کولیت اولسراتیو – جایگزین های موثر برای داروهای تجویزی

هر کسی که یک مورد شدید کولیت اولسراتیو را تجربه کرده است که به طور مداوم به درمان‌های معمولی پاسخ نمی‌دهد، می‌داند که چقدر آزاردهنده و ناخوشایند است. یک فوریت وجود دارد زیرا ناگهان متوجه می شوید که باید فوراً به حمام بروید و یکی در دسترس نیست، آیا می توانید آن را نگه دارید … امیدوارم. این شرمندگی وجود دارد که در خانه شخص دیگری باشید و بدانید که حمام آنها برای مدتی پس از خروج شما غیر قابل سکونت خواهد بود. خستگی، عدم توانایی در تمرکز، سیستم ایمنی ضعیف که از کم خونی ناشی از از دست دادن خون، سوء تغذیه ناشی از زخم های خونریزی دهنده و اسهال رخ می دهد وجود دارد.

پس از نزدیک به ۱۰ سال تحمل این بیماری با دوره های تقریباً مداوم التهاب، تنها درمان دارویی که او توانست کنترل کند پردنیزون بود، یک آنتی بیوتیک ضد التهابی استروئیدی و سیپرو قوی که برای درمان اسهال مسافرتی در کنار سایر بیماری ها استفاده می شود.

سوالی که در آن زمان در ذهنم بود این بود. چرا آنتی بیوتیک ها می توانند به من کمک کنند؟ آیا این بدان معنی است که باکتری ها در چرخه ای که باعث التهاب می شود نقش دارند؟

با گذشت زمان، کتاب‌هایی مانند رژیم غذایی با کربوهیدرات خاص را کشف کردم که راه‌حلی برای این مشکل ارائه می‌دهد و این نظریه را توضیح می‌دهد که چگونه غذای هضم نشده در ابتدای یک چرخه منجر به التهاب می‌شود. متأسفانه، این رژیم غذایی بسیار محدود کننده است و در تجربه من رعایت آن بسیار دشوار بوده است. من تجربه ای داشته ام که در آن به معنای واقعی کلمه از دست دادن کالری کافی حتی زمانی که علائمم شروع به بهبود کردند، از دست رفتم.

با گذشت زمان توانستم چندین مفهوم را ترکیب کنم تا به خودم کمک کنم سالم تر شوم و بتوانم پردنیزون را ترک کنم. در زیر برخی از محلول های دارویی غیردارویی وجود دارد که نشان داده شده است به طور قابل توجهی موثرتر از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند Asacol هستند.

یک نظریه در مورد علل گاستروانتریت این است که این بیماری ناشی از رشد بیش از حد باکتری های بیماری زا از مواد غذایی است که به درستی هضم نشده اند، زیرا افراد فاقد آنزیم های گوارشی لازم هستند. غذای هضم نشده در دستگاه گوارش شروع به پوسیدگی یا پوسیدگی می کند و این غذا برای باکتری های عامل بیماری فراهم می کند. با در نظر گرفتن این تئوری یا غذای هضم نشده و نیاز به مقابله با سوء جذب، اقداماتی وجود دارد که برای بهبود موفقیت آمیز علائم کولیت اولسراتیو تا رسیدن به بهبودی کامل انجام داده ام.

۱) یک رژیم غذایی تقریباً کاملاً بدون گلوتن، با گوشت، برنج و محصولاتی که تقریباً به طور انحصاری از برنج، میوه‌های تازه و آب سبزیجات تهیه می‌شوند، مصرف کنید. من همچنین سعی کردم از مصرف لبنیات و ذرت اجتناب کنم، اما اکنون آنها را دوباره به رژیم غذایی خود اضافه می کنم.

من یک انجمن گفتگو پیدا کردم که توسط پیتر تامپسون در بریتانیا اداره می شد، جایی که چندین داستان از افرادی پیدا کردم که با حذف گلوتن و گاهی اوقات سایر غذاها از رژیم غذایی خود پیشرفت های چشمگیری در UCLA داشتند. این جالب است زیرا طب رایج غربی هنوز ارتباطی بین عدم تحمل گلوتن و UC تشخیص نداده است، اما بین بیماری سلیاک، سوء جذب و التهاب روده کوچک ناشی از عدم تحمل گلوتن، بیماری کرون و التهاب روده باریک ارتباط کاملاً ثابتی وجود دارد.

۲) از الکل و کافئین خودداری کنید، حداقل تا زمانی که علائم عمدتاً تحت کنترل هستند. الکل و کافئین برای روده بزرگ و بقیه دستگاه گوارش شما تحریک کننده هستند. با این حال، هر دو فاقد گلوتن هستند، بنابراین اگر عدم تحمل گلوتن در UCSD وجود دارد، ممکن است بتوانید آن‌ها را در حد اعتدال زمانی که در وسط یک شعله ور نیستید دوباره معرفی کنید.

۳) آب میوه گیری و سبزیجات برای تغذیه. این مهم است زیرا در بحبوحه کولیت اولسراتیو می توانید بدون فیبر موجود در میوه ها و سبزیجات به دریافت ویتامین های مورد نیاز خود کمک کنید. فیبر در میان شعله ور شدن، دوست شما نیست. همچنین با آبمیوه گیری، جذب نسبت بیشتری از ویتامین ها و مواد مغذی برای بدن آسان تر است، زیرا نیازی به استخراج آنها از فیبرهای گیاهی نیست.

۴) مکمل های آنزیم گوارشی (محصولاتی که من استفاده کرده ام شامل Wholefoods Wholezyme است). یک نظریه این است که عدم تحمل غذایی به دلیل کمبود برخی از آنزیم های گوارشی ایجاد می شود. با کمک به هضم مناسب، غذای هضم نشده را در مسیر گوارشی که می تواند باکتری های بیماری زا را تولید کند، کاهش داده یا حذف می کنید.

۵) مکمل فیبر محلول در آب (Benefiber). این می تواند به درمان علائم اسهال و یبوست و همچنین محافظت از دیواره های روده کمک کند. فیبر همچنین فضایی را برای رشد باکتری های “خوب” فراهم می کند، به محافظت از دیواره های روده کمک می کند و به هضم کامل غذا کمک می کند.

۶) مکمل های پروبیوتیک شامل VSL #3، یک ترکیب درجه دارویی از ۸ سویه مختلف باکتری اسید لاکتیک که در جعبه یخ برای شما ارسال می شود. VSL #3 توسط GI دکتر Robyn Chutkan در Chevy Chase، MD توصیه شد و تنها مکمل پروبیوتیک با تحقیقات علمی است که اثربخشی آن را مستند کرده است.

مکمل‌های پروبیوتیک ارزان‌تر دیگری نیز وجود دارند، اما تمام مکمل‌هایی که من پیدا کردم حاوی باکتری‌های کمتری در هر وعده هستند و اغلب در یخچال نگهداری نمی‌شوند تا از کشت‌های فعال (زنده) تا حد ممکن اطمینان حاصل شود. هنگام مقایسه محصولات، به تعداد باکتری ها در هر وعده نگاه کنید و مطمئن شوید که محصول را در یخچال نگهداری کنید تا مطمئن شوید که بیشترین درصد باکتری فعال است. به طور کلی اگر محصول حاوی باکتری بیشتری باشد و چه در یخچال نگهداری شود، قیمت آن بیشتر خواهد بود.

نظریه علت کار می کند: برخی از باکتری های “خوب” به هضم مواد غذایی مانند لبنیات کمک می کنند، سایر باکتری ها باکتری های “بد” را از بین می برند یا از رشد آنها جلوگیری می کنند، و سایر باکتری های پروبیوتیک فضا را اشغال کرده و هر گونه باکتری “بد” را “دفع” می کنند.

۷) کپسول روغن نعناع با پوشش روده. من از Pepogest که در Wholefoods گرفتم استفاده می کنم. روغن نعناع فلفلی به تسکین گاز، گرفتگی و اضطرار کمک می کند. کپسول‌ها راحت‌تر و قوی‌تر از چای هستند و برچسب روی بطری نشان می‌دهد که روغن نعناع زمانی که از اسید معده محافظت می‌شود، بهتر قابل تحمل و موثرتر است. به علاوه این مزیت افزوده کمک به تنفس تازه را دارد.

بنابراین، چند کار وجود دارد که انجام دادم که به من کمک کرد. امیدواریم پیشرفت بیشتری در درک چگونگی ایجاد کولیت اولسراتیو و راه های بهتر برای درمان آن با عوارض جانبی مضر کمتر حاصل شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر