کمک های اردبیلی بیشتر سرقفلی است


مدیرکل کمک های خیریه و خیریه استان اردبیل گفت: اولین عیب استان این است که بیشتر کمک ها در اردبیل سرقفلی است.

مهدی ستوده

حجت الاسلام مهدی ستوده در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت دهه ی وقف در حسینه مجتهد اظهار داشت: شناسایی صاحب صدقات بدون درآمد بسیار سخت شده است. گذشته اتفاق نمی افتد و چهارمین ضعف این است که وقف در مسیر خوب شدن و در مسیر درآمدزایی صورت نمی گیرد، زیرا اگر در مسیر تولید و ثروت آفرینی بود بسیار مهم بود.

وی با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه استان اردبیل ساختمان اداری ندارند، افزود: اوقاف اردبیل سالهاست که در موقوفه و محل استیجاری خدمات ارائه می کند و این یک مشکل و یک ضعف است.

نمایشگاه وقف در اردبیل برگزار می شود

مدیر کل نذورات و امور خیریه استان اردبیل با بیان اینکه نمایشگاه انفاق با هدف اجرای وقف در اردبیل برگزار می شود، ادامه داد: این نمایشگاه از ساعت ۷ تا ۱۱ مهرماه بر سر مزار شیخ صفی الدین اردبیل برگزار می شود. .

ستوده با اشاره به عدم همکاری میراث فرهنگی در تکمیل حمام ملاهادی بیان کرد: در این زمینه همکاری کافی با میراث فرهنگی وجود ندارد و جای نگرانی است که حمام ملاهادی احیا نشود. . با هدف رفع مشکلات این حوزه در حالی که می توان از این ظرفیت بسیار مهم به صورت ویژه استفاده کرد و متاسفانه در اختیار سرمایه گذاران نیست.

وی با یادآوری اینکه سه عامل اصلی باعث افزایش انفاق شد، افزود: اعتماد عمومی، اجرای صادقانه نیات واقفان مطابق با بحث های عملکردی و کارکنان اداره اوقاف که علاوه بر مشارکت در سرعت کار اطمینان حاصل کرد که اطمینان به توسعه موقوفات پیدا شد و این امر موجب افزایش سرمایه گذاران و دید مشکلات وسیع خواهد شد.

۱۷۰ مقبره و زیارتگاه وجود دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: ۱۷۰ قبر و امامزاده داریم که برخی از آنها حتی بازدید نشده است و در جاهایی که شرایط برای زیارت وجود دارد ورودی جدی پیدا کرده ایم و در این راستا احیاها انجام شده است. به طور جدی انجام می شود.

ستوده تصریح کرد: اکثر امامزادگان در راستای گردشگری و پذیرایی از زائران هستند.

وی با بیان اینکه امامزاده شهر سرعین آماده بهره برداری است، اظهار داشت: این امامزاده در ۹ طبقه و پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.

مسکن

بیشتر کمک های اردبیل خوش شانس است