You are currently viewing 10 نشانه برتر حساسیت به گلوتن

10 نشانه برتر حساسیت به گلوتن


مجموعه ای از محصولات بدون گلوتن

آیا مشکل معده دارید؟ تورم شکم. اگر به فکر سرزنش گلوتن برای سردرد و قارچ مغزی هستید ، تنها نیستید. اکثر بزرگسالان به همین شکل فکر می کنند.

اگر حساسیت به گلوتن دارید ، به این معنی نیست که به گندم یا بیماری سلیاک حساسیت دارید. اکثر مردم نسبت به عدم تحمل گلوتن تحمل ندارند. بنابراین ، مهم است که در مورد علائم خود با پزشک خود صحبت کنید. بنابراین آزمایشات مناسبی برای تعیین علت این مشکلات انجام شده است.

در اینجا ده نکته برای حساسیت به گلوتن وجود دارد که می تواند به تشخیص علائم شما کمک کند. این می تواند انواع مختلفی داشته باشد ، مانند بیماری سلیاک و حساسیت به گندم. با این حال ، پس از خوردن آن ، علائم بلافاصله ظاهر نمی شوند و پس از مصرف گلوتن دو روز دیگر طول می کشد.

تورم

شایع ترین علامت حساسیت به گلوتن احساس زمانی است که معده پر از گاز است. در نتیجه ، دستگاه گوارش آسیب می بیند. روده نمی تواند غذای شما را هضم کند.

تغییرات وزن غیر منتظره

اگر فرد نسبت به گلوتن تحمل نداشته باشد ، می تواند منجر به افزایش یا کاهش وزن غیر منتظره شود. غلات و حبوبات یکی از شایع ترین علل مشکلات گوارشی و همچنین عدم تحمل گلوتن هستند. این باعث کمبود ویتامین و درد التهابی می شود که می تواند منجر به بیماری خود ایمنی شود.

مشکلات پوستی

دست اندازها علائمی مانند آکنه و خشکی پوست از مشکلات رایج در افرادی است که به گلوتن حساسیت دارند. هرپتی فرم و کراتوز مو دو مسئله مراقبت از پوست هستند که مستقیماً با حساسیت به گلوتن ارتباط دارند. بثورات و خارش می تواند روی صورت و پوست سر شما تأثیر بگذارد. دست ها می تواند روی باسن و بدن ظاهر شود. بیماران مبتلا به آکنه نیز مشکلات روده ای دارند.

فلج مغزی و سردرد

زوال عقل یکی از علائم شایع عدم تحمل گلوتن است. افراد مبتلا به میگرن بیشتر در معرض حساسیت به گلوتن و بیماری سلیاک هستند.

علائم افسردگی و اضطراب

گلوتن توانایی جذب و افزایش التهاب روده را افزایش می دهد که می تواند منجر به اضطراب و افسردگی شود. افسردگی باعث خستگی و بی خوابی می شود. ارتباط ضعیف بین روده و مغز شما می تواند شما را ناراضی کرده و روحیه شما را تغییر دهد.

درد و التهاب مفاصل

افزایش درد مفاصل یکی دیگر از علائم رایج حساسیت به گلوتن است. در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید ، درد مفاصل در صورت عدم وجود گلوتن کاهش می یابد.

مشکلات گوارشی

اکثر افرادی که به گلوتن حساسیت ندارند از اسهال ، یبوست و اسهال رنج می برند. مشکلات گوارشی از جمله یبوست و گاز وجود دارد. اگر کسی بعد از خوردن گلوتن علائم زیر را داشته باشد ، ترسناک است و باید مستقیماً آزمایش شود.

بیماری خودایمنی

افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی نیز با حساسیت به گلوتن مرتبط هستند. بیماری سلیاک یکی از این موارد است که در آن سیستم ایمنی به روده حمله می کند. این می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی و سکته مغزی شود. این بیماری در طول زمان شرایط بیشتری را ایجاد می کند ، مانند آرتریت روماتوئید.

دندان خراب

یکی دیگر از علائم عدم توانایی جذب مواد معدنی و مواد مغذی ضروری در روده است. می تواند باعث ایجاد حفره و پوسیدگی دندان شود. اگر فردی از دندان های خود مراقبت می کند یا آنها بیشتر از حساسیت به گلوتن باعث ایجاد مشکل می شوند

کمبود آهن

یکی از علل اصلی بیماری سلیاک کمبود آهن است. علائم ممکن است شامل تنگی نفس ، تهوع و استفراغ باشد. این موارد شامل خستگی و سردرد است.

دیدگاهتان را بنویسید