کشف خودروی کلاسیک انگلیسی تریموف در میناب / قاچاقچیان سفارش واردات می گیرند!


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، در دنیای شاهکارهای خودرویی، خودروهای تریومف بریتانیا متعلق به خودروهای لوکس هستند و امروزه بازماندگان این کلاس خودرویی در نوع خود منحصر به فرد و کمیاب به شمار می روند و اغلب دارای یک جمع هستند. .

چندی پیش به گفته سردار غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی هرمزگان، ماموران انتظامی پاسگاه «چارک» در حین کنترل خودروهای عبوری در جاده چارک – میناب به یک دستگاه خودروی کوپه سامانه تریومف به وزن ۱۲۳ مترمربع دستور ایست مشکوک شدند.

در حین انتقال خودرو به پارکینگ و در بازرسی مشخص شد که شماره موتور و شماره شاسی با مدارک و مدارک همراه خودرو مطابقت ندارد و از سال ۱۳۸۷ بیمه نشده و مدارک دارای تغییراتی است. .

سردار جعفری خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام کارشناسان اقتصادی ارزش خودروی قاچاق کشف شده ۱۰ میلیارد ریال است.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به معرفی متهم به مراجع قضایی گفت: پلیس در راستای تامین امنیت و تامین شرایط سالم اقتصادی کشور، مبارزه با قاچاق کالا و مبارزه با قاچاقچیان را آغاز کرده است. دستور کار را تنظیم کنید

خودروهایی که برای سواری های قاچاق قاچاق می شوند

اخیرا برخی از قاچاقچیان با حمل خودروهای لوکس خارجی مانند تویوتا و لکسوس که عمدتاً با قایق و شبانه به سواحل هرمزگان آورده می شوند، اقدام به تهیه اسناد خودروهای مشابه تصادفی کرده و با نصب پلاک خودروهای مشابه، خودروها برای استفاده از ترافیک در کشور مورد استفاده قرار گرفتند.

با توجه به قیمت پایین خودروهای SUV کارکرده در امارات و عمان و تفاوت قیمت بسیار زیاد با نمونه های داخلی، این نوع اقدام مقرون به صرفه است.

مثلا تویوتا لندکروزر ۶ سیلندر SUV سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ در امارات با قیمتی بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان قابل خرید است در حالی که قیمت همین خودرو در ایران بین ۳.۵ تا ۵ میلیارد تومان است. چرا تا قاچاقچیان در هنگام قاچاق خودرو دست به چنین اقداماتی بزنند و حتی از آنها برای فعالیت های مجرمانه استفاده کنند.

علی غلامی، صاحب یک نمایشگاه هرمزگانی در این باره می گوید: خرید و فروش خودروهای قاچاق معمولا خارج از شبکه تجاری رسمی صورت می گیرد، اما دارندگان این خودروها با جابه جایی همان پلاک و روی خودروی قاچاق تردد می کنند.

وی افزود: برخی از انواع خودروهای کلاسیک نیز برای حمل در داخل کشور به قاچاقچیان سفارش داده می شود که با تمرکز و اشراف بالای پلیس و نیروی دریایی در سال های اخیر، این نوع سفارش ها عملا کاهش یافته است.

به گفته وی، وقتی می توان یک مدل خودروی لوکس ۵ سال پیش اما با شاسی بلند و امکانات باورنکردنی و ایمنی بی نظیر را به قیمت سمند یا دنا یا پژو پارس سوار کرد، مردم واقعاً درگیر خودروهای بی کیفیت داخلی هستند و اگر دولت می تواند راه را برای واردات حتی خودروهای فرسوده به کشور باز کند و از تعداد تلفات جاده ای نیز کاسته شود.

انتهای پیام/ ۳۷۲۸
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید