گرانی و نداشتن لباس های متعارف باعث افزایش بی حیا بودن جامعه می شود


بطول سرکانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: مردم در تاریخ ۳۰ تیر ۱۳۹۳ به قانون ضد انسانی و غیر الهی حکومت ظالم پهلوی مبنی بر کشف حجاب در مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی اعتراض کردند. جلسه آنها توسط دولت ویران شد.

وی خاطرنشان کرد: آن روز یکی از تلخ ترین روزهای تاریخ بود، به گونه ای که رژیم شاه حتی اجازه دفن شهدا و دفن آنها را در گورهای دسته جمعی به مردم نداد. عفاف و حجاب سالهاست که در کشور رواج یافته است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کرد اضافه کرد: برخلاف آنچه دشمنان می خواهند در رسانه های غربی القاء کنند و نشان دهند، بیش از ۹۰ درصد مردم کشور ما نگاه دینی به موضوع حجاب و عفاف دارند و در حجاب میراث باستانی و ملی ایران است.

سرکانی با بیان اینکه حجاب در میان ملت ایران پیشینه هزاران ساله دارد و همواره برای اقوام مختلف ایرانی اهمیت داشته است، تصریح کرد: این سابقه تاریخی از نوشته ها و آثار تاریخی باقی مانده از دوره های مختلف به راحتی قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: دشمنان از تمام توان خود برای ترویج بدحجابی و بی حجابی در جوامع اسلامی استفاده می کنند و سعی می کنند حجاب را مانع اصلی آزادی زنان جلوه دهند در حالی که حجاب بستری برای شکوفایی بیشتر زنان در عرصه اجتماعی است.

مسئول بسیج جامعه زنان کردستان به اهمیت حجاب و عفاف از منظر قرآن پرداخت و گفت: خداوند متعال در آیات ۳۰ و ۳۱ سوره احزاب به صورت مختصر و در آیه ۵۹ سوره مبارکه رحمت کند. سوره نور در موضوع حجاب و عفاف و اهمیت آن به صورت کاملاً مفصلی اشاره کرده است

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کرد با بیان اینکه به برکت اسلام و انقلاب اسلامی امروز بیش از هر زمان دیگری شاهد نقش آفرینی زنان انقلابی و محجبه در سطح جامعه هستیم، گفت: اگر بخواهیم به سمت و سویی حرکت کنیم. اعلام گام دوم انقلاب و اجرای تمدن نوین اسلامی، باید موضوع عفاف و حجاب را یک اصل مهم بدانیم.

عدم وجود پوشش های معمولی

سرکانی در ادامه به گرانی پوشاک اسلامی و عرضه کم در بازار اشاره کرد و گفت: در تامین پوشاک با مولفه های اسلامی به دلیل عدم تولید با مشکل مواجه هستیم و قیمت بالای آنها نسبت به لباس های غیر سنتی تبدیل به یک مشکل شده است. پاشنه آشیل ترویج فرهنگ حجاب و عفاف.

وی تصریح کرد: علاوه بر اهمیت توجه به پوشش های اسلامی، حجاب و عفاف، موضوع کاهش قیمت تهیه این نوع پوشش ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد که حمایت و توجه مسئولان را می طلبد.

مسئول بسیج جامعه زنان کرد افزود: اگر تولید پوشاک با المان های اسلامی با هزینه کمتری به تولیدکننده عرضه شود، مطمئناً محصول با قیمت کمتری توسط مشتریان خریداری می شود.

سرکانی با بیان اینکه بسیاری از بانوان ما به دلیل قداست چادر دوست دارند این پوشش را برای خود انتخاب کنند، تصریح کرد: متأسفانه گرانی چادر مشکی و پایین بودن قدرت اقتصادی جامعه قدرت خرید را از آنها گرفته است.

وی تصریح می کند: گرانی باعث شده تا دختران جوان ما بیشتر به خرید مانتو تمایل پیدا کنند و عدم نظارت کافی بر انبار پوشاک نیز مشکلاتی را ایجاد می کند.

سرکانی تصریح کرد: اعطای اعتبار دولتی به چادر و توزیع آن در برخی از پارچه فروشی ها می تواند این محصول را با قیمت کمتری در اختیار متقاضیان قرار دهد و تحقق این مهم نقش مهمی در کاهش قیمت چادر به ویژه چادر مشکی خواهد داشت.

قیمت چادر مشکی در بازار

به گفته وی، امروز با وجود شرایط فعلی و کاهش قدرت خرید مردم، اگر مادری در خانواده ای با دو دخترش قصد خرید رایج ترین نوع چادر را داشته باشد، امروز چادر مشکی زیر ۷۰۰ هزار تومان در بازار وجود ندارد. ، او باید سالانه مبلغ زیادی را برای خرید صرف کند، باید از آن صرف نظر کرد.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کردستان، نظارت جدی بر اصناف و تولیدکنندگان را ضروری خواند و گفت: شاید به دلیل گرانی چادر و پوشش اسلامی، ذائقه مردم تبدیل به خرقه های روباز شده است. سایر پوشش‌های نامناسب، اما اگر کاپشن‌های فرسوده با قیمت مناسب در دسترس باشند.” مطمئناً تمایل بیشتری به آن خواهد داشت.

سرکانی با تاکید بر اینکه چادر را حجاب برتر می دانیم اما اجباری برای پوشاندن آن وجود ندارد، گفت: در این زمینه صورت می گیرد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید