You are currently viewing چگونه سریع وزن کم کنیم و سالم بمانیم

چگونه سریع وزن کم کنیم و سالم بمانیم


حدود دو سوم آمریکایی ها چاق یا دارای اضافه وزن هستند. اما افراد زیادی هستند که با کاهش وزن شدید مشکل دارند. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود.

علاوه بر این ، بسیاری از افراد کم وزن مایل به عضله سازی هستند. وزن اضافه می کنید. چه در تلاش برای افزایش وزن و چه افزایش عضله باشید. همین اصول باید رعایت شود. این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه سریع وزن خود را کاهش دهید و سالم بمانید.

واقعا کاهش وزن به چه معناست؟

افراد در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) وزن خود را گزارش می دهند ، توصیه می شود از آن برای محاسبه وزن یا وزن استفاده کنید. این روش وزن فرد را به طور دقیق اندازه گیری می کند ، بنابراین وزن او را با قد او مقایسه می کند.

به عنوان مثال ، یک فرد 90 کیلوگرم وزن دارد اما به دلیل قدش چاق محسوب نمی شود. اما اگر قدش خیلی کوتاه باشد ، چاق محسوب می شود. افراد می توانند شاخص توده بدنی خود را با استفاده از ماشین حساب شاخص توده بدنی که در وب سایت مجله تغذیه و سلامت دکتر داغوقی موجود است محاسبه کنند.

مناطق محاسبه شاخص توده بدن

  • وزن: کمتر از 18.5
  • وزن طبیعی / سالم – 18.5 تا 24.9
  • چاقی: 25 تا 29.9
  • چاقی – 30 و بالاتر

این محاسبات برای یک ورزشکار حرفه ای دقیق نیست زیرا چربی آنها بیشتر از توده عضلانی است.

کمبود وزن چه خطرات سلامتی دارد؟

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. تاخیر در درمان ؛ ناهنجاری های هورمونی برخی از بیماریهای مزمن مانند عفونت و پوکی استخوان خطر را افزایش می دهند. نوزادان با وزن کم می توانند رشد خود را متوقف کنند.

سوء تغذیه یکی از شایع ترین علل کاهش وزن است. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. اسکلروز چندگانه؛ بیماری هایی مانند سل و سوءتغذیه در پی خواهد داشت. بی اشتهایی عصبی یک بی اشتهایی عصبی است که به دلیل مشکلات روانی و عصبی ایجاد می شود.

این بی اشتهایی عصبی می تواند با علائمی مانند پیری زودرس و کاهش وزن کشنده باشد. افراد مبتلا به این بیماری بیشتر احتمال دارد اضافه وزن یا چاقی داشته باشند. غذا کالری و رژیم غذایی ناسالم هستند. افراد مبتلا به بی اشتهایی عصبی اغلب به طور مکرر وزن اضافه می کنند. مصرف غذا به شدت محدود شده است. ورزش مکرر یا تهوع یا استفراغ ممکن است رخ دهد.

برخی از علائم بی اشتهایی شامل بی اشتهایی ، حالت تهوع و استفراغ است. از جمله ترس از افزایش وزن و نارضایتی اندام ها هنگام مشاهده تصاویر. علائمی که ممکن است در طول زمان ایجاد شود شامل پوکی استخوان است. مو و ناخن فرفری یبوست اینها شامل فشار خون بالا و ناهنجاری ها است.

راههای کاهش وزن

نحوه کاهش وزن به روش صحیح

اگر می خواهید وزن خود را افزایش دهید ، مهم است که این کار را به درستی انجام دهید. نوشابه و دونات می تواند به شما در افزایش وزن کمک کند ، اما برای سلامتی شما مفید نیست. در صورت کمبود وزن ، به جای افزایش چربی ناسالم در شکم ، باید بین توده عضلانی و چربی زیر جلدی تعادل ایجاد کنید.

با وجود داشتن وزن طبیعی ، دیابت نوع 2 ؛ بسیاری از مردم از بیماری های قلبی و چاقی رنج می برند. بنابراین ، رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی سالم کاملاً ضروری است. در اینجا چند روش موثر برای افزایش سریع وزن بدون ایجاد مشکلات سلامتی آورده شده است.

کالری بیشتری از آنچه بدن می سوزاند بخورید

مهمترین کاری که می توانید برای کاهش وزن انجام دهید ، خوردن کالری اضافی است. این بدان معنی است که بدن شما کالری بیشتری نسبت به نیاز خود مصرف می کند. شمارش کالری می تواند به شما در تعیین میزان کالری مورد نیاز کمک کند.

اگر می خواهید به آرامی وزن خود را افزایش دهید ، روزانه 300 تا 500 کالری بیشتر از آنچه می سوزانید بخورید. اگر می خواهید سریع وزن خود را افزایش دهید ، 700 تا 1000 کالری بیشتر از میزان کالری دریافتی خود بسوزانید. فقط توجه داشته باشید که کالری شمارنده تخمین می زند.

بسته به میزان کالری دریافتی روزانه ، میزان کالری مورد نیاز شما متفاوت است. تا پایان عمر نیازی به شمارش کالری ندارید ، اما برای انجام کار باید در چند روز یا هفته های اول کالری را حساب کنید.

پروتئین بیشتری بخورید

پروتئین مهمترین ماده مغذی برای داشتن وزن سالم است. ماهیچه از پروتئین تشکیل شده است و بیشتر کالری بدن از پروتئین تشکیل شده است که در نهایت به چربی تبدیل می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده ، وقتی فردی چاق می شود ، خوردن رژیم غذایی با پروتئین زیاد ، کالری اضافی زیادی را به ماهیچه تبدیل می کند.

با این حال، مراقب باش. پروتئین شمشیر است. این امر به میزان قابل توجهی گرسنگی شما را کاهش می دهد و سوزاندن کالری های اضافی را برای شما سخت تر می کند. اگر می خواهید وزن خود را افزایش دهید ، به ازای هر کیلوگرم وزن بدن از 1.5-2.2 گرم پروتئین استفاده کنید.

اگر میزان کالری دریافتی شما بسیار زیاد است ، ممکن است بیشتر از آن غذا بخورید. غذاهای پر پروتئین شامل گوشت ، مرغ و محصولات طیور است. ماهی، تخم مرغ، مقدار زیادی محصولات لبنی. حبوبات شامل آجیل و سایر مواد است. اگر می خواهید پروتئین کافی دریافت کنید ، می توانید از مکمل های پروتئینی مانند پروتئین آب پنیر استفاده کنید.

حداقل سه بار در روز کربوهیدرات و چربی بخورید

بسیاری از افرادی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند سعی می کنند کربوهیدرات ها و چربی های خود را کاهش دهند. هدف شما افزایش وزن است. استفاده از این روش ایده بدی نیست. این به این دلیل است که کالری سوزی را برای شما سخت تر می کند. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، از رژیم غذایی متعادل و سرشار از کربوهیدرات استفاده کنید. هر وعده غذایی حاوی پروتئین است ، بهتر است مقدار زیادی چربی و کربوهیدرات مصرف کنید. استفاده از روزه داری مداوم نیز بد است. اگرچه این روش برای کاهش وزن و ارتقاء سلامت مفید است ، اما مصرف کالری کافی برای افزایش وزن دشوار است. حداقل سه وعده غذایی در روز بخورید و سعی کنید تا آنجا که ممکن است میان وعده های پر انرژی بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید