کارزار ناتو در اروپا و استقرار طولانی مدت با ترفندهای جدید


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد آمریکایی عصر سه شنبه به وقت تهران گفت که ایالات متحده در نشست سران ناتو در مادرید، استقرار طولانی مدت نظامی جدید «در سراسر اروپا» را اعلام خواهد کرد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده به خبرگزاری فرانسه گفت: «بیانیه های ویژه روز چهارشنبه در رابطه با تعهد بلندمدت به استقرار نیروهای زمینی، دریایی و هوایی بیشتر اعلام خواهد شد».

او گفت که نیروها روی دریای بالتیک، بالکان و جناح شرقی ناتو در مرز روسیه متمرکز خواهند شد. سالیوان گفت که ناتو دستاوردهای خود را در مورد وضعیت نیروهای ائتلاف اعلام خواهد کرد.

او استدلال کرد که تقویت نیروهای ناتو در اروپا فقط پاسخی به بی ثباتی فوری ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین نیست، بلکه یک تغییر بلندمدت در واقعیت استراتژیک است.

سالیوان گفت: «در اجلاس سران، خواهید دید که ائتلاف به آن وعده عمل می کند و ایالات متحده نیز به آن وعده عمل می کند.

وی گفت یکی از توضیحات این بود که به جای چهار ناوشکن فعلی، شش ناوشکن نیروی دریایی آمریکا در پایگاه روتا در جنوب اسپانیا مستقر شود.

سالیوان در پاسخ به سوالی درباره تهدید ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه مبنی بر استقرار موشک ها و هواپیماهای هسته ای در بلاروس، گفت که این یک نگرانی برای کل ائتلاف ناتو خواهد بود. این یک نگرانی برای ایالات متحده است و ما به آن رسیدگی خواهیم کرد.

در همین حال، یک عضو پارلمان فرانسه روز دوشنبه گفت که ناتو بزرگترین تهدید برای صلح جهانی است زیرا اتحادیه اروپا را به رویارویی با روسیه و چین و تلاش برای نابودی “منطقه حائل” با وادار کردن کشورهای بی طرف به جهت گیری سوق می دهد. تقابل

به لطف تبلیغات گسترده ناتو، مشخص شده است که سازمانی که زمانی توسط… [رئیس‌جمهور فرانسه] امانوئل ماکرون مرده مغزی توصیف شده و از یک اتحاد فراآتلانتیکی به یک ساختار جهانی تبدیل شده است.

روسیه بارها به ناتو و ایالات متحده نسبت به توسعه طلبی ناتو در اروپا به ویژه در نزدیکی مرزهایش هشدار داده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/.
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید