گسترش همکاری بنادر انزلی و کاسپین برای تخلیه و بارگیری کالا


به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی، احمد دنیامالی نماینده مردم انزلی در شورای اسلامی با عیسی فرهادی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان دیدار دیدار و در خصوص سازوکارهای این سازمان تبادل نظر کرد. تقویت راهبردهای همکاری بین المللی اولین منطقه آزاد شمال کشور.

در این دیدار طرفین بر وجود فرصت ها و مزایای منطقه آزاد انزلی در حوزه روابط منطقه ای کشورمان تاکید و بر لزوم استفاده از توانمندی های این منطقه در توسعه روابط بین کشورهای حاشیه خزر و اوراسیا تاکید کردند. نقش محوری در تبادلات آسیای جنوبی و منطقه ای ایفا کند.

در این نشست عیسی فرهادی و احمد دنیامالی با اشاره به ظرفیت های منطقه آزاد انزلی، شهرستان بندرانزلی و استان گیلان در حوزه های مختلف صنعت گردشگری، در خصوص همکاری و هم افزایی نهادها و نمایندگان مجلس در خصوص اکوسیستم گردشگری و اکوتوریسم در جهت افزایش گفت و گو کردند. آنها بر درصد خوداشتغالی در بین ساکنان منطقه و استان تاکید کردند.

گسترش همکاری و هماهنگی بین بنادر انزلی و کاسپین در تخلیه، بارگیری و ترانزیت کالاهای مستقر در محدوده منطقه آزاد انزلی از دیگر محورهایی بود که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و نماینده مردم انزلی در شورای اسلامی و در عین حال دو طرف سازوکارهای همکاری دوجانبه و چند جانبه برای حمایت از روستاییان منطقه و جوامع محلی با استفاده از ظرفیت های هر روستا و اجرای برنامه های حمایتی، توسعه روستایی و توسعه اشتغال را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید