گردشگری فرصتی بی نظیر برای توسعه روستاهای استان سمنان – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر سید محمدرضا هاشمی عصر سه شنبه در همایش استانی بزرگداشت روز ملی روستاییان به میزبانی تماشاخانه فرهنگسرایی. کومش وی ضمن بیان اینکه استعداد گردشگری یکی از فرصت های منحصر به فرد برای توسعه روستاهای استان سمنان است، گفت: روستاییان می توانند با توسعه اقامتگاه های بوم گردی، این موضوع را برای ایجاد اشتغال و تولید ثروت در دستور کار قرار دهند.تقویت روستاهای هدف. برای گردشگری و روستاهای دیگر

وی با بیان اینکه افزایش جمعیت و حضور مردم مهمترین رکن توسعه و تقویت روستاها است، افزود: روستائیان باید تمام تلاش خود را برای ایجاد زمینه اساسی و اشتغال و ارائه خدمات مطلوب در سطح روستا و تولید به کار گیرند. ثروت برای تشدید مشکل مهاجرت معکوس به روستاها

استاندار سمنان با بیان اینکه روستا باید محلی برای دامداری، کشاورزی، تولید ثروت، اشتغال و کمک به بهبود چرخه اقتصادی کشور باشد، گفت: در راستای تقویت اشتغال در روستاها، آمادگی برای برگزاری دوره های مهارت آموزی ویژه روستائیان با تمرکز بر حکومت داری کل آموزش فنی و حرفه ای استان و ادارات روستایی و دولت های استانی وجود دارد.

هاشمی گفت: روستاییان باید محور واحد، متولی امور فرهنگی، مبارزه با مواد مخدر، مدیران و خادمان مردم باشند و برای تولید ثروت در سطح روستا تلاش کنند. مسائل و موضوعات فرهنگی و اجتماعی باید پیشگام باشد.

وی ضمن بیان اینکه دهیار به معنای مسئول خدمات رسانی به مردم در امور مربوط به روستا است، افزود: توجه به اشتغال در سطح روستا برای جلوگیری از فقر در دستور کار قرار گیرد.