گرفتار هوس کم کالری نشوید

اگرچه یکی از محبوب‌ترین و آسان‌ترین شکل‌های رژیم، رژیم کم کالری و وعده‌های غذایی محدود است، اما مهم است که در مورد آن خیلی سخت‌گیرانه یا سطحی نباشید. رژیم غذایی کم کالری اما کم تغذیه می تواند در دراز مدت شما را لاغر و حتی به طور مزمن خسته کند. محدودیت بیش از حد کالری و تفکر بیش از حد در مصرف کالری می تواند شما را از لذت های ساده لذت بردن از غذا و احساس سیری و تغذیه محروم کند.

ما برای عملکرد بهینه به ویتامین‌ها، مواد معدنی، چربی‌های ضروری و فیبر نیاز داریم و اغلب فقط فکر کردن به حداقل تعداد کالری باعث می‌شود در بخش تغذیه خلاء ایجاد کنیم. بسیاری از افرادی که از رژیم های غذایی کم کالری پیروی می کنند از سندرم های کمبود چندگانه رنج می برند. اگر رژیم غذایی کم کالری دارید، هر یک از مشکلات و کمبودهای خود را که باعث این مشکلات می شود، فهرستی تهیه کنید. اغلب، مکمل‌ها یا آوردن غذاهای کامل که این ارزش‌های غذایی را فراهم می‌کنند، می‌توانند شما را از بسیاری از بیماری‌ها، خستگی مزمن و سندرم‌های کم انرژی محافظت کنند.

حتی اگر از رژیم غذایی کم کالری استفاده می کنیم، نباید اهمیت چربی ها را در رژیم غذایی خود دست کم بگیریم. مقدار کمی روغن فوق بکر، آجیل و دانه های کم چرب یا حتی خامه کامل می تواند به طور روزانه برای رژیم غذایی شما مفید باشد. بررسی تعادل کلی و واکنشی که الگوی رژیم غذایی شما در سلامتی شما ایجاد می کند، مطمئناً می تواند یک وضعیت چشم باز باشد. وقتی بدانید که می‌توانید سلامت خود را با حذف هر چیزی که باعث ایجاد آلرژی یا استرس در سیستم شما می‌شود، از طریق رژیم غذایی یا محیط‌زیست بهبود بخشید و می‌توانید کمبود مواد مغذی را با افزودن مواد مغذی یا کل مناسب جبران کنید. غذا تغذیه می آورد . درک این موضوع در حین رژیم غذایی محدود و کم کالری بسیار مهم است. به این ترتیب، کالری کم باعث مشکلات عمده نمی شود و می توان با شرایط سلامتی عاقلانه مقابله کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر