چین از سلاح عجیبی رونمایی کرد


چین از سامانه راداری قدرتمند جدید خود با قابلیت شناسایی ماهواره های دشمن به نام SLC-18 رونمایی کرد.

چین اکنون یک سیستم راداری جدید قدرتمند دارد که می تواند ماهواره های دشمن را شناسایی کرده و آنها را به کشورهای دوست ارسال کند. این کشور البته اشاره ای نکرده است که کدام کشورها را دوست دارد.

این سامانه راداری SLC-18 نام دارد و هفته گذشته در نمایشگاه بین المللی هوانوردی و هوافضای چین در ژوهای، استان گوانگدونگ به نمایش گذاشته شد.

این سیستم توسط یک شرکت دولتی به نام China Electronics Technology Group Corporation (CETC) در حال توسعه است.

چین از سلاح عجیبی رونمایی کرد

سان روی، معاون مدیر CETC گفت: این رادار نظارت نسبتاً مقرون به صرفه ای از اهداف فضایی روی زمین را برای خدمت به کشورهای دوست فراهم می کند و قابلیت های آگاهی موقعیتی را در برابر ماهواره های در حال گردش برای متعادل کردن وضعیت در میدان نبرد فراهم می کند.

او می‌گوید این سیستم جدید به‌ویژه برای کنترل مجموعه ماهواره‌های نظارتی در مدار، که متشکل از صدها ماهواره در مدارهای مختلف و توسط ایالات متحده مستقر شده‌اند، مجهز شده است.

وی افزود: رادار نظارت فضایی ما می‌تواند ماهواره‌ها را از راه دور شناسایی کند و می‌تواند آنها را طبقه‌بندی کند تا یک پایگاه داده راداری تشکیل دهد که بتواند به تجهیزات دیگر کمک کند تا بر این اساس واکنش نشان دهند و همچنین از داده‌های ماهواره‌ها برای کمک استفاده می‌کند. تصمیم را به مرکز فرماندهی ارسال می‌کند.

به گفته سازندگان این سامانه، مجموعه ای از رادارهای SLC-18 که در مکان های مناسب قرار گرفته اند، می توانند تمامی ماهواره ها را در یک منطقه مشخص شناسایی کرده، ورود ماهواره های دیگر را مشاهده و پیش بینی کنند و به فرماندهان حاضر در زمین زمان کافی برای واکنش نشان دهند. . و اقدام مناسب را انجام دهند.