چگونه با غذا خستگی را از بین ببریم – چند ایده مهم!

زندگی خیلی استرس زا است برای اکثر مردم این روزها. ما دائماً در حال شعبده بازی، رسیدگی به امور خانواده و تربیت فرزندان هستیم و گاهی اوقات به نظر می رسد که زمان کمی برای استراحت و زمان کمی برای استراحت و شارژ وجود دارد. بسیاری از ما از خستگی مفرط رنج می بریم. اما خستگی تنها به مشغله های زیاد مربوط نمی شود، خستگی نیز از علائم رژیم غذایی نامناسب و ورزش ناکافی است.

اما خوشبختانه، می توانیم با غذا بر خستگی غلبه کنیم. منظورم مظنونین معمولی مانند قهوه و شکر نیست – آنها به شما عجله ای باورنکردنی می دهند و سپس BAM! شما در حال تصادف، سوزش، و احساس خستگی بیشتر از قبل هستید. نه، بهترین غذاهای سالم برای افزایش انرژی هستند. این شامل:

موزموز یک تقویت‌کننده عالی انرژی است و همچنین سرشار از پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم مانند پتاسیم است – واقعاً سطح قند خون شما را کنترل می‌کند و بدن شما را در وضعیت استرس کمتری نگه می‌دارد.

آجیل، آجیل، آجیل! آجیل ها میان وعده های عالی برای همراه داشتن در سفر هستند و سوخت و انرژی بیشتری به شما می دهند. آجیل هایی مانند بادام منابع عالی پروتئین و چربی های سالم هستند، بنابراین به خودتان انرژی می دهید و برای بدنتان مفید خواهید بود.

ابآب ممکن است یک غذا نباشد، اما قطعا به شما در مبارزه با خستگی کمک می کند. بسیاری از مردم به دلیل کمبود آب خسته می شوند. نوشیدن ۸ لیوان آب در روز به کارکردن موتور کمک می کند!

علاوه بر همراه داشتن میان وعده های انرژی زا، هیچ چیز واقعا بهتر از خستگی نیست. رژیم غذایی همراه با ورزش. در واقع این اطلاعات را با برنامه کاهش وزن خود در نظر بگیرید. شما باید تا حد امکان پروتئین های بدون چربی مانند مرغ و ماهی آزاد، میوه ها و سبزیجات و غلات تصفیه نشده مانند برنج قهوه ای و کینوا مصرف کنید. از غذاهای فرآوری شده، قندهای تصفیه شده و غلات مانند طاعون اجتناب کنید! تنها کاری که آنها انجام خواهند داد این است که به شما نمره بالایی می دهند که بعداً به میزان قابل توجهی کاهش می دهید. اگر بدن شما تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را از غذاهای سالم دریافت کند، انرژی بیشتری نسبت به قبل خواهید داشت. تغذیه سالم بدن را در حالت تعادل انرژی قرار می دهد. ورزش منظم باعث می شود احساس کنید که هر روز به زندگی اشتیاق دارید!

یکی از دلایل اصلی استرس ما این است که خسته هستیم و یکی از دلایل اصلی احساس خستگی این است که درست غذا نمی خوریم، با این حال هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن داریم. با بدن خود به درستی رفتار کنید و انرژی مورد نیاز خود را در قالب میان وعده ها و وعده های غذایی سالم و انرژی زا به آن بدهید. ارزشش را دارد!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر