کارگروه تولید محتوای دیجیتال کنگره شهدا راه اندازی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عبدالله مرکحرالعلومی وی بعدازظهر پنجشنبه در جلسه کمیسیون فضای مجازی کنگره ملی شهدای استان اردبیل در خصوص اهمیت تبیین سیره عملی و سیره شهدا در فضای مجازی گفت: به دلیل اهمیت و گستردگی فضای مجازی در معاصر. جامعه باید با تهاجم فرهنگی دشمنان مقابله کرد.

وی به شاخه های زیاد و رو به رشد فضای مجازی اشاره کرد و گفت: برای تاثیرگذاری در این فضا نیاز به دانش، فناوری، دانش و ابزارهای به روز این فضا دارید. اشنا و غالب شد تا محتوای مناسبی تولید کند تا بتواند در برابر تهاجم دشمنان مقاومت کند و این فضا را تحت تأثیر قرار دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در ادامه سخنان خود به لزوم شخصیت پردازی قهرمانان ملی و استانی در تولید بازی های رایانه ای، اندروید و انیمیشن اشاره کرد و گفت: نوجوانان تا نسل های آینده.

مرکحرالعلومی وی خواستار استفاده از تمامی ظرفیت های استان اردبیل در تولید محتوای دیجیتال برای پیشبرد اهداف فرهنگی کنگره ملی شهدای استان اردبیل شد و گفت: قرارگاه فرهنگی فاطمه الزهرا(س)ج) تولید و انتشار آثار خوب و ممتاز برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سبک زندگی شهدا در فضای مجازی.

وی در ادامه سخنان خود به ظرفیت رسانه های مکتوب و آنلاین و مدیران صفحات وب در شبکه های اجتماعی در راستای اهداف کنگره ملی شهدای استان اردبیل اشاره کرد و گفت: بسیج رسانه همراه با خانه مطبوعات در شهرستان ها. در این میان نقش اساسی دارد.

رئیس کمیته فرهنگی و فضای مجازی کنگره ملی شهدای استان اردبیل از لزوم استفاده از ظرفیت رسانه های محلی در شهرستان ها استفاده کرد و گفت: فضای مجازی به همه برنامه ها با توجه به کنگره ملی فرصت داده است. شهدای شهرستان اردبیل با کمترین هزینه. باید در همه جای دنیا قرار گیرد زیرا فضای مجازی فرازبانی، زمانی و مکانی است.

مرکحرالعلومی نظرات خود را دنبال کنید تا هنر وی به مرزبانان اشاره کرد و گفت: وقایع مهم تاریخی را بازخوانی کنید و رشادت های مرزبانان دیار کهن را منعکس کنید. دارالundig شاد مقاومت خود به خود در برابر تجاوزات بیگانه یکی از برنامه های کمیته فرهنگی کنگره ملی شهدا است. سال جاری برگزار خواهد شد.

وی خواستار تولید و انتشار محتوا بر اساس زندگی نامه و وصیت نامه شهدا در فضای مجازی شد و گفت: سمعی و تصاویر کوتاه به خصوص پادکست ها و فیلم های شهدا و خانواده های شهدا در فضای مجازی تاثیر زیادی دارد.