کتاب خاطرات گلعلی بابایی منتشر شد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه خاطرات گل علی بابایی در دوران هشت سال دفاع مقدس توسط موسسه فرهنگ مطبوعات ایران منتشر شد.

گل علی بابایی از رزمندگان گردان صاحب و صاحب سبک ادبیات دفاع مقدس است که در بسیاری از عملیات های لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) حضور داشت. او در این یادداشت‌ها نه تنها شرایط سخت صحنه‌های جنگ را منعکس می‌کرد، بلکه حالات و دغدغه‌های همرزمانش و همرزمانش در جنگ را بیان می‌کرد.

مطالب این روزنوشت ها نیز سند دست اول معتبر و بخشی از ماجرای سوابق عملیاتی گردان ملک محسوب می شود. این یادداشت ها به همت حسین بهزاد پژوهشگر و نویسنده سبک تاریخ نگاری دفاع مقدس و همکار آقای بابایی در تاریخ نگاری نبردهای لشکر ۲۷ تهیه و آماده انتشار شده است. یک آلبوم عکس در انتهای کتاب ارائه شده است.

مطالب این کتاب محصول استخراج مطالب ۷ جلد دفتر ۱۶۰ صفحه ای، ۲ جلد دفتر جیبی و همچنین تک نگاری های گلعلی بابایی در نبردهای مقدماتی والفجر، خیبر، والفجر ۸ است. ، کربلای ۱، بدر، بیت المقدس ۷، ماموریت پدافندی در دشت شلمچه. ، یک بار دفاع در شاه شمیران و دو بار مأموریت در خطوط پدافندی جبهه مهران در سال های ۶۴ و ۶۵.

کتاب «ستاره های سوخته» در ۲۹۵ صفحه و با جایزه ۸۵ هزار تومانی توسط موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران منتشر شده است.