناقص

زندگی مثل پست های اینستاگرام و سریال های فاخر شبکه نمایش خانگی نیست. اگر بخواهیم وانمود کنیم که زندگی بی نقصی داریم، فقط ترس به سراغمان می آید و روزی همه متوجه می شوند که زندگی ما نیز نقص هایی در روابط و مشکلات مالی دارد. پس تظاهر به خوب بودن نکنید و از مشکلات خجالت نکشید، اما کاستی های همسرتان را به دیگران نگویید. حریم خصوصی خانواده و اسرار آن محترم است.