۱۶۰ هکتار زمین به شهر زنجان الحاق می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، مسعود بیات منش در جمع خبرنگاران از موافقت بنیاد مصطفان با واگذاری زمین لیل آباد به راه و شهرسازی خبر داد و اظهار داشت: این زمین با قیمت کارشناسی و در راستای اجرای مصوبه واگذار شده است. از آن برای اهداف توسعه شهر استفاده کنید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان از قرار گرفتن لیل آباد در شمال غرب شهر زنجان حد فاصل جاده فرودگاه تا جاده تم خبر داد.

وی همچنین به تصویب طرح توسعه ۱۶۰ هکتاری اراضی شهرستان زنجان اشاره کرد و گفت: این زمین یکی از الحاقات مرزهایی است که قرار است به یکی از مناطق مسکونی شهر زنجان تبدیل شود.

بیات منش با تاکید بر اینکه این حوزه به سمت بهره وری تغییر کاربری می دهد، ادامه داد: این اقدام با هدف کمک به ایجاد زیرساخت های مورد نیاز در نهضت ملی مسکن است که پیش بینی می شود با تامین زمین ملی ۳۰ تا ۳۵۰ هزار واحد مسکونی ساخته شود. بد نیست بدانید برای این ریال مهم بودجه دولتی در نظر گرفته نشده است اما راه و شهرسازی باید این کار را انجام دهد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه برای تامین زیرساخت ها و روبنایی واحدهای مسکونی نهضت ملی ۵ تا ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، تاکید کرد: قرار نیست دستگاه های دولتی در این زمینه کمک کنند همچنین برای اعطای اعتبار برای این کار به عنوان مثال کوی زیتون برای این اقدامات به ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با تاکید بر اینکه دولت در نظر دارد در قالب نهضت ملی مسکن زیرساخت های لازم را برای شهرک های در حال ساخت فراهم کند، تصریح می کند: ۱۶۰ هکتار زمین برای این منظور توسعه می یابد.

بیات منش تاکید کرد: منابع ایجاد شده با توسعه ۱۶۰ هکتار زمین برای تامین زیرساخت های واحدهای مسکونی نهضت ملی، در بافت های فرسوده و همچنین مشکلات ناشی از تنش آبی به کار گرفته می شود تا طرح های موجود در این زمینه عملیاتی بودن برای بودن

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان از زمان تحویل خانه های در حال ساخت کوی زیتون در سال آینده خبر داد و گفت: ظرف سه سال آینده به اتمام می رسد.

انتهای، آخر پیام/۷۳۰۰۴
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید