چگونه مانتو اداری یکدست را شسته و لکه دار کنیم؟


لباس های کار به دلیل استفاده روزانه در تمام فصول ممکن است نیاز به شستشوی بیشتری نسبت به لباس های دیگر داشته باشند. دفتر

R13 179

یکی از مشکلاتی که اکثر ما با آن دست و پنجه نرم می کنیم، شستن مانتو یا لباس فرم اداری است، به دلیل استفاده زیاد از لباس فرم، کیفیت و جنس پارچه نباید به گونه ای شسته شود که به پارچه آسیب برساند. برای انتخاب کت اداری با بهترین دوخت و کیفیت می توانید آن را از فروشگاه ما خریداری کنید اما برخی از لکه ها با شستشوی معمولی به راحتی پاک نمی شوند و برای از بین بردن آنها باید از ترفندهایی استفاده کرد. از این رو در ادامه این مقاله سعی می کنیم نحوه پاک کردن انواع لکه ها را از روی مانتو اداری به شما آموزش دهیم. اگر اطلاعات بیشتری می خواهید، با ما همراه باشید.

نکات مهم هنگام از بین بردن لکه ها

یک نکته مهم در از بین بردن لکه ها وجود دارد و آن این است که اگر لکه ای رخ داد، هر چه زودتر آن را خیس کنید، بهتر می توانید آن را پاک کنید. در ضمن توجه داشته باشید که قبل از از بین بردن لکه با محلول های مختلف، بهتر است محلول را روی قسمتی از لباس امتحان کنید که به چشم نمی آید، اگر به پارچه آسیبی نرساند، می توانید با محلول لکه مورد نظر را پاک کنید. انجام دادن.

برای از بین بردن لکه های روی کت یا قالب اداری ابتدا از پاک کننده آنزیمی استفاده کنید. پاک کننده های آنزیمی قادر به تجزیه پروتئین ها هستند و توانایی بالایی در از بین بردن لکه ها دارند.

چگونه لکه شکلات را روی پوست و قالب اداری پاک کنیم؟

اگر روی لباس های اداری خود شکلات ریختید، بهتر است قبل از هر کاری شکلات اضافی را از روی پارچه جدا کنید. سپس مواد شوینده یا پودر را مستقیماً روی لکه شکلات بریزید و با یک مسواک نرم مواد شوینده را به آرامی روی لکه پخش کنید و پارچه را روی محل لکه دار به هم بمالید، سپس بگذارید ۵ دقیقه بماند. لکه را به مدت ۱۰ دقیقه بعد از ده دقیقه بدون اینکه مواد شوینده را از روی لکه پاک کنید، لباس ها را داخل ماشین لباسشویی بگذارید و با دمای بالا بشویید.

R13 180

چگونه لکه های لثه را از لباس ها و کت های اداری پاک کنیم

ابتدا ثبات رنگ را همانطور که در قسمت نحوه برداشتن چمن از کت اداری گفتیم انجام دهید. پس از اطمینان از ثابت بودن رنگ لباس، می توانید با استفاده از سرکه آدامس را از روی لباس پاک کنید. برای این کار، محل لک شده را به مدت یک تا سه دقیقه در سرکه داغ قرار دهید تا خیس شود. پس از آن سعی کنید به آرامی آدامس را از روی لباس جدا کنید و همین کار را چندین بار تکرار کنید تا آدامس از روی پارچه جدا شود. پس از انجام مراحل ذکر شده، لباس لک شده را طبق معمول با دمای بالا بشویید.

لکه های قهوه را از لباس های اداری پاک کنید

در مرحله اول روی لکه آب سرد بریزید و سپس تمام لکه را با پودر لباسشویی بپوشانید. سپس با استفاده از یک مسواک دندانه نرم، پودر ریخته شده را به آرامی روی پارچه بمالید و اجازه دهید چند دقیقه در همین حالت بماند. در نهایت بدون اینکه مواد شوینده را بردارید، لباس ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید و دما را روی آخرین دما تنظیم کنید.

R13 181

لکه جوهر را از لباس های اداری پاک کنید

برای این کار بهتر است از اسپری مو استفاده کنید. برای پاک کردن لکه جوهر از روی لباس، یک دستمال کاغذی زیر لکه قرار دهید و اسپری کنید تا لکه جوهر از بین برود. بهتر است لکه را با اسپری مو کاملا خیس کنید و اجازه دهید چند دقیقه همان رطوبت روی لباس باقی بماند سپس با دستمال لکه را پاک کنید و این کار را ادامه دهید تا لکه جوهر کاملا از بین برود. سپس لباس ها را با پودر لباسشویی بشویید و آبکش کنید.

علائم سوختگی را حذف کنید

همه ما احتمالاً در مقطعی از زندگی خود لباس های خود را با اتو سوزانده ایم، سوزاندن لباس با اتو یکی از بدترین اتفاقات ممکن است. اما دیگر نگران نباشید، زیرا برای از بین بردن جای سوختگی روی لباس راه حل خوبی برای شما داریم.

اگر پارچه لباس شما پشمی است، برای این کار از سمباده نرم استفاده کنید و سطح لکه دار را به آرامی سنباده بزنید. اما اگر لباس شما از کتانی، نخ سفید یا هر رنگ دیگری است، ابتدا لباس را در آب سرد خیس کنید و سپس در آفتاب قرار دهید، این کار را تکرار کنید تا لکه کاملا از بین برود.لکه را با پراکسید هیدروژن بشویید.

لکه های عرق را از لباس های اداری پاک کنید

یکی از لکه های رایج روی همه لباس های ما لکه های عرق است. برای این منظور بهتر است از لکه برها استفاده کنید. معمولاً لباس هایی که لکه عرق دارند باید در آب بسیار داغ گذاشته و سپس با پاک کننده های آنزیمی شسته شوند. برای رفع بوی عرق بهتر است از مایع خوشبو کننده استفاده کنید.

لکه های چای یا قهوه را پاک کنید

لکه های چای و قهوه از جمله لکه هایی هستند که ما به وفور می خوریم و پاک کردن آنها بسیار دشوار است. برای از بین بردن چنین لکه هایی هم روی لباس و هم روی فرش و مبل، بهتر است لکه را با آب گرم و اسفنج کاملاً بشویید. در صورت باقی ماندن لکه باید از گلیسیرین گرم استفاده کنید، به این ترتیب محل لکه را با گلیسیرین گرم کاملا بپوشانید و بعد از نیم ساعت با آب گرم و صابون بشویید. این روش برای لباس های رنگی جواب می دهد.

اما اگر لباس شما سفید است و اثری از چای یا قهوه روی آن پاشیده شده است، باید دو طرف پارچه آب جوش بریزید تا مطمئن شوید که لکه از روی لباس پاک شده است، اما اگر لکه نیست. با حذف این روش بهتر است لباس ها را با آب اکسیژنه شسته و سپس آبکش کنید. بسیاری از افراد از آب و صابون برای از بین بردن لکه های قهوه یا چای از روی لباس های سفید استفاده می کنند، اما این کار کاملا اشتباه است زیرا فقط باعث پایداری لکه روی لباس می شود.

آخرین کلمه

در این مقاله سعی کرده ایم روش هایی را برای از بین بردن لکه های مختلف از روی لباس اداری و یونیفرم ارائه دهیم که امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید باشد.