۲۲ درصد جلوتر از «ردیابی» برای نخست وزیری انگلیس – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از: روسیه Elium، بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط اعضای حزب محافظه کار بریتانیا، لی تراس با اختلاف ۲۲ درصدی با رقیب خود ریشی سوناک او آماده تصدی پست وزیر این کشور است.

بر اساس این گزارش، در این نظرسنجی از ۴۵۰ نفر از اعضای حزب محافظه کار که تصمیم نهایی خود را در مورد نامزد مورد علاقه خود لیز گرفته اند. تراس ۶۱ درصد و ریشی سوناک آنها ۳۹ درصد آرا را به دست آوردند.

لازم به ذکر است که پس از رسوایی های اخیر کابینه و در پی کناره گیری ۵۰ وزیر و نماینده مجلس از همکاری با وی، سرانجام بوریس جانسون در ۱۶ جولای مجبور به استعفای رسمی از سمت نخست وزیری شد.

با اعلام استعفای جانسون، نمایندگان حزب محافظه کار، حزب حاکم، تصمیم به انتخاب جانشین وی گرفتند، پس از اعلام کاندیداتوری ۱۱ نفر، در پنج دور رای گیری، در نهایت در مورد دو گزینه اصلی «ریشی» تصمیم گرفتند. سوناک“، وزیر سابق دارایی و “لیز تراسوزیر امور خارجه فعلی آمده است. نخست وزیر آینده انگلیس و رهبر حزب محافظه کار در ۱۴ سپتامبر و از بین این دو نفر با رای ۱۶۰ هزار نفر از اعضای این حزب معرفی می شود.