You are currently viewing کبد غذاهای چرب داروهای خانگی برای کبد چرب

کبد غذاهای چرب داروهای خانگی برای کبد چرب


استئاتوز کبدی یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. شیوه زندگی عادی و رژیم غذایی ما باعث چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب ناشی از الکل ، بسیاری از مردم جهان دارای اسیدهای چرب بدون الکل هستند. استئاتوز کبدی یک بیماری خاموش و بسیار خطرناک است. اما عوارض جانبی خطرناکی دارد و به راحتی قابل درمان است. برخی از افراد برای درمان کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. با این حال ، می توانید از رژیم غذایی ساده و م toثر برای درمان کبد چرب استفاده کنید. امروز من در مورد غذای کبد چرب به شما می گویم.

غذاهایی که کبد را می پوشانند

غذاهایی که کبد را می پوشانند

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی ناسالم می تواند باعث بیماری کبد چرب شود ، جایگزینی این عادت ها می تواند منجر به بیماری کبد چرب شود. همه ما آنچه را که می خواهیم می خواهیم. اگر چربی بیش از حد دارید ، بیش از حد چربی می خورید. در عین حال ، افراد با بدن سالم شیوه زندگی و عادات غذایی خود را منعکس می کنند. به گفته متخصصان تغذیه ، تنها 5 تا 10 درصد از وزن بدن را می توان تا حدی برای تسکین کبد چرب استفاده کرد. بنابراین ، می توان گفت رژیم کاهش وزن می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. بنابراین ، رژیم غذایی چرب بسیار شبیه رژیم کاهش وزن است. اما مواردی وجود دارد که می توانید به بهبود سریع کبد چرب کمک کنید.

غذاهایی که کبد را می پوشانند

از امگا 3 غافل نشوید

امگا 3 چربی کبد ماهی است. این عنصر تأثیر زیادی بر عملکرد بدن دارد. اما در دسته چربی های مفید قرار می گیرد. افراد مبتلا به کبد چرب فکر می کنند که باید از مصرف چربی خودداری کنند. با این حال ، مصرف چربی های سالم مانند اسیدهای چرب امگا 3 می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به سیروز باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه ، مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، گردو ، شاهدانه ، دانه کتان و روغن زیتون می توانند به عنوان منبع امگا 3 مورد استفاده قرار گیرند.

چربی های اشباع و چربی های ترانس را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی ها وجود دارد. برخی پر و برخی دیگر خالی هستند. چربی های اشباع شده چربی های بد محسوب می شوند. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول در عروق قلب جمع شده و باعث حمله قلبی می شود. چربی ها و روغن های آماده بخشی از چربی های اشباع شده و چربی های ترانس هستند. گوشت قرمز کمی در محصولات لبنی و آجیل های چرب یافت می شود. چربی های ترانس را می توان جایگزین چربی های ترانس کرد. همچنین بهتر است از روغن زیتون و روغن کنجد برای پخت و پز استفاده کنید. استفاده از روغن زیتون را برای پخت یا سرخ کردن فراموش نکنید. این چربی ها دارای چربی های مضر بسیار کمی هستند و می تواند مدت زمان زیادی طول بکشد تا کبد چرب شما التیام یابد.

غذاهایی که کبد را می پوشانند

مصرف قند و فروکتوز را محدود کنید

کربوهیدرات ها برای درمان کبد چرب مصرف شکر ، به ویژه فروکتوز ، باید محدود شود. کربوهیدرات ها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما خوردن مستقیم شکر می تواند به کبد شما آسیب جدی برساند. طبیعت دارای انواع قندها است. یکی از آنها فروکتوز است. در شهر ذرت ، مقدار زیادی از این قند ، نوشابه های گازدار؛ آب نبات نان سلسله غذای یخ زده؛ طعم انواع آب میوه ها و سس ها را در بسته بندی خواهید یافت. فروکتوز باعث آسیب شدید به کبد می شود. بنابراین ، فروکتوز باید در غذاهای چرب حذف شود.

بنابراین ، دوستان و همراهان عزیز هراز ، نظر شما در مورد غذای کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید غذا می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از مواد شیمیایی استفاده کنیم؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید. همه ما مشتاقانه منتظر نظر شما دوستان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید