کرونا خفیف چگونه درمان می شود؟


از آنجایی که هیچ داروی تایید شده ای برای درمان کرونا خفیف وجود ندارد، دانشمندان به دنبال بیمارانی هستند که به این نوع کرونا مبتلا هستند.

همراه بیمار کرونا

سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای افرادی که مبتلا به کرونا شدید یا در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان هستند، روند درمانی خاصی در نظر گرفته است، اما متأسفانه هیچ دارو یا توصیه‌ای در مورد آنچه برای درمان کرونا خفیف باید مصرف شود، ارائه نکرده است. .

گسترش بیماری را محدود کند

درمان گلودرد و بازگشت حس بویایی ممکن است مفید به نظر برسد، اما داروهای خفیف کرونا شناخته شده نیستند و پیشرفت در این مسیر می تواند نقطه عطفی در همه گیری کرونا باشد، زیرا چنین درمانی نه تنها موجب صرفه جویی در منابع انسانی می شود. همچنین گسترش بیماری را محدود می کند و عفونت های کمتر به معنای شانس کمتری برای جهش ویروس است، بنابراین کشف دارویی برای درمان کرونا خفیف می تواند از ظهور سویه های جدید جلوگیری کند.

همه ما در معرض خطر هستیم

مارک فلدمن، ایمونولوژیست در دانشگاه آکسفورد، به مزیت دیگری اشاره می کند: «محققان با درمان کرونای خفیف، عوامل خطری را که منجر به بیماری شدید می شوند، به طور کامل حذف می کنند. درمان های گسترده برای بیماری های خفیف می تواند جان افرادی را که نمی دانند در معرض خطر هستند نجات دهد. واقعیت این است که همه در معرض خطر هستند.»

تحقیق در مورد درمان خفیف کرونا

در اوایل سال ۲۰۲۱، زمانی که واکسیناسیون‌ها رواج یافت و به نظر می‌رسید که همه‌گیری به سمت شیوع خفیف‌تری پیش می‌رود، محققان به افراد ۳۰ ساله و بالاتر، از جمله افرادی که واکسینه شده بودند، نگاه کردند تا ببینند آیا داروهایی مانند فلووکسامین که برای درمان افسردگی استفاده می‌شود یا خیر. استفاده از آن می تواند به افراد کمک کند تا از کووید-۱۹ خفیف عبور کنند. محققان می خواستند ببینند که آیا این درمان ها علائم بیماران را زودتر برطرف می کند و به آنها کمک می کند تا سریعتر به زندگی خود بازگردند.

در آزمایشات از ۹ دارو استفاده شد

نه داروی ضد انگلی، ایورمکتین، و نه داروی آسم، فلوتیکازون، تحت شرایطی که تیم آزمایش کردند، بهبودی را تسریع نکردند.

نوع جدیدی از آنتی ویروس در راه است

در حالی که آزمایش‌های قبلی جواب نداده‌اند، دانشمندان معتقدند نوع جدیدی از ضد ویروسی می‌تواند کووید-۱۹ خفیف را درمان کند. اکثر ویروس ها برای به دست آوردن شکل سه بعدی خود به مولکول های قند نیاز دارند و از میزبان خود برای تشکیل این مولکول ها استفاده می کنند. قندهای اصلاح شده به نام قندهای ایمینو می توانند در تشکیل ذرات ویروسی اختلال ایجاد کنند.

دکتر. فلدمن، یکی از محققان این پروژه که قندهای ایمینو تولید می‌کند، می‌گوید: «آنها می‌توانند سیر بیماری و تولید مثل و انتشار ویروس را محدود کنند و کاندیدهای خوبی برای درمان خفیف کووید-۱۹ هستند». مولکول های میزبان به جای هدف قرار دادن مستقیم ویروس، بعید است که مقاومت ایجاد کنند، که دقیقا همان چیزی است که بیماران می خواهند.”

شرکت داروسازی Emergent BioSolutions در Gaithersburg، مریلند، اخیراً مشخصات ایمنی قندهای ایمینو را آزمایش کرد و راه را برای آزمایش‌های بالینی هموار کرد. ریموند دوک، استاد دانشگاه آکسفورد که در توسعه قندهای ایمینو نقش دارد، می‌گوید: «چنین آزمایش‌هایی را می‌توان ظرف دو سال تکمیل کرد.

تحقیقات در حال انجام است

میلز، محقق اصلی مطالعه TOGETHER که هدف آن یافتن داروهای مقرون به صرفه برای درمان بیماری‌های خفیف‌تر است، گفت: «اگر پزشکان تشویق به تجویز دارو برای بیماری‌های خفیف‌تر نشوند، تحقیقات روی چنین داروهایی بعید است مفید باشد. کووید ۱۹. او از سازمان بهداشت جهانی خواسته است که به درمان کرونای خفیف به اندازه بهبودی از کرونا شدید توجه کند.

منبع: طبیعت مترجم: مهسا کسنوی

بیمار کرونا