۱۸ هزار دانش آموز گیلانی زیر مجموعه کمیته پذیرش قرار می گیرند – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر، عباس عربی وی شامگاه شنبه در گفت و گوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه جشنواره محبت هر ساله در آغاز سال تحصیلی جدید با هدف کمک به نیازمندان برگزار می شود، گفت: امسال جشنواره وصیت نامه در سه مرحله و اهدایی برگزار می شود بیاورید عادلانه بین دانش آموزان نیازمند توزیع می شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه بیش از ۲۳۵ خیر جامعه بیاورید ابزار ضیافت عاطفه آماده است، افزود: کد دستوری #۱*۸۸۷۷ نیز برای افرادی است که می خواهند به صورت الکترونیکی کمک کنند.

گفت ۱۸ هزار دانش دانش آموز و ۱۶۰۰ دانش آموز در گیلان تحت کمیته پذیرش هستند، تصریح کرد: چند نفر از فارغ التحصیلان فارغ التحصیلان در رشته پزشکی و دندانپزشکی نیز سطح دیپلم اخذ شده توسط کمیته پذیرش در سال جاری پذیرفته شد.

عربی با اشاره به اینکه در جشنواره مهر سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد تومان جمع آوری شد بیاورید وی گفت: امسال ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تاکنون جمع آوری شده است بیاورید و مجموع مقادیر بیاورید بر اساس عدالت بین نیازمندان توزیع می شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه ۲۴۹ خیریه به مردم مناطق محروم خدمات ارائه می کنند، گفت: بسیاری از نیازمندان به کمیته امداد مراجعه نمی کنند اما با توجه به اینکه خیریه ما جامعه محور است آنها را شناسایی و کمک می کنیم. .

وی با اشاره به پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به کمیته امداد گیلان در سال گذشته، تصریح کرد: امسال این رقم به ۱۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

عربی وی تاکید کرد: هر خانواده زیر دهک ۵ که عضو کمیته امداد نباشد می تواند به ما مراجعه کرده و از مزایای خوداشتغالی بهره مند شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان بیان کرد: سال گذشته بیش از ۳۵۰۰ خانوار را از زیر حمایت کمیته امداد خارج کردیم.

وی با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۶۶۶ کودک بی سرپرست و بی سرپرست در گیلان داریم، افزود: اخیراً ۲۰۰ کودک بدون حامی شناسایی شدند و از مردم می خواهیم برای حمایت از این کودکان که آینده سازان زمین هستند با ما همکاری کنند.