You are currently viewing یک ارتباط ترسناک بین دهان و مغز شما

یک ارتباط ترسناک بین دهان و مغز شما


ساده است: سلامت دهان و دندان بهتر می تواند منجر به سلامت مغز شود.

در حین تحقیق برای کتابم ، طول عمر زیادمن خیلی چیزها را پشت سر گذاشتم مطالعات این بیماری در افراد مبتلا به آلزایمر با التهاب لثه ارتباط دارد. ارتباط چیست؟ باکتری ها: P. gingivalis به تازگی در مغز مقصر پشت بیماری های پریودنتیت و آلزایمر یافت شده است.

التهاب لثه یک بیماری عفونی شایع است. تقریباً سه نفر از چهار بزرگسال آمریکایی مبتلا به التهاب لثه هستند که اولین شکل بیماری لثه است. در صورت عدم درمان به موقع ، التهاب لثه می تواند منجر به مراحل پیشرفته بیماری لثه شود. علائم التهاب لثه شامل خارش یا قرمزی دندان هنگام خونریزی یا مسواک زدن است.

پریودنتیت یک نوع پیشرفته بیماری لثه است که باعث عفونت های شدید و آسیب به استخوان های نرم و استخوان های نگهدارنده دندان ها می شود. با این حال ، از دست دادن توده استخوانی به دلیل بیماری پریودنتال می تواند باعث التهاب بافت لثه شود. همچنین می تواند مشکلات جدی بهداشتی مانند بیماری آلزایمر ایجاد کند.

آزمایش روی موش ؛ مطالعات به صورت شفاهی نشان داده شده است P. gingivalis عفونت یک پلاک در ریشه بیماری آلزایمر است که تولید بتا آمیلوئید را که پلاک های آمیلوئید ایجاد می کند برجسته می کند. محققان همچنین دریافتند که سموم را ساطع می کند P. gingivalis آنها در سلولهای مغزی خود با آلزایمر (به نام ژنژیپین) حضور داشتند. این یافته می تواند بخشی از ویروس مغزی باشد که بخشی از بیماری آلزایمر است.

ارتباط دهان به بدن شما بسیار مهمتر از آن است که فکر می کنید. سلامت دهان و دندان شما نشان دهنده وضعیت کلی سلامت شما در حال حاضر یا دیرتر است. سلامت دهان و دندان شما ممکن است برای سلامت مغز بسیار زیاد به نظر برسد ، اما واقعیت دارد. دهان خود را سلامت دندان و لثه برای مغز و سیستم ایمنی بدن شما مهم است. کبد سلامت روده این می تواند به طور مستقیم بر سیستم ایمنی بدن و کل بدن شما تأثیر بگذارد.

هر ماده مغذی و پروبیوتیکی که در بدن خود قرار می دهید از دهان خارج می شود و دریچه ای برای ورود باکتری ها است. P. gingivalisنمی تواند درست بخور مکمل های بهداشت دهان و دندان و سلامت دهان و دندان روزانه این برای سیستم ایمنی بدن و بدن بسیار مهم است.

بیش از 600 گونه باکتری در دهان شما زندگی می کند میکروبیوم دهاننمی تواند این میکروبیوم دهانی یکی از متنوع ترین جمعیت های بدن در بدن شما است و حاوی باکتری ها ، ویروس ها و انگل ها است. ویروسها ؛ انواع مختلفی از قارچ ها و تک یاخته ها وجود دارد. برهم خوردن عدم تعادل باکتریایی در لثه می تواند بر سلامت کل بدن ما تأثیر بگذارد. درمان زودهنگام التهاب لثه می تواند از بروز عفونت های شدیدتر پریودنتال مرتبط با آلزایمر جلوگیری کند.دیدگاهتان را بنویسید