You are currently viewing 15 نکته مهم مراقبت از پوست برای نوجوانان

15 نکته مهم مراقبت از پوست برای نوجوانان


مراقبت از پوست برای نوجوانان

آیا در شرف ورود به بزرگسالی هستید؟ اگر آکنه دارید ، این تعجب آور نیست. اصلا نگران نباشید. آکنه از هر 10 نوجوان 9 نفر را مبتلا می کند ، اما پوست نوجوانان نرم تر است و به سرعت قابل درمان است.

برای جلوگیری از بسیاری از مشکلات ؛ ما تمام اطلاعات مربوط به پوست نوجوان شما را به روشهای ساده و م forثر برای روال مراقبت از پوست نوجوان جمع آوری کرده ایم.

ذکر شده است. بیایید با پوست شما آشنا شویم.

تفاوت های پوستی بین نوجوانان و بزرگسالان را درک کنید

در دوران نوجوانی بدن دچار تغییرات زیادی می شود.

تغییرات ساختاری

در کودکی ، پوست می تواند خود به خود بازسازی شود. با این حال ، با شروع نوجوانی ، میزان عود نیز کاهش می یابد. به طور کلی پوست نوجوانان نسبت به کودکان نرم تر و مقاوم تر است. اما در دوران نوجوانی ، کوچک و کوچک است و می توان آن را بازسازی کرد.

پوست نوجوانان کلاژن (فراوان ترین پروتئین در بدن شما) ذخیره می کند. با این حال ، با افزایش سن ، تولید کلاژن کاهش می یابد. می تواند باعث چین و چروک و افتادگی پوست شود. باعث ایجاد زخم و چین و چروک می شود.

تغییرات هورمونی

بسیاری از مشکلات پوستی در پاسخ به تغییرات هورمونی در بدن ایجاد می شود. مهمترین تغییر برای پوست احتمالاً افزایش تولید چربی یا سبوم است. تجمع بیش از حد روغن و عرق آلودگی و باقی مانده آرایش را از داخل سلول های پوست شما جذب می کند. منافذ پوست را مسدود کرده و باعث ایجاد آکنه در جوانی می شود.

بزرگسالان نیز از آکنه مصون نیستند. با این حال ، به جز بیماریهای زمینه ای یا سوء تغذیه ، در بزرگسالان کمتر مشاهده می شود. در بزرگسالان ، زنان به دلیل تغییرات هورمونی در دوران بارداری و قاعدگی بیشتر به آکنه و آکنه مبتلا می شوند. با این حال ، هورمون های بزرگسالان تمایل دارند با چیزهایی سازگار شوند که باعث ایجاد آکنه نمی شوند.

مراقبت از پوست برای دختران نوجوان

اهمیت روال مراقبت از پوست نوجوانان

مراقبت خوب از پوست باید در سنین پایین آغاز شود ، زمانی که بدن شما در حال تغییرات قابل توجهی است. این امر برای حفظ سلامت پوست شما است. از پیری زودرس جلوگیری کرده و از مشکلات پوستی ناشی از افزایش سن جلوگیری می کند.

اجرای برنامه مراقبت از پوست موثر برای نوجوانان آسان است. برای شروع ، شما نیاز به تکنیک ها و محرک های مناسب مراقبت از پوست با توجه به نوع پوست خود دارید.

نکات مراقبت از پوست برای نوجوانان

در اینجا چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای شروع روند آماده شدن برای میانجیگری انجام دهید.

1 از تماس مکرر با صورت خودداری کنید

قبل از لمس صورت یا آرایش دستان خود را بشویید. به محض اینکه صورت خود را لمس می کنید ، روغن ها و روغن هایی را می بینید که می توانند به پوست شما آسیب برسانند. خاک و باکتری ها را پخش می کند.

همچنین ، آکنه خود را قطع نکنید. این می تواند عفونت را گسترش دهد ، به بافت پوست آسیب برساند و باعث التهاب بیشتر شود. از یک مرطوب کننده ملایم و م toثر برای پاکسازی منافذ باکتری های ایجاد کننده آکنه استفاده کنید. بنزوئیل پراکسید اغلب به عنوان بهترین درمان آکنه برای نوجوانان توصیه می شود. قبل از تصمیم گیری باید با متخصص پوست مشورت کنید.

مراقبت از پوست

2 اهمیت استفاده از پاک کننده ملایم در مراقبت از پوست نوجوانان

برای شستن صحیح صورت برای جلوگیری از خشکی و خارش پوست از پاک کننده ای استفاده کنید که مناسب نوع پوست شما باشد. پوست های بسیار حساس را تمیز نکنید. تمام صورت خود را به آرامی با حرکات دایره ای ملایم بپوشانید. از صابون استفاده نکنید (از شوینده استفاده نکنید) زیرا باعث تحریک منافذ و ایجاد آکنه و جوش می شود.

اگر پوست چرب یا معمولی / ترکیبی دارید ، از یک پاک کننده روزانه برای تنظیم میزان چربی اضافی حاوی سالیسیلیک اسید و هیدرات استفاده کنید. پاک کننده های حاوی سالیسیلیک یا اسید لاکتیک ناخالصی ها و روغن ها را حل کرده و منافذ را باز می کنند. از مکمل های ویتامین A یا روی می توان برای کاهش ظاهر لکه های تیره برای کنترل تولید سبوم استفاده کرد.

روشهای مراقبت از پوست برای نوجوانان

3 مراقبت از پوست نوجوانان با مرطوب کردن پوست

دوبار در روز از مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست شما نرم و آبرسانی شود و از خطوط و چین و چروک های ریز جلوگیری شود.

اگر پوست چربی دارید ، از مرطوب کننده سبک و صاف برای جلوگیری از انسداد منافذ استفاده کنید. اگر پوست شما مستعد آکنه است ، می توانید از مرطوب کننده های حاوی ژل استفاده کنید.

شما می توانید یک مرطوب کننده حاوی کرم ضد آفتاب را انتخاب کنید تا از پوست شما در برابر نور خورشید محافظت کند. اگر پوست حساسی دارید ، از مرطوب کننده هایی که حاوی رایحه اضافی هستند خودداری کنید.

4 هفته ای یکبار لایه برداری کنید

ما روزانه 50 میلیون سلول پوست را از دست می دهیم. بیشتر آنها روی سطح پوست هستند و ظاهر خشکی به پوست می دهند. برای مقابله با این امر ، باید محصولی با pH خنثی انتخاب کنید تا از خشکی پوست جلوگیری شود. فقط به یک چهره اکتفا نکنید. پوست بدن نیز باید بالا بیاید.

برای جلوگیری از منافذ ناشی از تغییرات هورمونی ، پوست خود را لایه برداری کنید. به دنبال محصولاتی باشید که حاوی گل هستند ، زیرا خاک رس حاوی آفت کش ها و مواد شیمیایی طبیعی است.

مراقبت از پوست برای نوجوانان

5 آکنه و جوش را درمان کنید

آکنه می تواند افراد در هر سنی را درگیر کند ، اما نوجوانان بیشتر به دلیل تغییرات هورمونی به آکنه مبتلا می شوند. برای خشک نگه داشتن پوست از ماسک پاک کننده و گوگرد استفاده کنید. آنها نرمتر از اسید سالیسیلیک روی پوست هستند.

پاک کننده های صورت حاوی بنزوئیل پراکسید ؛ پماد ؛ فوم و ژل در درمان آکنه و التهاب و همچنین ضد باکتری و ضد التهاب بسیار مثر است.

6 محافظت در برابر آفتاب

از مرطوب کننده حاوی اکسید روی (حداقل 7 درصد) برای پوشش UVA و UVB در طول سال استفاده کنید.

هنگام بیرون رفتن ، پیراهن آستین بلند و کلاه بپوشید تا از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید.

7 مراقب لب های خود باشید

لب های شما نیز مانند صورت شما نیاز به مراقبت دارند. قبل از خواب بالم لب بزنید.

همچنین می توانید لب های خود را بمالید. مقدار کمی کرم را روی مسواک بچه بمالید. لب های خود را مرطوب کرده و یک دقیقه لب های خود را بمالید. سپس لب های خود را بشویید و بالم لب بزنید.

مراقبت از پوست برای نوجوانان

8 شیوه زندگی سالم را انتخاب کنید

از کودکی مراقب بدن خود باشید. سلامت پوست شما بستگی مستقیم به سلامت کل بدن شما دارد. ورزش مدیتیشن کنید. غذای سالم بخور. هیدراته نگه دارید. از غذاهای عجیب و غریب و روشهای مراقبت از پوست خودداری کنید.

9 در مراقبت از پوست نوجوانان خود از کرم دست استفاده کنید

اگر دستان شما خشک است ، مقدار کمی کرم بزنید. پوست را با رطوبت ضروری ، از جمله استفاده منظم از کرم (صبح و شب) ، پر می کند. مطمئن شوید که از کرم زیاد استفاده نمی کنید زیرا دستان شما چرب و صاف است.

10 لوازم آرایشی خود را تمیز نگه دارید

پد و برس های آرایش خود را مرتباً تمیز کنید تا از تجمع باکتری ها جلوگیری شود. علاوه بر این ، لوازم آرایشی شما ، محصولات مراقبت از چشم را به خصوص با دیگران به اشتراک نگذارید.

11 قبل از خواب آرایش خود را بشویید

اگر از لوازم آرایشی استفاده می کنید ، از میسلار آب برای پاک کردن بقایای آرایش و چربی از پوست استفاده کنید. بدون تمیز نخوابید. منافذ پوست را می بندد و باعث آکنه می شود. مرطوب کننده قبل از خواب. از بالم لب و کرم دست استفاده کنید.

12 از آب گرم استفاده کنید

دوبار در روز صورت خود را با آب گرم بشویید. این به حذف آلودگی کمک می کند. مطمئن شوید که از مرطوب کننده های طبیعی برای محافظت از پوست خود استفاده می کنید.

مراقبت از پوست در نوجوانی

13 از رژیم غذایی متعادل پیروی کنید

از رژیم غذایی متعادل شامل سبزیجات و میوه های سبز استفاده کنید. از غذاهای چرب و غذاهای قندی که مشکلات پوستی را بدتر می کنند خودداری کنید.

از مصرف لبنیات مانند شیر خودداری کنید. می توانید شیر بادام یا شیر جو دوسر را جایگزین کنید. سرشار از چربی های سالم ، ماهی آزاد ، غذاهایی مانند آووکادو و آجیل بخورید.

14 محصولات مناسب را انتخاب کنید

در دوران نوجوانی ، مراقبت از پوست با یک پاک کننده ملایم مفید است. باید از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کرد. اگر پوست شما خشک است ، یک محصول غیر صابونی و سالیسیلیک اسید را برای پوست های چرب انتخاب کنید.

یک مرطوب کننده بر پایه روغن یا لوسیون بدون روغن برای پوست خود انتخاب کنید. ضد آفتاب در صورت امکان ، از پماد بر پایه آب یا ژل استفاده کنید.

روال مراقبت از پوست نوجوانان

15 برنامه روزانه خود را دنبال کنید

مهمتر از ایجاد یک روال مراقبت از پوست در نوجوانی ، رعایت کامل آن است. حوصله تان سر رفته و می توانید به سرعت به نتیجه برسید. اما به یاد داشته باشید ، مراقبت از پوست به عنوان یک فرایند یک خطر است.

به روال عادی پایبند باشید و منتظر نتایج باشید. اگر از محصولی استفاده می کنید که مخصوص نوع پوست شماست ، همچنان از آن استفاده کنید. از تغییرات مکرر در برنامه روزانه خود اجتناب کنید.

یک حرف آخر

کلید مراقبت از پوست نوجوانان این است که عادت های سالم را زود تمرین کنید. نوجوانان بیشتر به دلیل تغییرات هورمونی و استرس به آکنه مبتلا می شوند. با این حال ، نکات ساده برای نوجوانان و روشهای خوب مراقبت از پوست نوجوانان می تواند پوست شما را به طرز باور نکردنی شاداب کند.

منابع

قدرت پوست

teens.webmd

بار

دیدگاهتان را بنویسید