You are currently viewing 10 نشانه هشداردهنده افسردگی

10 نشانه هشداردهنده افسردگی


افسردگی علائم افسردگی گاهی اوقات بخشی عادی از زندگی است. طبیعی است که از دست دادن یکی از عزیزان یا از دست دادن شغل غصه بخورید.

ارزیابی علائم افسردگی

این زمانی است که شما به دلیل استرس در زندگی خود علائم افسردگی را تجربه می کنید“افسردگی” نامگذاری شده است

برای اکثر مردم ، این وضعیت می تواند روزها یا هفته ها ادامه داشته باشد. اما این امر به ویژه زمانی صادق است که علائم افسردگی زمانی برطرف نشوند که افسردگی با توانایی شما در عملکرد و زندگی عادی تداخل داشته باشد. “افسردگی بالینی” یا “افسردگی شدید” صدا زدن

اختلال افسردگی اصلی هفته ها طول می کشد. این یک بیماری جدی است که می تواند ماهها یا حتی سالها ادامه یابد. به همین دلیل شناخت علائم افسردگی بسیار مهم است. بنابراین در صورت بروز علائم می توانید از آنها کمک بگیرید.

علائم افسردگی بسیار زیاد است. افسردگی را مردم می توانند “سیاه چاله” توصیف کنند که نمی توانند از شر آن خلاص شوند. این امر در مورد آثار مخرب افسردگی نیز صادق است.

10 نشانه هشداردهنده افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی شدید علائم مشابهی ندارند ، اما ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

غمگینی

غم نشانه افسردگی است ، اما می تواند با ناامیدی و عدم احساسات نیز همراه باشد. مهم نیست که چقدر سخت تلاش کنید، ممکن است متوجه شوید که هیچ کنترلی بر افکار منفی خود ندارید. ممکن است بی دلیل گریه کنید.

علل و علائم افسردگی

احساس گناه می کنم

افراد مبتلا به افسردگی شدید ممکن است احساس بی ارزشی و درماندگی کنند. آنها به عنوان نشانه ضعف از افسردگی رنج می برند و نسبت به خود بسیار انتقاد دارند.

عصبانیت

علائم افسردگی می تواند شما را عصبانی یا ناامید کند. می تواند باعث اضطراب یا اضطراب شود. مردانی که به شدت افسرده هستند اغلب به دلیل رفتار خصمانه یا غیرمنطقی علائم افسردگی را نشان می دهند.

علائم روانی.

شما در تمرکز مشکل دارید ؛ اگر تصمیمی یا حافظه مفصلی وجود داشته باشد ، می تواند نشانه افسردگی باشد. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که روند تفکر آنها کند می شود.

علائم جسمی.

افراد مبتلا به افسردگی اغلب درد ، تهوع و استفراغ را تجربه می کنند. مشکلات مربوط به سردرد یا مشکلات گوارشی و عدم پاسخ به درمان ممکن است رخ دهد.

از دست دادن انرژی.

اگر افسرده هستید ، ممکن است مدام احساس خستگی کنید. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که توانایی های جسمی آنها در حال کند شدن است.

علائم افسردگی گذرا

از دست دادن علاقه.

شایع ترین علائم افسردگی اختلال عملکرد جنسی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های سرگرم کننده مانند سرگرمی یا معاشرت. همچنین می تواند نادیده گرفتن مسئولیت ها و نظافت بدنی باشد.

الگوهای خواب متفاوت است.

اکثر افرادی که افسردگی را تجربه کرده اند می دانند که با مشکلات خواب ارتباط دارد. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است در طول شب دچار مشکل شوند. همچنین ممکن است در طول روز بیش از حد بخوابند یا بیش از حد بخوابند.

در عین حال ، مشکلات خواب می تواند افسردگی را تشدید کند و منجر به یک چرخه منفی بین استرس و خواب شود ، که شکستن آن دشوار است. کم خوابی حتی می تواند برای برخی افراد افسرده کننده باشد.

درک رابطه پیچیده بین خواب و افسردگی می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد و گامی مهم در مدیریت افسردگی باشد.

تغییر در اشتها

تغییرات رژیم غذایی ناشی از افسردگی می تواند منجر به پرخوری یا پرخوری شود. افزایش یا از دست دادن بیش از 5 درصد از وزن بدن در یک ماه نشانه هشداردهنده افسردگی است. این راهی است که برخی افراد علاقه خود به غذا را از دست می دهند و برخی دیگر می توانند افسردگی خود را جبران کنند.

افکار خودکشی

افکار خودکشی یا افکار خودکشی به افکار یا برنامه های خودکشی اشاره دارد. افکار می توانند از ایجاد یک برنامه تفصیلی گرفته تا تفکر برای مدتی متغیر باشند. این افکار شامل آخرین اقدام به خودکشی نمی شود.

افکار خودزنی یکی از جدی ترین علائم افسردگی است و همیشه باید جدی گرفته شود. اگر به فکر خودکشی هستید ، باید فوراً به دنبال کمک باشید.

به دنبال علائم افسردگی باشید

اهمیت شناسایی علائم افسردگی بدون احساس خجالت یا ضعف

اگر برخی از علائم اولیه افسردگی را دارید و آنها جدی هستند ، باید برای چند هفته به دنبال کمک باشید. بهترین مکان برای شروع مشورت با پزشک است.

طبق گزارش موسسه ملی سلامت روان ، افسردگی سالانه حدود 17 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. در بسیاری از موارد ، علائم افسردگی نادیده گرفته می شود و با موفقیت تشخیص داده می شود و درمان می شود. هیچ درمانی وجود ندارد.

افسردگی نشانه ضعف یا شرمندگی نیست. این یک بیماری جدی است. خبر خوب این است که حتی در شدیدترین موارد افسردگی ، درمان بسیار موفق است. هرچه زودتر درمان را شروع کنید ، موفقیت آمیزتر خواهد بود. پس منتظر نباشید.

اولین مرکز پرستاری سلامت با سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری با مجوز رسمی از وزارت بهداشت ، آماده ارائه کادر مجرب و متخصص خود با کادر مجرب و متخصص خود می باشد.

پرستاران سالمند ؛ پرستاران و پرستاران اطفال همیشه جدیدترین خدمات مراقبتی و پرستاری را در ذهن کارکنان مجرب مرکز ارائه کرده اند.

کافی است برای مشاوره رایگان با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید.

هشدار: این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید