کاهش ۴۰ درصدی معاملات تجاری – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، بر اساس آمار زرین پال در پنج روز اول قطع اینترنت در ایران، حجم و تعداد تراکنش های شرکت های مختلف به طور متوسط ​​۴۰ درصد کاهش یافت. این در حالی است که تنها رده مشاغل مذهبی ۵۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پیوست، قطع شدن اینترنت در ساعاتی از شبانه روز و همچنین فیلتر شدن اینستاگرام به عنوان اصلی ترین بازار خرده فروشی در ایران، بسیاری از کسب و کارها را با مشکل مواجه کرده است. حسین رستمی، مدیر بازاریابی زرین پال می گوید در ۵ روز اول این اختلالات، تعداد و حجم معاملات شرکت های مختلف به طور متوسط ​​۴۰ درصد کاهش داشته است. در این میان شرکت های مرتبط با پوشاک بیشترین افت را داشته اند.

در حالی که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (۱۵ مهرماه) توضیح دقیقی درباره زمان عادی شدن شرایط اینترنت ارائه نکرد و احتمال فیلتر دائمی اینستاگرام را نیز رد نکرد، نگرانی‌ها برای کسب‌وکارهای کوچک در مورد این پلتفرم محبوب رو به افزایش است. .

حسین رستمی، مدیر بازاریابی زرین پال می گوید: دسته پوشاک ۷۱ درصد از نظر حجم و تعداد تراکنش، خدمات وب سایت ۶۸ درصد، شبکه های اجتماعی ۶۰ درصد و آموزشی کاهش یافته است. رده کاهش یافته است ۵۶ درصد کاهش یافته است.

اینترنت در ایران از هفته گذشته و در پی اعتراضات گسترده به درگذشت مهسا امینی، برای چند ساعت کند و قطع شده است. اینستاگرام و واتس اپ نیز از ۴ اکتبر دیگر در دسترس نبودند و پس از آن دامنه سایت ها و پلتفرم های فیلتر شده تا به امروز افزایش یافته است.

زرین پال، مدیر بازاریابی می گوید که در این مدت تنها بخش مشاغل مذهبی از نظر حجم و تعداد معاملات ۵۹ درصد رشد داشته است.

اینستاگرام در دسامبر ۲۰۱۶ دوباره همراه با تلگرام فیلتر شد. اما بعد از ۱۰ روز دوباره موجود شد. در حال حاضر شایعات زیادی در مورد فیلتر دائمی وجود دارد.

قطعی اینترنت و کسب و کارهای کوچک