You are currently viewing کازئین چیست؟  |  شما با پروتئین کازئین آشنا هستید

کازئین چیست؟ | شما با پروتئین کازئین آشنا هستید


پروتئین یکی از مهمترین مواد مغذی برای بدن است. در واقع پروتئین نقش مهمی در بدن ایفا می کند. پروتئین برای حفظ سلامت بدن مورد نیاز است. اما جالب است بدانید که انواع مختلف پروتئین ها تأثیرات متفاوتی بر عملکرد بدن شما دارند. در ادامه ، ما می خواهیم پروتئین کازئین ، یکی از مهمترین مواد مغذی را معرفی کنیم.

کازئین چیست؟

پروتئین کازئین چیست؟

در ساده ترین حالت ، کازئین یک پروتئین شیر هضم کند است. این پروتئین به آرامی مقداری آمینو اسید تولید می کند. بنابراین ، مصرف پروتئین کازئین قبل از خواب توصیه می شود. به این ترتیب می توان پروتئین کازئین را بهترین گوشت برای بازیابی دانست.

به طور کلی ، شیر حاوی دو پروتئین است. یکی از این پروتئین ها کازئین و دیگری به نام he نام دارد. 80 درصد شیر پروتئین کازئین است و 20 درصد دیگر متعلق به آن است. کازئین به آرامی هضم می شود. اما به سرعت در دستگاه گوارش تجزیه می شود. این تفاوت اصلی بین پروتئین آب پنیر و کازئین است. کازئین حاوی انواع مولکولهای فعال یا زیستی است که برای سلامت بدن مهم هستند.

تفاوت بین پروتئین کازئین و پروتئین V را بررسی کنید

کازئین مستقیماً از شیر بدست می آید. پروتئین آن از آب پنیر گرفته می شود. بنابراین کازئین گرانتر از او است. همانطور که اشاره کردیم ، تفاوت اصلی بین کازئین و میزان جذب آن است. کازئین جذب کمتری دارد. بنابراین ، برای عضله سازی و چربی سوزی بسیار مفید است. شاید درباره تاثیرات شیر ​​و محصولات لبنی بر رژیم غذایی خود شنیده باشید. در حقیقت ، شیر و محصولات لبنی برای کاهش وزن بسیار مهم هستند.

کازئین چیست؟

بهترین زمان برای خوردن این پروتئین کی است؟

همانطور که گفته شد ، این پروتئین جذب و هضم غذا را کند می کند. بنابراین ، بهترین زمان برای خوردن آن شب و قبل از خواب است. وقتی این پروتئین را قبل از خواب می خورید ، بدن شما در شب بهبود می یابد. از سوی دیگر ، هنگامی که ما در مورد جذب کند کازئین و هضم آهسته صحبت می کنیم ، به این معنی است که این ماده به مدت طولانی در دستگاه گوارش شما باقی می ماند. بنابراین ، اگر کازئین در طول روز در سیستم گوارشی شما وجود داشته باشد ، ممکن است هنگام خوردن غذاهای دیگر خطر مشکلات گوارشی را افزایش دهد. اما وقتی این پروتئین را می خورید و به خواب می روید ، سیستم گوارش شما به آرامی خراب می شود.

بنابراین دوستان شما چگونه پروتئین کازئین می خورند؟ فکر می کنید بدن شما چقدر پروتئین و کازئین دریافت می کند؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید