You are currently viewing چهل سال بعد از تناسب اندام – دکتر رویا خادمیان

چهل سال بعد از تناسب اندام – دکتر رویا خادمیان


تغذیه برای زنان بالای 40 سال: آمادگی جسمانی بعد از 40 سالگی

چهل سال بعد ، تناسب اندام

با افزایش سن ، بهترین راه برای جلوگیری از تحلیل عضلات این است که روی ماهیچه های خود کار کنید. اکثر افراد بالای 40 سال به ماهیچه های روزانه خود دسترسی ندارند ، بنابراین تمرینات قدرتی ضروری است. پس از 40 سالگی ، برخی از نقاط بدن ما قوی تر و قوی تر می شوند. برخی گردتر می شوند. این امر دو دلیل دارد.

بعد از 40 سالگی ، متابولیسم هر دهه حدود 5 درصد کاهش می یابد. برای حفظ وزن باید روزانه 100 کالری بیشتر بخورید و اگر سعی در کاهش وزن دارید باید چند کالری بیشتر بسوزانید.

اگر می خواهید برای حفظ وزن خود مقدار کمی غذا بخورید ، خوب نیست. همه افراد بالای 30 سال در یک دهه بین 3 تا 8 درصد از توده عضلانی خود را از دست می دهند. از دست دادن ماهیچه اغلب با چربی اضافی جایگزین می شود. شما را ضعیف می کند. ظاهر آن را بهتر می کند

بقیه ماهیچه ها و رباط ها قوی هستند. سخت و شکننده. ممکن است با پیچ خوردگی عضله یا پارگی رباط به اورژانس اعزام شوید.

با این حال ، متابولیسم کند ؛ داشتن ماهیچه کمتر و بدن قوی تر به این معنی است که بعد از 40 سال نمی توانید بدن خود را حفظ کنید. فقط باید نحوه عملکرد بدن جدید خود را بیاموزید.

پروتئین بیشتری بخورید

پروتئین به حفظ و ساخت ماهیچه کمک می کند. بنابراین با افزایش سن ، به آن بیشتر نیاز داریم. به طور کلی 25-30 گرم پروتئین و 10-15 گرم در هر میان وعده میل کنید.

رژیم غذایی شما باید شامل غلات کامل ، حبوبات و سبزیجات باشد. لوبیا، لوبیا، جوجه یک اونس ماهی یا آجیل بدون گوشت ؛ با خوردن دو قاشق غذاخوری کره و آجیل می توانید این امر را محقق کنید.

ماهیچه های خود را تقویت کنید

با افزایش سن ، بهترین راه برای جلوگیری از تحلیل عضلات این است که روی ماهیچه های خود کار کنید. اکثر افراد بالای 40 سال به ماهیچه های روزانه خود دسترسی ندارند ، بنابراین تمرینات قدرتی ضروری است.

به جای تمرکز بر ماشینهای تمرین با وزنه ، باید بر ایجاد عملکرد خود تمرکز کنید. به عنوان مثال ، بهتر است ساعت ها را در دستگاهی با ماساژ و ماساژ ریه بگذرانید. توانایی کار بر روی شانه های خود ، پوند، مفاصل زانو و مچ پا را می توان همزمان بدون درد و سفتی حرکت داد.

ورزش مناسب انجام دهید

منتظر نباشید تا وضعیت شما بدتر شود. ورزش را در نظر بگیرید. ایستاده روی یک پا مانند قو ؛ مالش کمک زیادی به حفظ تعادل و بهبود می کند. سایر تمرینات ساده تعادل شامل بالا بردن پا به یک پا است. این موارد شامل ایستادن روی انگشتان پا و راه رفتن روی مچ پا است.

شما نمی توانید با روند پیری مبارزه کنید ، اما می توانید. پروتئین بیشتری بخورید. ایجاد قدرت ؛ یک تمرین متعادل انجام دهید. با چنین سبک زندگی ساده ، دیگر لازم نیست نگران ضعف و لرزش با افزایش سن باشید.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر رویا خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید